Dodaj do ulubionych

Ciągłe zmęczenie... pomocy!

23.03.19, 21:16
Cześć wszystkim...
Może od początku.... jestem młodą dziewczyną 23 lata. Kocham sport, trenuję siłowo (trenowałam w sumie bo teraz nie mam na to sił) chodziłam do pracy mimo nieregularnych godzin jakoś wszystko potrafiłam ogarnąć i dobrze sie czułam, tak było jak mieszkałam w Polsce, siła rosła,mięsnie piękne, energii mnóstwo.... niedawno Przeprowadziłam sie na jedną z wysp o bardzo surowym klimacie (większe pieniądze) ale warunki życia nooo szalone... Odczuwalna temperatura -35 np gdy w Polsce wiosna już mozna smiało powiedzieć szaleje... i wszystko się tutaj zaczęło.... po pierwsze, każdej nocy przeżywam koszmar z zaśnięciem, oczy szeroko otwarte, czwarta rano a ja nie śpię... staram się odsypiać to w południe... tj wstaję około 13 z łóżka... czesto tez mam nocną zmianę i mimo że kończę np o 2 w nocy a o trzeciej leżę juz w łóżku zasypiam dopiero o 6 nad ranem... jestem tak bardzo zmęczona! Praca ktorą tu mam nie jest bardzo ciężka... no fakt ze czasem trzeba sie zpiąć i szybko wszystko robić czy przenieść coś ciezkiego... ale w Polsce było podobnie a miałam jeszcze siłę lecieć na siłownię... teraz trzymam tel w ręce i czujęjak mi ręce opadają... biorę witaminy, staram się dobrze jeść, każdą zarwaną noc odsypiam rano tak że w sumie wychodzi około 7-8 godzin.... Kiedyś mój ulubiony trening obwodowy powtarzałam 6x... dziś chciałam zrobić chociaż 3x a po drugim nie mogłam się podnieść z podłogi. Co jest nie tak? Zmiana klimatu? Jakieś podswiadome nerwy ze nowa praca itd? Dlaczego nie mogę zasnąć mimo herbatek uspokajających i tabletek ziołowych na spanie? Dlaczego organizm sie nie regeneruje i odczuwam ciągłe zmęczenie mimo dobrej diety, i witamin... Pomóżcie bo się wykonczę.
Edytor zaawansowany
  • kivvvi 23.03.19, 23:41
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • dzikdzikadzikuska 24.03.19, 00:10
    Jak "leczyć" te niedobory wszystkiego? Co można zrobić by wspomóc organizm? Że tak powiem znajduję się teraz na arktyce i zeby zrobić jakiekolwiek badania... no że tak powiem narazie jest to niemożliwe.
  • horpyna4 24.03.19, 10:07
    Może być niedobór żelaza, bo to często jest przyczyną zmęczenia - kiepski transport tlenu w organizmie z powodu niewystarczającej ilości hemoglobiny. Mogą być też problemy z tarczycą, a stres dodatkowo robi swoje. Poziom cukru też zresztą może mieć znaczenie.

Przy pierwszej możliwej okazji należy zrobić szczegółowe badanie krwi łącznie z hormonami tarczycy.
  • tygrynio1966 25.03.19, 17:35
    też mam podobny problem a jak podnieść poziom żelaza ?

--
    nie korzystam z pierwszeństwa na pasach
  • koziorozka 24.03.19, 10:15
    Praca na dwie zmiany może powodować zaburzenia snu, koncentracji. Brak słońca też ogranicza/hamuje wydzielanie melatoniny, czyli pogłębia kłopoty ze snem.
    Dodaj do tego oddalenie od domu, pogorszenie warunków życia, zdenerwowanie nową pracą i masz świetną drogę do rozwoju nerwicy, depresji.
    Nikt ci na odległość nie pomoże. Szukaj sposobów na rozładowanie stresu
  • bulina3 01.04.19, 22:05
    Wyczerpanie organizmu - musisz odpoczywać, spróbować się wyciszyć. Taka zmiana na pewno miała ogromny wpływ na twoje zdrowie. Może spróbuj wziąć urlop i parę dni pożądnie wypocząć. Zrób sobie wyniki - może masz niedobór jakiś witamin. Może gorsza praca tarczycy? Stres ma bardzo negatywny wpływ na tarczycę, a ona ma wpływ na cały czas organizm. Ja przy wyższym tsh odczuwałam ogromne zmęczenie, bóle mięśni itp. Często też nie mogłam zasnąć właśnie ze zmęczenia. Przy dużym przemęczeniu ciężko zasnąć.
  • zielarka1988 03.04.19, 14:40
    Zbyt malo informacji objawow chorobowych zeby moc ustalic przyczyne dolegliwosci ... Wiecej informacji prosze napisac (farmaceutka )
  • marlenamak 11.04.19, 08:40
    Może tryb zmianowy Ci po prostu nie służy? Możesz mieć niedobór melatoniny. Sprawdź też żelazo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.