Dodaj do ulubionych

Okropny świąd skóry!

31.05.19, 09:07
Witam. Od tygodni strasznie swędzi mnie skóra. Czasem miałam takie okresowe swedzenia skóry ale szybko mijały teraz jednak trzyma dłużej. Mam na skórze gdzieniegdzie takie malutkie podskórne krosteczki ale skóra swędzi mnie raczej tam gdzie krostek nie ma. Byłam u dermatologa,  robiłam różne badania i nikt nie wie skąd ten świąd. Dermatolog wypisał hydroksyzynę ale nie biorę bo karmię piersią. Może ktoś też tak miał lub ma i wie co to może być albo jak zmniejszyć świąd? Jestem zrozpaczona. Nie jestem w stanie się już drapać :(
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 31.05.19, 10:29
    To nie musi być sprawa dermatologiczna, tylko wewnętrzna. Kiedy ostatnio badałaś poziom cukru we krwi? I sprawdź, jakie choroby (nie skórne) mogą powodować swędzenie.

A doraźnie, objawowo, to na ogół pomagają balsamy nawilżające do ciała, np. Nivea. I myj się w niezbyt gorącej wodzie: szybki letni prysznic z użyciem odrobiny łagodnego żelu, a po wytarciu się zawsze smaruj się balsamem. Szybko się wchłania, nawet nałożony niezbyt cienko.
  • marysia0109 31.05.19, 10:35
    Tak jak pisałam wszystkie badania robiłam tydzień temu w tym cukier też- jest w normie. Dzięki kupię dziś balsam nivea
  • vermieter 31.05.19, 13:50
    i nie zapomnij o prysznicu
  • marysia0109 31.05.19, 14:49
    Biorę prysznic dwa razy dziennie. Także chyba nie jestem jakimś brudasem?
  • horpyna4 01.06.19, 08:36
    Chodzi o to, żeby nie za często. I żeby nie moczyć się w wannie, tylko szybko spłukiwać. Skóra "wyprana" z tego, co naturalne, swędzi mocniej.

Balsam do smarowania może mieć w nazwie "nawilżający", ale może mieć też "ujędrniający" - nie ma to znaczenia.
  • marysia0109 01.06.19, 12:12
    Ja zawsze biorę tylko prysznic bo nie mam czasu siedzieć w wannie ;). Kupiłam właśnie balsam nawilżający. Wcześniej używałam balsam z emolium bo mi lekarz rodzinny poradził ale i tak swędziało i tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.