Dodaj do ulubionych

Leki przed znieczuleniem

13.06.19, 16:20
Witam,

Za trzy tygodnie mam artroskopię barku,a aktualnie biorę leki: Duspatalin retard i Prokit. Zastanawiam się czy nie będą one problemem przy narkozie/znieczuleniu, bo słyszałam, że niektóre leki powinno sie odstawić przed operacją. Czy ktoś się możę orientuje czy mogę dalej zażywać te leki? A biorę je ponieważ miałam problemy z żołądkiem i nie bardzo wiem co w takiej sytuacji.
Edytor zaawansowany
  • majenkir 13.06.19, 18:25
    Przeciez to powinien powiedziec Ci Twoj anastezjolog/jego pielegniarka...

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • edziaa_aa 13.06.19, 19:20
    Tak, ale pewnie powie mi to dopiero dzień przed operacją kiedy będę już w szpitalu, a zastanawiam się czy nie powinnam odstawić leków kilka dni/tygodni przed
  • majenkir 14.06.19, 05:11
    To jak ja Ci napiszę, żeby odstawić, to odstawisz? 😉
    Zadzwoń do lekarza i się spytaj.

--
    Abby&Prada
  • edziaa_aa 14.06.19, 22:03
    Pytam bo myslałam, że może ktoś będzie wiedział/miał taka sytuację. Oczywiście będę się kontaktować z moim lekarzem ale dopiero w poniedziałek, ale chciałąm dowiedzieć się czegoś wcześniej, żeby się nie stresować niepotrzebnie :)
  • wadera3 14.06.19, 11:39
    Przede wszystkim odstawiasz leki, które mogą wpływać na układ krzepnięcia(jakiś Acard, Aspiryny, Polopiryny, Acesan i wiele innych). Te leki trzeba odstawić minimum 10 dni przed planowanym zabiegiem, a najlepiej 2 tyg. Również leki przeciwcukrzycowe trzeba odstawić co najmniej dobę przed. Dokładnych informacji powinien Ci dostarczyć lekarz rodzinny, lub lekarz kierujący na zabieg.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • snajper55 14.06.19, 12:29
    wadera3 napisała:

> Przede wszystkim odstawiasz leki, które mogą wpływać na układ krzepnięcia(jakiś
    > Acard, Aspiryny, Polopiryny, Acesan i wiele innych). Te leki trzeba odstawić m
    > inimum 10 dni przed planowanym zabiegiem, a najlepiej 2 tyg. Również leki prz
    > eciwcukrzycowe trzeba odstawić co najmniej dobę przed. Dokładnych informacji po
    > winien Ci dostarczyć lekarz rodzinny, lub lekarz kierujący na zabieg.

Insulinę się odstawia? Chyba żartujesz.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • majenkir 14.06.19, 14:48
    snajper55 napisał:
    > Insulinę się odstawia? Chyba żartujesz.

Jak T2 odstawi insuline i zrobi sobie glodowke, to mu to tylko na zdrowie wyjdzie.
    A jak T1 odstawi insuline 2 tygodnie przed operacja, to ten zabieg juz nie bedzie potrzebny ;).

--
    Abby&Prada
  • wadera3 14.06.19, 19:04
    Nie pisałam o insulinie, mnie osobiście zawsze kazano odstawiać Metformax dobę przed zabiegiem, zaś jeśli pacjent ma być dobę na czczo(a i tak bywa), to insulina też nie jest mu potrzebna. I wcale nie żartuję.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • vermieter 14.06.19, 13:36
    będą przeprowadzane podstawowe badania, to się dowiesz.
    Poczytaj w necie o atroskopii barku i samym przebiegu badania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.