Dodaj do ulubionych

badania kału do książeczki sanepidowskiej

08.07.19, 00:50
Jak ktoś się brzydzi, to niech nie czyta.
Próbowałam pobrać te próbki, tylko że stolec wpadł mi do wody w sedesie. Wyciągnęłam go (rzecz jasna, że przez rękawiczkę) i pobrałam z niego próbkę. Starałam się robić to ''ze środka'', a nie z wierzchu.
Nie miałam takich zwykłych probówek z plastikową szpatułką tylko patyczki z watą na końcu, które się wkładało potem do żelu.
I stąd moje pytanie - czy możliwe jest, że jakieś ,,straszne'' bakterie przeszły z tej wody? Czy mogę oddać takie próbki do badań, czy powinnam poprosić o nowe probówki?
A no i proszę się nie śmiać, że wyolbrzymiam - jestem przewrażliwiona i zestresowana ;)
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 08.07.19, 09:30
    Trochę się pośmiałam, ale odpowiadam na poważnie: jak sedes był brudny, zapuszczony od wieków, to badanie będzie niewiarygodne. Jak normalnie czysty to nie masz się czym przejmować.
    Jak jesteś przewrażliwiona, to oddając materiał do badania powiedz osobie przyjmującej co się stało. Sądzę, że potwierdzi to, co ja piszę.
  • snajper55 09.07.19, 01:10
    koziorozka napisała:

> Trochę się pośmiałam

Mnie to nie śmieszy. Sam miałem z tym problemy i w końcu nie zawiozłem próbek. Do dziś nie wiem jak to się powinno zrobić gdy się nie ma nośnika. Garnka użyć? :/

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • vermieter 09.07.19, 11:58
    najprościej jest "wyskrobać" z odbytu
  • snajper55 10.07.19, 16:08
    vermieter napisał(a):

> najprościej jest "wyskrobać" z odbytu

Jajko Kolumba. Na to nie wpadłem. :)

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.