Dodaj do ulubionych

Problem z żołądkiem - refluks?

01.04.19, 21:11
Witam . Mam problemy z żołądkiem i pomyślałam,że może ktoś miał podobnie i mnie nakieruje. Od miesiąca odczuwam ciągłe ssanie w żołądku (jakby głód) - zarówno przed jedzeniem jak i chwilę po - praktycznie cały czas. Budzę się z ogromnym głodem (i w związku z tym z mdłościami i bólem żołądka). Do tego miewam bóle żołądka - podczas głodu, w trakcie jedzenie i chwilę po, a później jest trochę ulgi (teraz po trzech tyg. już jest lepiej i same bóle mijają). Odczuwam również delikatne kłucie po lewej stronie pod żebrem (czasem jakby kolka). Miewam również mdłości. (ale nie takie skłaniające do wymiotów) Byłam u gastrologa - po opisaniu objawów stwierdził że to refluks i przepisał mi controloc 40 i tribux. Jest mała poprawa po controlocu, ale wciąż się męczę i mam wątpliwość czy to aby na pewno refluks. Rzeczywiście odczuwam także uczucie kamienia i ciężkości na żoładku, czasem ciężko mi się oddycha po jedzeniu, zdarzy mi się, że cofnie mi się niestrawione jedzenie (miewałam to już w ciągu swojego życia nie raz - jednak jedynie sporadycznie po ciężkim posiłku lub przez 2-3 dni, wówczas 1-2 dni brałam controloc i było ok). Często też miewałam poprzednio mdłości gdy zbyt długo nie jadłam, musiałam wozić przy sobie zawsze jakieś jedzenie, ale to były pojedyncze incydenty. Pierwszy raz tak długo nieprzerwanie się męczę. Być może to refluks, ale czy oprócz tego nie dolega mi coś jeszcze? To ciągłe ssanie w żoładku , uczucie ciężkości wyżej, a jednak jednocześnie głodu nieco niżej. Do tego mdłości, bóle. Czuję również , ze żoładek jest obolały, mimo że bóle minęły, to mocno boli mnie przy dotyku. Od miesiąca stosuję dietę - zero kawy, alkoholu, piję siemię , jem lekkostrawne. Mam 25 lat, jestem dosyć szczupła (ważę 47kg przy 159cm). Przez rok brałam hormony na tarczycę (25), które odstawiłam 2 tyg. temu. Planuję zrobić gastroskopię, jednak gastrolog powiedział, ze skoro biorę controloc od 2 tyg. (brałam trochę zanim się do niego udałam) to mogę mieć już coś zaleczone i muszę poczekać aż się kiedyś pogorszy. Rozważałam bóle na tle nerwowym - nie stresuję się, ale jestem osobą dosyć emocjonalną, ale nie sądzę, żeby aż tak dokuczały. Mam spokojny okres w życiu. Robiłam również 2 razy domowe testy na helicobakter i nic nie wyszło.
- gastrolog powiedział, że te testy są dosyć wiarygodne. Wiem niestety , że czasem trudno znaleźć lekarza, który postawi trafną diagnozę dlatego być może ktoś skojarzy objawy i coś doradzi . Z góry dziękuję!
Edytor zaawansowany
  • zapisana_kartka 22.04.19, 17:43
    Byc moze masz zapalenie zoladka. Potrzeba kilku dobrych tygodni zeby to wyleczyc. Dieta zoladkowa i siemie lniane powinny pomoc.
  • hana456 29.04.19, 13:10
    Twoje objawy są podobne do moich. Podczas gastroskopii okazało się, że mam zapalenie żołądka i nadżerki w przełyku. Dodatkowo biopsja pokazała zanik kosmków jelitowych, czyli celiakia... Jestem na diecie bezglutenowej, i też lekkostrawnej na ten mój żołądek. Łykałam ipp i z żołądkiem lepiej, choć często daje się we znaki...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.