Dodaj do ulubionych

Tłuszczak

13.05.19, 22:20
Witam może ktoś miał podobny przypadek i pomoże mi. Czekam na zabieg usunięcia tluszczaka na głowie, ma wymiary 25mm×72mm. Dodam,że guzek jest twardy, bolesny i przesuwalny względem podłoża. Wyósł nie dawno bo miesiąc temu miałam mr glowy i chirurg twierdzi, że gdyby wtedy był to byłby opisany. Czy na podstawie samego usg można stwierdzić czy to tłuszczak czy tłuszczakomięsak? Niestety wtedy gdy byłam u doktora nie wiedziałam, że tłuszczak to może być i zmiana złośliwa więc o to nie zapytałam. Oczywiście wiem, że po wycięciu będzie badanie histopatologiczne któro daje 100 procent pewności. Ale zastanawia mnie czemu lekarz mnie zniechęcał do usunięcia tłuszczak skoro może to być zmiana złośliwa. 
Edytor zaawansowany
  • sp9tcu 15.05.19, 22:56
    Tłuszczaki oczywiście jak to są tłuszczaki
    są to nowotwory niezłośliwe
    tak to sie nazywa
    a wic jest to zmiana łagodna jak to oczywiście tłuszczak
    na głowie si usuwa bo moze to rosnąć i potem bedą komlikacje duża blizna itd
    zmiana nie jest duża
    usuniecie ambulatoryjne
    i do domu

ja mam tłuszczaka na pięcie i nic nie robię

Tłuszczaki to nagromadzenie tkanki tłuszczowej
    il mierzysz ile warzysz
  • ania0306 16.05.19, 16:28
    Kurczę trochę się sprawy komplikują. W dzień zabiegu wyskoczył mi drugi guzek po drugiej stronie potylicy (dokladnie w tych miejscach gdzie jest guzowatość potyliczna). A że byłam u innego doktora niż u tego co mi robił usg (bo ten mi tak ten zabieg odradzał i nie był chętny, że wolałam iść do kogoś innego) . Znowu przed zabiegiem ten nowy doktor stwierdził, że to węzły chłonne. Jeszcze większe zmartwienie. Wyniki morfologi z rozmazem, ldh, crp, ob, próby wątrobowe, mocznik, kreatynina, kwas moczowy, toksoplazmoza, cytomegalia, rozyczka, bolerioza, mononukleoza i usg jamy brzusznej dobre. Dziś mam usg węzłów chłonnych. Pani onkolog jednak twierdzeni po dotyku że to tluszczak w dwóch miejscach mi się zrobił. Nie miałam w przeciągu ostatniego czasu zadnej infekcji więc od infekcji na pewno nie te wezly. Mam nadzieję że to nie nowotwór
  • marbor1 16.05.19, 17:44
    W sumie miałam usuniętych 5 tłuszczaków . Pierwszy ok. 50 lat temu. Byłam umówiona już z chirurgiem. ale inni usłużni domowi lekarze nastraszyli mnie, że to może być guzek rakowy i abym nie usuwała go. Ponieważ wtedy miałam małe dziecko, więc ze strachu odwołałam wizytę. Po co najmniej 5-6 latach guzek urósł do wielkości gołębiego jajka. Nie mogłam się czesać, kaleczyłam grzebieniem ten guz i ciekła z niego nieprzyjemna maź. Jak poszłam w końcu do chirurga, to ten za głowę się złapał, że wyhodowałam coś takiego. Po ok. 5-ciu latach wyrósł mi na głowie następny na przedziałku i znów chirurg, usunięcie. Wszystko pięknie zarosło, nie ma śladu.
    Następne dwa we włosach nad czołem i na brwi. I tak jak po poprzednich wycięciach, nie ma żadnego śladu.

Nie panikuj, usuń ten guzek. Wszystko będzie dobrze.
    Życzę ci dużo spokoju w tej sprawie.
  • ania0306 16.05.19, 18:37
    Jestem po usg i jednak węzły chłonne :( kontaktowałam się już z panią onkolog telefonicznie i czekam na usunięcie jednego z węzłów do badania histopatologicznego. Niby radiolog mówił że nie przekraczają 1cm ale wolę szybciej zdiagnozować chorobę. Bardzo się martwię, mam 3 miesięczną córeczkę i chciałabym jeszcze trochę pożyć :(
  • sp9tcu 17.05.19, 22:29
    Czy usuwanie wezła chłonnego jest na twoją prośbę czy z wniosku lekarza
    gdzie są te wezły chłonne

jeśli na szyji lub głowie i sama prosisz o usunięcie to gratuluje głupoty
    co ty robisz kobieto ? wiesz że się oszpecisz
    z takiego usunięcia moze powstać stan zapalny itd
    sam jestem hipohondrykiem i różne rzeczy robiłem
    ale usuwać wezęł chłonny tak na własne życzenie
    ludzie ludzie
    nie lepiej zrobić pukcje tego tłuszczaka

Ja też miałem i mam tłuszczaka na stopie
    pani onkolog też na począntku nie wiedziała co jest grane
    powiedział prawdopodobieństwo nowotworu 0,01 procenta

w końcu pojechałem do CO ( centrum onkologi w bielsku białej )
    zrobiono USG tego rejonu tkanka tłuszczowa
    na moja prośbe zrobionie pukcje cienkoigłową
    no i co tłuszczak były plany usuwania
    ale pani onkolog powiedziała NIET
    w marcu zrobio dobl nogi spoko
    jeszcze raz stwierdzono że to tłuszczak
    zmierzono go 3 centymetry na 1 centymetr

Potem udałm si do pani dwojak lekarza domowego która mnie
    przejmuje
    okazało się że mama płaskoskopie taka przypadłość
    skonssultowałem to z moim chirurgiem powiedział
    no jakbyś to usunął to by były jaja
    miesiąc chodzenia o kulach i inne paści
    teraz pojade do kolegi i tak dalej
    co do twojego tłuszczaka
    po 1 sprawdzić w dobrym usg czy to tłuszczak
    po 2 jesli szczepeci usunąć i podać badaniu hispa
    jesli nie cienigłowa punkcja i wynik

czy to boli ?

• ania0306 18.05.19, 08:05
    Pani onkolog zadecydowała o usunięciu węzła chłonnego żeby dać go do badania histopatologicznego nie ja sama na własne życzenie. Kazała poczekać jeszcze dwa tygodnie i jak te węzły będą dalej to usunąć. Punkcja ciękoigłowa często jest nie dokladna tak mówiła doktorka a to za mały węzeł chłonny żeby robić punkcję gruboigłową i takie się po prostu wycina. Jednak ja na razie jeszcze nic nie usuwam, ponieważ od wczoraj boli mnie gardło i mam kaszel może po prostu przed infekcją się węzły pojawiły a po drugie nie przekraczają póki co 1cm. Jeden ma 2,5mm na 7mm a drugi 3,5mm na 8mm. Są twarde, niebolesne, przesuwane względem podłoża. Na razie czekam aż mi przejdzie ta drobna infekcja. Na 30 maja mam termin do hematologa- onkologa ponoć bardzo dobry, jest konsultantem w województwie którym mieszkam. Myślę, że on dobrze mi doradzi. Może tylko to będzie do obserwacji a może samo zniknie.
  • marbor1 18.05.19, 13:39
    Wklejam link na temat węzłów chłonnych. Warto przeczytać.

zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Diagnostyka-medyczna/Powiekszone-wezly-chlonne-szyjne-pachwinowe-pachowe-i-inne.-O-czym-swiadcza
  • ania0306 18.05.19, 17:44
    Dzięki za link
  • elomelo 18.05.19, 19:33
    Cześć. Zalogowałem się specjalnie aby Ci odpowiedzieć.

W swoim życiu miałem wyciętych z 30-35 tłuszczaków. Z KAŻDEGO miejsca na ciele, w tym z głowy. Nie daj się zwieść lekarzowi w wycięciu tego co jest bolesne albo co przeszkadza. Ja przez długi czas wahałem się z wycięciem zmian na rękach i plecach. Doszło do tego, że powoli zaczynały wykształcać się drugie łokcie - tłuszczak miał wielkość piłeczki pingpongowej. To była masakra! Kilka pierwszych zabiegów trwało po 50 min do 2h. Podobnie miałem na plecach, wycinali ich 8 za jednym razem w pełnym znieczuleniu.

Od tego czasu wycinam każdą zmianę, większą od 2 cm. Oczywiście przy mniejszych tez można, ale jest z tym sporo babrania, czasami ciężko z tego zrobić hitpata i tutaj lekarze faktycznie nie chcą się bawić. Dodatkowo światowa organizacja zdrowia zaleca aby zmiany takie wycinać od 2cm objętości.

Pamiętaj, że wszystkie zabiegi masz w pełni refundowane.

UWAGA! Zamiast iść do poradni chirurgi możesz iść do poradni onkologicznej 0 bez skierowania od lekarza POZ ( oni często nie dają, bo małe, bo nie ma co wicinać, bo w tym wieku to każdy tak ma).

Nie czekaj ze zmianami bo o ile są małe czy większe i bolesne to OK, natomiast czasami przestają boleć. Tak miałem na placach gdzie nawet ucieszyłem się, że cięcie nie będzie konieczne. Okazało się, że właśnie tam zmiana stawała się coraz gorsza, tkanka stwardniała i obumierała wewnątrz ciała.

W tym roku wycinam na podbrzuszu - około 1cm na 3 cm, i plecach mam taką pręgę 1cm gdzieś na 5-6 długości.

Powodzenia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.