Dodaj do ulubionych

Leki z grupy IPP a wyniki

24.05.19, 12:46
Witam, czy i jak na wyniki krwi: podstawowe, ob, crp, żelazo, wątrobowe, oraz na badanie kału: na krew utajoną, pasożyty wpływa stosowanie leków z grupy IPP? W ulotce jest o możliwości w tuszowaniu objawów chorób nowotworowych a jak jest z wynikami?
Edytor zaawansowany
  • goodman41 26.05.19, 22:20
    Lek IPP to Inhibitor Pompy Protonowej.
    Każda komórka jest wyposażona w pompę protonową do wykorzystywania tych protonów w cyklu Krebsa dla produkcji energii w postaci ATP. Komórkę nie obchodzą dostarczone kalorie tylko substraty z których organizm może pozyskać protony (np. dieta ketogenna). W przypadku braku protonów (jonów wodoru) komórka nie może produkować energii. Komórka nie jest kalorymetrem tylko elektrownią protonową.
    Tylko niedouczeni lekarze zapisują na prawo i lewo leki IPP.
  • meh30 30.05.19, 13:49
    Spytałem lekarza - nie wpływają na wyniki badań!

Pewnie, że przepisywanie na prawo i lewo leków z grupy IPP to błąd, ale co jak mam refluks dwunastniczo-żołądkowy, przekrwioną błonę śluzową i nadżerki. Dietą tego nie zwalczę... Na zgagę to rzeczywiście nadużywanie, wystarczy wyeliminowanie nieodpowiednich rzeczy.
  • agnie44 15.06.19, 19:34
    Też mam ten problem zdiagnozowany refluks przełykowy i dwunastniczy i poodbnie jak ty martwię się o skutki uboczne. Z tego co czytałam możesz miec po lekach IPP gorszą morfologie w sensie żelaza anemię płytki krwi i spadek wapnia oraz B12. Ja w tej chwili suplementuje się tymi ostatnimi.
    Napisz prosze jak długo chorujesz i bierzesz leki. Cy mogłaś je odstawić na dłuższy czas czy bierzesz stale.

Pozdrawiam Aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.