Dodaj do ulubionych

Kłucie na całym ciele podczas zmiany temperatury

07.02.19, 00:43
Mam 17 lat i od jakichś 2 lat mam taką przypadłość, że podczas wchodzenia do ogrzanego pomieszczenia z dworu, czuję mocne kłucie na prawie całym ciele (zwłaszcza tors, plecy, ręce, szyja). Tak samo jest kiedy biegam na zewnątrz podczas późnej jesieni i zimy. Z początku było to dosyć krótkotrwałe i lekkie, ale z czasem nasilało się coraz bardziej. Od ostatnich kilku miesięcy jest to nie do wytrzymania. Po 10 minutowym spacerze przy temperaturze ok -5 stopni i wejściu do domu, ból był tak silny że nie mogłem się opanować, musiałem się rozebrać i wyjść z powrotem na zewnątrz. Po kilku minutach stania w samej koszulce na zewnątrz, kłucie ustąpiło, udałem się z powrotem do mieszkania gdzie znów poczułem to kłucie, lecz już trochę mniej bolesne. W pokoju otworzyłem okna i po jakimś czasie było już wszystko w porządku, zamknąłem okna i temperatura w pokoju wzrosła do temperatury pokojowej i dalej wszystko było już ok. Takie sytuacje są za każdym razem gdy na zewnątrz jest zimno. Wiosną i latem raczej nie ma czegoś takiego, przynajmniej nie przypominam sobie tego.
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 07.02.19, 17:28
    Od dwu lat, czyli zdążyłeś nie tylko internistę, ale i dermatologa wypytać.
    Co powiedzieli?
    Podczas "kłucia" skóra czerwienieje/blednie, zmienia się jakoś?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.