Dodaj do ulubionych

Czy to jest tętniak?

15.05.19, 22:13
Witam
Mam 19 lat i od ostatniej soboty wróciło mi to co pare razy miałem w gimnazjum a chodzi dokładniej o to ze nagle w polu widzenia widze tak jakby dziwną plamkę, linie która zasłania mi pewna czesc obrazu. Ta "plamka" się rozszerza albo przemieszcza ze np na początku załóżmy czytam wyraz mama i patrze na literę "a" to widze tylko ta literę a reszta wyrazu jest ciemna po czasie to się przemieszcza i np jak załóżmy patrze się na telewizor i obok telewizora stoi komputer to nie widze tego komputera tylko czarna plama i tak to się rozszerza aż zniknie a do tego towarzyszy mi przy tym ból głowy który da się pozbyć lekami. Miałem tak pare razy w gimnazjum a teraz po kilku latach od soboty mi to wróciło i działo mi się tak 3 razy. Co to może być? Trochę się boje :/
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 16.05.19, 12:39
    Oj, zaraz tam tętniak... to pewnie taki mały wylew w gałce ocznej. Chyba leczy się to jakimiś kroplami na receptę, więc i tak warto iść do lekarza.

Może być to powiązane z nadciśnieniem, skoro przy tym boli głowa. Ciśnienie trzeba kontrolować niezależnie od wieku.

A najprostsze wyjaśnienie - po prostu migrena. Wbrew stereotypom nie jest to choroba wyłącznie rozhisteryzowanych starych panien. I migrenę obstawiłabym w pierwszej kolejności; zwróć uwagę, czy pewne potrawy nie wywołują tych objawów.
  • daniellon17 16.05.19, 14:02
    Jeszcze czytałem ze takie coś to mogą być objawy jaskry. Czy w tym wieku występuje jaskra? Boje się o moj wzrok. Byłem u okulisty jakoś w listopadzie 2018 roku i badał mi dno oka czy jakoś tak no i nic nie wykryło ale nie badał mi ciśnienia w oku :/
  • koziorozka 16.05.19, 16:26
    Czytaj więcej, może jeszcze czegoś innego się doczytasz. Tętniak, jaskra - co se będziesz żałował. Czerniak od razu wykryj.
    A serio, rób jak radzi horpyna4
  • marbor1 16.05.19, 18:06
    Horpyno, z tą migreną to ty masz rację. Ja całe swoje dorosłe życie od najmłodszych lat cierpiałam na diabelną migrenę. Oczywiście towarzyszyły temu te up...we fruwające czarne kłaczki w oczach. Połykałam w tym czasie tony środków uśmierzających ten przeklęty ból głowy.Moja pani doktor pocieszała mnie zawsze, że jak wejdę w okres klimakterium, to migrena ustąpi bezpowrotnie. Słowa pani doktor okazały się prorocze. Od co najmniej 30 lat nie wiem co to znaczy ból głowy a kłaczki z oczu zniknęły na zawsze.
  • horpyna4 18.05.19, 11:42
    Nie zawsze ustępuje bezpowrotnie. Zaliczam się już do staruszek, ale migrena jeszcze czasem (chociaż bardzo rzadko) zdarza mi się. Na szczęście bez obrzydliwego bólu głowy, który dawniej bywał nie do wytrzymania, tylko właśnie w postaci zaburzeń widzenia. Ale to daje się przeżyć, wystarczy zamknąć oczy i poleżeć kilkanaście minut.

Czarnych kłaczków nie miewam, u mnie wtedy wszystko jest zamglone i w dodatku w jakiś jasny marmurek. Ale to chyba sprawa indywidualna, ja zawsze tak miałam.
  • sp9tcu 17.05.19, 22:42
    typowa migrena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.