Dodaj do ulubionych

Nieżyt nosa - testy na alergię

21.08.19, 20:49
Praktycznie całe życie(gdzieś od 10 roku życia) mam nieżyt nosa oraz wydzielinę ściekającą po tylnej ścianie gardła.
Miałem już:
- Operację prostowania przegrody
- Korekcję małżowin nosowych
- Brałem leki na refluks
- Robiłem testy wziewne na alergię skórne 3 razy, z krwi 1 raz i nic nie wykazało, brałem też leki na alergię
- Płukanie nosa specjalnymi roztworami przez kilka miesięcy oraz sterydy donosowe
I dalej żadnej poprawy, Jedno dziurka od nosa cały czas zapchane. Ale najgorsza jest ta wydzielina spływająca po ścianie gardła. Wszystko utrzymuje się z takim samym nasileniem przez cały rok. Najbardziej sensowne wydaje się że jest to nieżyt nosa spowodowany alergią na kurz/roztocza, ale wszystkie testy wyszły negatywne, a leki nie pomagają. Całe życie przez to zmarnowane. Czy ktoś wstanie jest mi jeszcze pomóc albo coś zaproponować co mogę jeszcze zrobić?
Edytor zaawansowany
  • sp9tcu 21.08.19, 22:05
    po co te operacje
    wujek google

sp9tcu zatoki ,alergia ,chore gardło
  • terriblelife 22.08.19, 08:00
    Na tomografii wyszła krzywa przegroda i przerost małżowin, stąd ta operacja.
    Czemu wujek google? Po prostu jak od tylu lat lekarze nie są wstanie mi pomóc to staram sam się o tym jak najwięcej dowiedzieć.
    Zatoki - na tomografii wyszły czyste
    Alergia - miałem 4 testy na wziewne, nic nie wyszło. Jest taki Test alergiczny ALEX 282 alergeny, tylko nie wiem czy robić czy nie szkoda pieniędzy jak wcześniejsze nic nie wykazało?
    Gardło - co masz na myśli pisząc gardło, jakie mam badania zrobić?
  • sp9tcu 22.08.19, 23:28
    Po 1 nie jsteś lekarzem i nie lecz się sam
    po 2 jeśli twierdzisz że ci spływa coś do gardła
    to wiadomo albo z zatok albo z nosa
    po co tyle świnstw na śluzuwkę
    ja nie robiłem testów a wiem że to alergia

Czy miałaś miałeś zwykły wymaz z gardła
  • terriblelife 23.08.19, 21:08
    - byłem u alergologa, zrobil testy skorne na wziewne nic nie wykazalo, powiedzial zebym poszedl do laryngologa
    - laryngolog zrobił tomografia i wyszla krzywa przegorda, zatoki czyste
    - operacja na przegrodę i przerost malżowin pol roku temu, zero poprawy
    - tydzien temu zrobilem sam prywatnie testy na wziewne tylko ze z krwi - negatywnie

Czy powinienem zrobić testy pokarmowe albo wymaz, którego nie miałem
  • sp9tcu 23.08.19, 22:30
    Pytam się do cholery miałeś wymaz z gardła ?
  • terriblelife 24.08.19, 01:28
    Napisałem Ci że nie miałem, patrz ostatnie zdanie poprzedniego posta
  • elle_du_jour 24.08.19, 17:39
    terriblelife napisał(a):

> Czy powinienem zrobić testy pokarmowe

tak, zrób pokarmowe. może masz uczulenie na coś co jesz często (skoro męczy cię cały rok), np chleb, makarony. zrób testy na zboża, pszenicę, żyto, owies.
  • elle_du_jour 24.08.19, 17:40
    terriblelife napisał(a):

> Czy powinienem zrobić testy pokarmowe

w ogóle dziwię się, że alergolog ich nie zalecił...
  • elle_du_jour 24.08.19, 12:36
    terriblelife napisał(a):

> Najbardziej sensowne wydaje się że jest to n
    > ieżyt nosa spowodowany alergią na kurz/roztocza, ale wszystkie testy wyszły neg
    > atywne, a leki nie pomagają.

a brałeś steryd donosowy w spreju w połączeniu z antyhistaminą (jeden produkt, dwa leki w jednym)? to jedyny lek, który mi pomógł na alergiczny nieżyt nosa, gdy tabletki antyhistaminowe już nie działały.
  • elle_du_jour 24.08.19, 12:42
    oj przepraszam, teraz doczytałam że brałeś steryd
  • elle_du_jour 24.08.19, 12:38
    terriblelife napisał(a):
    Najbardziej sensowne wydaje się że jest to n
    > ieżyt nosa spowodowany alergią na kurz/roztocza, ale wszystkie testy wyszły neg
    > atywne, a leki nie pomagają.

zdarza się, nie wiem jak często, ale czytałam o tym, że testy alergiczne wychodzą negatywnie, a objawy są - uznaje się wtedy, że jest aktywna alergia i już. btw, bywa też na odwrót - nie ma objawów, a testy wychodzą pozytywnie.
  • terriblelife 24.08.19, 16:56
    To jak mogę załagodzić tą alergię?
  • elle_du_jour 24.08.19, 17:16
    no i właśnie tego nie wiem, przykro mi : ( o ile oczywiście wszystko inne zostało wykluczone to zostaje alergia. teoretycznie steryd powinien ci pomóc, więc dziwne, że nie czułeś poprawy po nim. może to kwestia doboru właściwego? są też sterydy doustne, ale stosuje się je tylko krotko w ciężkich przypadkach alergii. tabletki antyhistaminowe chyba też są różne, słabiej działające i silniej działające. odczulanie też pomaga, ale tu (chyba) musisz mieć jednak stwierdzoną alergię w testach. rozkładam ręce, musisz dalej drążyć u lekarza/y.
  • elle_du_jour 24.08.19, 17:17
    elle_du_jour napisała:

> ło wykluczone to zostaje alergia. teoretycznie steryd powinien ci pomóc,

steryd donosowy
  • terriblelife 24.08.19, 23:33
    Dzięki, na pewno zrobię kolejne testy, miedzy innymi pokarmowe i muszę zapisać się do jakiegoś porządnego alergologa.
    Patrząc na wszystkiego objawy to najbardziej by wychodziło że mam na roztocza, stwierdzam tak bo największe objawy alergii mam w łóżku - zatkany nos i gardło i zzasami jak wstaję po nocy to jestem bardziej zmęczony niż gdy się kładłem.
    A ty z jaką alergią się zmagasz?
  • elle_du_jour 25.08.19, 00:13
    no niestety mam spory pakiet: astma od dziecka, duszę się od zwierząt, nieżyt nosa mam od pyłków (mam alergię na wszystkie) oraz kaszel, wysypki i historie jelitowe od alergii na niektôre zboża właśnie. z alergii na kurz i roztocza na szczęście prawie wyrosłam. tak, to co opisujesz u siebie to dość reakcja na roztocza. mam nadzieję, że dojdzecie z lekarzem co to za cholerstwo cię męczy.
  • elle_du_jour 25.08.19, 00:15
    * dość typowa reakcja
  • terriblelife 25.08.19, 11:55
    Nigdy nie myślałem że alergicy mają aż tak ciężko... Co ci pomaga na twoje alergie? Jakie lekarstwa i czego unikasz?
    Może znasz jakiś środek bez recepty który by mi na ten moment trochę pomógł? Ile masz lat że piszesz że a alergii na roztocza prawie wyrosłaś? Dla mnie im jestem starszy tym jest gorzej, gdy miałem z 10 lat to pamiętam że zaczęło się pochrząkiwanie bo coś tam mnie drapało w gardle, a teraz mimo że nie mam kataru to nos zatkany, gardło zatkane, przez tą jestem zmęczony psychicznie i fizycznie, co ma duży wpływ na moje życie.
    Nie myślisz sobie czasami że jakby nie twoje dolegliwości to byś mogła mieć lepsze życie?
  • elle_du_jour 25.08.19, 14:04
    terriblelife napisał(a):

> Nigdy nie myślałem że alergicy mają aż tak ciężko...

a są cięższe przypadki, mój jest stosunkowo łagodny, choć upierdliwy

> Co ci pomaga na twoje aler
    > gie? Jakie lekarstwa i czego unikasz?

pomagają antyhistaminy, które biorę cały rok, rotacyjnie, różne, bo po pewnym czasie niektóre przestają działać. z nosem najbardziej pomagają sterydy, ale je trzeba odstawiać co parę miesięcy, ale przynajmniej łagodzą stan zapalny na jakiś czas. wziewne sterydy na astmę biorę regularnie od kilku lat, i doraźne wziewne w razie ataku astmy (max kilka razy w roku).
    unikam kontaktu ze zwierzętami, owsa w każdej postaci, i chleba w dużych ilościach.

> Może znasz jakiś środek bez recepty który by mi na ten moment trochę pomógł?

bez recepty możesz kupić różne antyhistaminy, małe opakowania po kilka tabletek, np bardzo popularna loratadyna, ktora z kolei też ma wiele odpowiedników. zapytasz w aptece i ci doradzą.
    innych leków bez recepty na alergie nie znam.

> e masz lat że piszesz że a alergii na roztocza prawie wyrosłaś?

jestem po 40. jako dziecko i nastolatka dusiłam się w obcych domach, we wszystkich hotelach, wszędzie tam gdzie nie było tak dobrze wysprzątane jak w moim domu rodzinnym. gdy miałam mniej więcej 20 lat te objawy zaczęły ustępować, w tej chwili praktycznie nie występują. mogę przebywać w hotelu : )

Dla mnie im jes
    > tem starszy tym jest gorzej, gdy miałem z 10 lat to pamiętam że zaczęło się poc
    > hrząkiwanie bo coś tam mnie drapało w gardle, a teraz mimo że nie mam kataru to
    > nos zatkany, gardło zatkane, przez tą jestem zmęczony psychicznie i fizycznie,
    > co ma duży wpływ na moje życie.

rozwój alergii bywa nieprzewidywalny. czasem z dziecięcych alergii wyrasta się zupełnie (o, szczęściarze!), czasem tylko częściowo (jak ja), a bywa, że się pogarszają. mi się pogorszyła alergia pokarmowa w dorosłym życiu i nieżyt nosa.

> Nie myślisz sobie czasami że jakby nie twoje dolegliwości to byś mogła mieć lep
    > sze życie?

och, milion razy o tym myślałam. ale raczej kiedyś, teraz już tego nie rozkminiam. nic z tym nie zrobię, trudno; czy też raczej robię co mogę by sobie pomóc. mam to, inni mają cukrzycę, jeszcze inni gorsze rzeczy. los, pech. bywałam załamana czy wściekła, ale już mi te stany przeszły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka