Dodaj do ulubionych

Siniaki na nogach

09.08.19, 16:40
Od pewnego czasu pojawiają mi się siniaki na nogach, na początku są sine później żółte następnie czerwienieją i znikają .. może ktoś wie co to jest?
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 09.08.19, 16:49
    To mogą być np. kruche naczynia, anemia, zaburzenia krzepnięcia, małopłytkowość i wiele innych powodów
    Z daleka nikt ci niczego rozsądnego nie powie.
    Wiek, waga, od jak dawna, dieta i wiele innych pytań zada ci lekarz, który zleci podstawowe badanie krwi. Bez tego badania to wróżenie z fusów.
  • sindi242sindi 09.08.19, 19:19
    Czyli warto zgłosić się do lekarza?
  • koziorozka 09.08.19, 19:57
    1. "od pewnego czasu"
    od pół roku - warto
    od tygodnia - nie warto
    2. "pojawiają się"
    dwa razy - nie warto
    cztery razy - warto
    3. "sine później żółte następnie czerwienieją" - jak każdy siniak po uderzeniu. Nie warto

• vermieter 09.08.19, 20:18
    3. "sine później żółte następnie czerwienieją" - jak każdy siniak po uderzeniu. Nie warto

A nie jest odwrotnie z tymi kolorami? Od czerwonego do sinego?
  • ania0306 12.08.19, 10:51
    Dla swojego spokoju zrób chociaż morfologię. Jeśli powstają bez urazy to tym bardziej pasuje się przebadać.
  • snajper55 12.08.19, 14:28
    ania0306 napisał(a):

> Dla swojego spokoju zrób chociaż morfologię. Jeśli powstają bez urazy to tym ba
    > rdziej pasuje się przebadać.

Po co robić badania niezlecone przez lekarza? Nie wiedząc czy są potrzebne? Kto zinterpretuje wyniki?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • ania0306 12.08.19, 18:19
    Snajper z własnego doświadczenia wiem, że lekarze nie dają chętnie skierowań na badania, przynajmniej w moim mieście. W morfologii tylko jeden parametr mówi o małopłytkowości więc do tego raczej lekarza nie trzeba, żeby to wykluczyć a uspokoić się można i już groźną chorobę wykluczyć. - ja napisałam jakbym ja zrobiła. A wiadomo, że jak badanie wyjdzie źle to się idzie do lekarza a jak wszystko w normie i badania będą idealne to po co iść? Trochę wiedzę medyczną mam i siniaków samoistnych raczej się nie lekceważy.
  • snajper55 12.08.19, 22:49
    ania0306 napisał(a):

> Snajper z własnego doświadczenia wiem, że lekarze nie dają chętnie skierowań na
    > badania, przynajmniej w moim mieście. W morfologii tylko jeden parametr mówi o
    > małopłytkowości więc do tego raczej lekarza nie trzeba, żeby to wykluczyć a us
    > pokoić się można i już groźną chorobę wykluczyć. - ja napisałam jakbym ja zrobi
    > ła. A wiadomo, że jak badanie wyjdzie źle to się idzie do lekarza a jak wszystk
    > o w normie i badania będą idealne to po co iść? Trochę wiedzę medyczną mam i s
    > iniaków samoistnych raczej się nie lekceważy.

No sorry, ale robienie badań na własną rękę i na własną rękę stawianie diagnoz czy choćby wykluczanie chorób przez laika to nie jest to, czego jestem zwolennikiem.

Powiedzmy że coś wykluczysz. I co dalej zrobisz? A może nie miałaś racji wykluczając?

Albo nie wykluczysz. I co dalej zrobisz? Przecież nadal może to być jedna z setek chorób.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • vermieter 13.08.19, 01:26
    jeżeli coś wykluczy lub nie to zawsze pozostaje forum
    P.S. Tak się już nawaliłem, że chciałem życzyć miłego weekendu :):)
  • l.czerwinska 13.08.19, 13:52
    może masz coś nie tak z naczynkami??
  • chris.w5 13.08.19, 15:27
    sindi242sindi napisał(a):
    > może ktoś wie co to jest?

może to być uboczne działanie innych lekarstw, najlepiej wyjaśnić z lekarzem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka