Dodaj do ulubionych

kłopot z odksztuszaniem duszę się

27.06.19, 10:52
od pewnego czasu nie mogę odksztusić flegmy żadne leki wykrztuśne mi nie pomagają choruję na astmę płuca mam czyste , ktoś ma podobnie i coś mu pomogło . Proszę o radę.
Edytor zaawansowany
  • vermieter 27.06.19, 12:13
    ale odkrztusić ;)
  • gerami 30.06.19, 14:15
    dziękuje że ktoś poprawia moją ortografię wolałabym merytorycznie
  • vermieter 30.06.19, 18:13
    mocno charknąć i wypluć z wiatrem, nigdy pod wiatr
  • agnie44 30.06.19, 19:03
    Też choruję na astmę. W pierwszej kolejności powinnas zgłosić pulmonolog/lekarz rodzinny bo może konieczny antybiotyk. Ja przy mokrym kaszlu biorę środki mukolityczne rozrzedzające wydzielinę np w nebulizacji berodual, a potem steryd pulmicort (inne mukolityki Ambroksol, Mucosolvan) i oklepywanie .
    Można tez kupić solankę z rabki i przez nebulizację nawilżyć oskrzela. Na długo utrzymujący się kaszel mokry dostałam mocny steryd Fostex ale nie polecam bo ma skutki uboczne .
  • horpyna4 30.06.19, 19:06
    Nie pamiętam nazwy, ale istnieje lek na rozrzedzanie flegmy; rozrzedzoną wydzielinę da się już odkrztusić bez problemu. Niewykluczone też, że przyczyną zbyt gęstej flegmy jest odwodnienie organizmu, bo jak jest za mało wody, to z wydzieliny robi się coś o konsystencji niemal gumy.

Na początek spróbuj pić dużo wody, nerkom w taki upał też to zrobi dobrze.
  • zgred.polarny 30.06.19, 19:31
    Skończyłem 80-kę ale astmy nie mam. Płuca czyste.
    Miałem podobną dolegliwość (kilka lat) - wiosną, nadziębiałem się na rowerku. W efekcie kasłałem ale bez odkrztuszania flegmy.
    W tym roku, też wiosną, w stanie zaziębienia(?) łykałem tabletki Flawamed (dostępne bez recepty), zgodnie z zaleceniami na ulotce. Dolegliwość ustąpiła.
    Możesz spróbować, majątku nie stracisz ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka