Dodaj do ulubionych

Refluks - alkohol

25.04.19, 17:48
Hej ,Jaki alkohol można wypić przy refluksie/problemach żołądkowych? Tak wiem, że absolutnie nie powinno się żadnego, ale jeśli już raz na długi czas przy względnie dobrym samopoczuciu chciałabym wypić niewielką ilość to co będzie najmniej szkodliwe? piwo/wino/wódka z sokiem/gin? piwo powoduje, że jestem pełna, wino białe z kolei ma bardzo dużo kwasów.. może ktoś ma coś sprawdzonego? :)
Edytor zaawansowany
  • snajper55 26.04.19, 00:38
    bulina3 napisał(a):

> Hej ,Jaki alkohol można wypić przy refluksie/problemach żołądkowych?

Piwo. Ale bezalkoholowe.

Jeśli musisz pić, to może pora na leczenie alkoholizmu?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • bulina3 26.04.19, 11:13
    Żałosna odpowiedź :) Jeśli musisz chamsko komentować nic nie wnosząc do tematu to może pora na leczenie się z tej złej energii? (czasem bywa bardziej szkodliwa niż piwo, nawet alkoholowe:)) Mam delikatny refluks i na co dzień nie czuję się źle, a latem zupełnie nie odczuwam dolegliwości, więc nie widzę przeciwwskazań , żeby raz na miesiąc wypić piwo lub lampkę wina, gdyż i tak wiele już sobie odmawiam. Liczyłam na pomocny komentarz, bo może ktoś metodą prób i błędów znalazł neutralny trunek dla refluksowców (tak,też chcemy kilka razy w roku pozwolić sobie na chwilę przyjemności jaką jest jedzenie lub wypicie czegoś "niezdrowego"), ale otrzymałam odpowiedź typowego 'życzliwego' Polaka:)
  • bulina3 26.04.19, 11:16
    Po za tym piwo alkoholowe szkodzi przy refluksie tak samo jak alkoholowe - chodzi o to, że jest to napój gazowany, więc rada trochę z kapelusza:)
  • bulina3 26.04.19, 11:17
    *bezalkoholowe
  • koziorozka 26.04.19, 09:07
    bulina3 napisał(a):
    > .. może ktoś ma coś sprawdzonego? :)
    -------------
    Nie ma sprawdzonego, każdy reaguje inaczej. Ty też w fajnym towarzystwie, np. w górach (zimno, czyste powietrze) możesz po drinku czuć się świetnie, a ten sam w innym otoczeniu ci zaszkodzi.
    Tak więc tylko metoda prób i błędów ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.