Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia - rehabilitacja zatok

17.05.19, 01:17
Dostałam skierowanie na fizjoterapie zatok. Nie wiedziałam wcześniej, że można takie zabiegi stosowac. Proszę o opinie na ten temat - czy takie zabiegi pomagają? Mam skierowanie na magnetoterapie, laser i naświetlania solluxem.
Jeśli jest jakies inne forum, na którym mogłabym spytać, proszę o link.
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 17.05.19, 16:02
    Owszem, pomagają.
    wujek google np. zatoki sollux
  • snajper55 17.05.19, 16:42
    jeriomina_po_latach napisała:

> Dostałam skierowanie na fizjoterapie zatok. Nie wiedziałam wcześniej, że można
    > takie zabiegi stosowac. Proszę o opinie na ten temat - czy takie zabiegi pomag
    > ają? Mam skierowanie na magnetoterapie, laser i naświetlania solluxem.
    > Jeśli jest jakies inne forum, na którym mogłabym spytać, proszę o link.

Naświetlanie solluxem - zabieg rozgrzewający naświetlane miejsce. Można też w tym celu stosować rozgrzewające kompresy. Przy niektórych schorzeniach zabieg bardzo pomocny, przy innych - szkodliwy.

Laser:
    "Laserowe leczenie zatok to metoda dość nowa, która polega na udrożnieniu nosa oraz usunięcia z zatok zalegających płynów. Aby wykonać ten zabieg, musi zostać miejscowo znieczulona błona śluzowa jamy nosowej. Do małżowin nosowych zostaje wprowadzony laser ze specjalnym włóknem, który następnie zostaje stopniowo wycofywany. Dzięki temu zatoki zostają natychmiast udrożnione, poprawia się także swoboda oddychania. Zabieg jest bezinwazyjny, bezkrwawy oraz bezbolesny i trwa około 30 minut."

polishproperte.pl/laserowe-leczenie-zatok/
    Magnetoterapia - panaceum na wszystkie choroby świata, od raka do kurzajek, od kataru do SM. Jeszcze chwila i pozbędziemy się wszystkich chorób. Także wykorzystywana do pozbawiania ludzi gotówki:

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1664460,1,magnetoterapia-leczenie-czy-zwodzenie.read

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • koziorozka 17.05.19, 17:00
    jeriomina_po_latach, magnetoterapia jest uznaną metodą stosowaną w fizjoterapii od wielu lat.
    Jednym ze specjalistów zastosowania magnetoterapii w medycynie jest - obecny w przywoływanym tekście - prof. Aleksander Sieroń.

Metoda ta sprawdza się m.on. w leczeniu wspomagającym (jak cała fizjoterapia) chorych zatok.
    wylecz.to/kosci-i-stawy/magnetoterapia/
  • snajper55 17.05.19, 18:36
    koziorozka napisała:

> jeriomina_po_latach, magnetoterapia jest uznaną metodą stosowaną w fizjoterapii
    > od wielu lat.

Zawężasz. Magnetoterapia to lek na wszelkie choroby.

"Zmienne pole magnetyczne skutecznie leczy ból, przyspiesza gojenie ran i poprawia wygląd blizn, jest pomocne nawet w leczeniu depresji."

To z artykułu o Sieroniu.

www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Pole-magnetyczne-leczy-bol-depresje-przyspiesza-gojenie-ran,104953,11.html

Inne hasła:

"Katowice: Magnetoterapia pomoże chorym na SM"
    itd

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.