Dodaj do ulubionych

Ciśnienie

23.04.19, 19:47
Witam
Może ktoś bardziej obyty w temacie
Mąż i pomiary ciśnienia
Podam z rana z popołudnia wieczora
1 dzień
130/71
140/72
125/67
2 dzień
131/80
129/62
132/69
3 dzień
134/78
140/88
131/65

Po świętach idzie na kontrolę.z Tym zapisem ale może ktoś co się zna może już zobaczyć czy to się kwalifikuje jakoś do leczenia czy jest ok
Z góry dziękuję
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 24.04.19, 08:17
    Jako obyty w temacie nadciśnieniowiec mogę powiedzieć, że mąż jest zdrowy jak byk. Powinien może leczyć hipochondrię, ale na tym to już się nie znam.

• jaga_22 24.04.19, 14:39
    Pytanie ? po co sobie codziennie mierzy ciśnienie jak ma dobre.

--
    http://s20.rimg.info/5767edd00a04f533d5d25764213cc27c.gif
  • pytajacakobieta 24.04.19, 17:01
    Polecenie lekarza właśnie i z tym ma iść na kontrolę
  • pytajacakobieta 24.04.19, 17:00
    Hehe dzięki powiem mu
  • sp9tcu 24.04.19, 22:21
    horpyna4 napisała:

> Jako obyty w temacie nadciśnieniowiec mogę powiedzieć, że mąż jest zdrowy jak b
    > yk. Powinien może leczyć hipochondrię, ale na tym to już się nie znam.
    >

witam
    mam pytanie
    co kolega sadzi o cisnieniu
    piersze 150 do 140
    drugie 70 do 90

po lekach teraz
    wdrazam nebilet a od dziś vivace

cisnienie robi się książkowe
    pytanie
    czy czas na lekarstwa czy jeszcze nie
    aha jak się zdenerwuje to piersze skacze do 170
  • horpyna4 25.04.19, 08:42
    Takie ciśnienie to jest w porządku, a jeżeli wzrasta pod wpływem stresu, to trzeba brać przede wszystkim środki uspokajające.

Jak ja się czymś mocno i na dłużej zestresuję, to mam 240/120 i nie daje się zbić. Tak więc egzystuję wtedy na granicy udaru mimo kombinacji leków, w tym silnych diuretyków.

U mnie dobrze jest, jeżeli dolne jest dwucyfrowe. Oczywiście muszę codziennie (dożywotnio) brać kombinację leków i nie ma mowy, żeby je odstawić; w przypadku dłuższego braku stresu ciśnienie mam dzięki temu ok. 135/75. W moim przypadku taką granicą, powyżej której należy brać dodatkowe leki jest utrzymujące się dłużej 160/95. Jeżeli coś takiego zdarzy się na krótko, to w ogóle się nie przejmuję. A jak człowiek za bardzo przejmuje się, to ciśnienie mu jeszcze bardziej wzrasta.

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku też może pomóc lek uspokajający, choćby taki, jak stary, poczciwy Pramolan. Ale to i tak musi zalecić lekarz.
  • pytajacakobieta 25.04.19, 14:48
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Mąż właśnie po wizycie i ma kontrolować co jakiś czas bo lekarz powiedział że takie ciśnienie to już stan przed ciśnieniowy 🙄nieźle dowalił
  • horpyna4 25.04.19, 20:38
    Kontrolować trzeba, ale nie kilka razy dziennie, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Częste kontrolowanie jest konieczne przy trochę wyższych wartościach, niż podałaś. No i za każdym razem, jak człowiek się trochę źle poczuje.

Jeżeli jednak lekarz uważa, że wartości ciśnienia męża są za wysokie, to ja zaczęłabym się zastanawiać, jaki on ma interes w takim gadaniu.
  • pytajacakobieta 25.04.19, 20:45
    To samo. Mężowi powiedziałam że zaraz zacznie mu wciskać tablety......
    Kontrolować bez obsesji takie. Moje zdanie
  • sp9tcu 25.04.19, 20:53
    pytajacakobieta napisał(a):

> To samo. Mężowi powiedziałam że zaraz zacznie mu wciskać tablety......
    > Kontrolować bez obsesji takie. Moje zdanie

ja pije tabletki
    i jest super
    trzeba jednak pić cały czas
    a mierzenie cóż mierze sporadycznie
  • sp9tcu 25.04.19, 20:50
    horpyna4 napisała:

> Takie ciśnienie to jest w porządku, a jeżeli wzrasta pod wpływem stresu, to trz
    > eba brać przede wszystkim środki uspokajające.
    >
    > Jak ja się czymś mocno i na dłużej zestresuję, to mam 240/120 i nie daje się zb
    > ić. Tak więc egzystuję wtedy na granicy udaru mimo kombinacji leków, w tym siln
    > ych diuretyków.
    >
    > U mnie dobrze jest, jeżeli dolne jest dwucyfrowe. Oczywiście muszę codziennie (
    > dożywotnio) brać kombinację leków i nie ma mowy, żeby je odstawić; w przypadku
    > dłuższego braku stresu ciśnienie mam dzięki temu ok. 135/75. W moim przypadku t
    > aką granicą, powyżej której należy brać dodatkowe leki jest utrzymujące się dłu
    > żej 160/95. Jeżeli coś takiego zdarzy się na krótko, to w ogóle się nie przejmu
    > ję. A jak człowiek za bardzo przejmuje się, to ciśnienie mu jeszcze bardziej wz
    > rasta.
    >
    > Wydaje mi się, że w Twoim przypadku też może pomóc lek uspokajający, choćby tak
    > i, jak stary, poczciwy Pramolan. Ale to i tak musi zalecić lekarz.

muj rekord
    pierwsze 200
    drugie 100

pojechałem na sor
    była znajoma doktorka

w 2 godziny
    130 na 70

i do domu

• horpyna4 26.04.19, 09:31
    Ja na szczęście nie muszę jeździć na SOR. W zasięgu pieszym mam sympatyczną małą przychodnię niepubliczną, mającą kontrakt z NFZ. Jak miewam 200/100 i więcej, to idę tam do gabinetu zabiegowego (bez żadnej rejestracji), gdzie sympatyczne pielęgniarki zajmują się człowiekiem od razu, zbijają ciśnienie i przekazują dyżurnemu lekarzowi. A zdarzyło się kiedyś, że doustny diuretyk nie działał, więc podały mi też domięśniowo.

Oczywiście jak lekarz pierwszego kontaktu może przyjąć, to przyjmuje. Ale przeważnie ma komplet wcześniej umówionych pacjentów, dlatego istnieje tam też lekarz dyżurny od przyjmowania "w biegu". I to świetnie zdaje egzamin.
  • sofiijka 26.04.19, 08:49
    Wg mnie też tragedii nie ma z tym ciśnieniem, ale to tez za mało danych, żeby stwierdzić że jest zdrowy. Skoro lekarz kazał kontrolować to pewnie jakieś inne dolegliwości albo predyspozycje są.
  • pytajacakobieta 26.04.19, 09:43
    To nieźle jak czytam jak wysokie potrafi być u Was.
    Ja znowu mam od zawsze niskie ale nie mam z tego powodu żadnych dolegliwości typy zawroty głowy i inne więc taka moja natura. Teraz w ciąży ciut wyższe ale w porywach do 105 na 70 max osiąga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.