Dodaj do ulubionych

Hipochondria psychika mi wysiada

07.07.19, 12:00
Witam
Mam 17 lat od około roku po przykrym wydarzeniu zacząłem wymyślać sobie choroby. Najwięcej było raków czego ja nie przeżyłem od raka gardła do płuc wszystkie po kolei. Oczywiście szukałem wszystkich objaw w internecie i bardziej się nakręcałem. Od pewnego czasu meczy mnie chłoniak ziarnica złośliwa mam 2 twarde kulki na szyi obok siebie nie przesuwają się. Kulki są małe mają parę milimetrów. Kiedy piłem piwo poczułem bul węzłów chłonnych oczywiście jak przeczytałem o objawach ziarnicy. Bardzo się boje ale nie wiem czy znów sobie nie wkręcam co mam robić? Proszę o pomoc.
Edytor zaawansowany
  • sp9tcu 07.07.19, 14:22
    Witaj
    ja też mam hipohondrie itd

jak leczyć
    zajęcie dobry psycholog
    mozna wiedzieć co to było za przykra rzecz

klasyczna hipohondria
  • ania0306 09.07.19, 17:43
    Witaj. Ja mam 20 lat i też mam hipochondrię. U mnie też ta choroba zaczęła się od węzłów chłonnych. Chodzę do psychiatry i psychologa ale szczerze nie pomaga mi to :(
  • kasiasiasiasia 12.07.19, 00:58
    może to wynika z braku edukacji w szkole odnośnie zdrowia. Może dbanie o siebie wam pomoże? Skoncentrujcie się na rozciąganiu, ćwiczeniach, sporcie, piciu dużej ilości wody, jedzeniu niepryskanych warzyw i owocow, kontakcie z przyrodą. Stres jest główną przyczyną chorób :) pamiętajcie że w 'szukaniu' sobie chorób najważniejsza jest statystyka - pierw to są infekcje, zakażenia, dopiero potem nowotwory. Normalne węzły często się czuje a ludzie się boją co to jest (kulki).
  • ania0306 12.07.19, 07:24
    Kasiu, ja studiuję pielęgniarstwo więc temat zdrowia całkiem obcy mi nie jest. Dbać też o siebie dbam. Kiedyś dużo ćwiczyłam, teraz mniej bo mam 5miesięczną córeczkę. Odżywiam się zdrowo. Badań miałam mnóstwo które nic nie wykazały a węzły powiększone są i dochodzą nowe. Ostatnio wydaje mi się, że się łączą czyli są w pakietach. Jeden nieprzesuwalny. Zabiera mi to radość z każdego dnia :( . Czuję się co raz gorzej psychicznie
  • evken 12.07.19, 13:18
    Dlaczego nie zrobisz ponownie usg?Ciągłym zadręczaniem się możesz doprowadzic do nerwicy albo depresji.Idź do lekarza i sprawdź co Ci dolega.Kilka lat temu przerabiałam temat powiększonych węzłów chłonnych.....Badania nie nie wykazały,ja żyję,tyle że straciłam kilka miesięcy pięknego życia z maleńkim dzieckiem jak Ty.Głowa do góry,zacznij działać a będzie dobrze
  • ania0306 12.07.19, 13:58
    Ale ja byłam u nie jednego lekarza i miałam nie jedno usg. Przepraszam jeśli zanudzam ale opiszę tu moją historię. Byłam u 5 lekarzy rodzinnych, 2 onkologów, 2 hematologów, 5 radiologów. Mam powieszkone kilka węzły chłonnych na potylicy (dokladnie w tym miejscu co jest guzowatość potyliczna) są twarde, bezbolesne, przesuwalne, jeden jakby nie przesuwalny czuć jak kości jak wiadomo czaszka nie jest idelalnie gładka ale jak wbijam w to paznokcia to czuć, że to nie kość. Przez ten czas miałam wykonywane 5 razy badania morfologia z rozmazem, ldh, crp, ob - wszystkie badania w normie. Robiłam również badania: elektoroforeza białek, próby wątrobowe, tsh, ft3, ft4, mocznik, kwas moczowy, kreatynina, białko, gluzkoza, hbs, hiv, w kierunku cytomegalii, boreliozy, toksoplazmozy, mononukleoza, ige całkowite, aso, testy alergiczne. Dwa miesiące temu mialam rezonans glowy i też nic nie wykazał oprócz blizny po wylewie ale wtedy jeszcze węzłów nie czułam. Nie było żadnego dopisku o powiększonych węzłach chłonnych. Miałam usg jamy brzusznej, oprócz naczyniaka na wątrobie zadanych innych zmian. Miałam usg tarczycy, oprócz małej torbielki wszystko ok. Rtg klatki też ok i iść klatki piersiowej również ok. Miałam 5 raz przez ten czas usg węzłów chłonnych w tym dwa obwodowe, oprócz tych reszta w normie. Największy ma wymiary max 5mm na 8mm tzn miał miesiąc temu. Są struktury hypoechogenicznej czyli nie takiej jak powinny być. Radiolodzy uważają, że odczynowe. Onkolodzy i hematolodzy mnie zbadali tzn dotykałli szyję, okolicę obojczka, pachy, pachwiny i stwierdzli, że to nie chłoniak bo w tym miejscu na potylicy nie ma węzłów nowotworowych a po drugie oni nie potrafią nawet wyczuć tych węzłów. Lekarze rodzinni wogóle twierdzą, że węzły są w normie i małe a ja się nakręcam sama. Bylam prywatnie u chirurgów nawet dwóch zaden się nie podjął wycięcia węzła, tłumaczą się, że zdrowego węzła nie wytną. Z objawów to czasem mnie łaskocze coś w klatce piersiowej ale chyba na rtg i usg guz by wyszedł. Na dodatek ostatnio wyczułam takie małe węzły obko tych dwóch dużych. Ale jest mi zwyczajnie wstyd iść do lekarzy po raz kolejny bo stukają mi po głowie. Pytają skąd taka diagnoza u mnie, skąd mi to wogóle przyszło do głowy. Puszki na placach mam już strasznie strate z tego ciągłego dotykania. Mam dość, jest mi z tym źle. Przepraszam, że rozpisuję się na tym wątku bo nie ja to założyłam. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi
  • ania0306 12.07.19, 14:05
    A i zapomniałam jeszcze dopisać, że byłam u dentysty również i to nie od zębów. A pierwszy węzeł wyskoczył mi po tym jak się zadrapałam grzebieniem i tego strupka potem zadrapałam (no już taka jestem lubię zdrapywać strupki). I jak wyskoczył to bolał te inne nie bolały już. I to zaczęło się 11 maja po tym za tydzień wyskoczył mi kolejny po drugiej stronie potylicy. A tydzień temu te małe. No i już chyba wszystko teraz napisałam z moje węzlowej historii
  • kasiasiasiasia 12.07.19, 19:15
    A może to tłuszczak lub jakieś zapalenie mieszków włosowych
  • ania0306 12.07.19, 20:01
    Tluszczak to było na początku podejrzenie jeszcze przed tą historią co napisałam. Ale wszystkie te guzki mają na usg cechy węzłów chłonnych. Co do zapalenia mieszków włosowych to mam nadzieję, że może to to bo węzły potyliczne to raczej chyba odpowiadają za owłosioną część głowy. Dodam jeszcze, że od dziecka mam lekki łupież. Nie jakiś uporczywy ale czasem w niektórych miejscach się pojawia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.