Dodaj do ulubionych

Co na rozrzedzenie wydzieliny

30.08.19, 20:45
Mam zapalenie zatok, gesta flegma splywa mi po gardle, a teraz czuje ja gdzies w klatce piersiowej i nie moge odkrztusic. Nie pomaga sinupret przepisany przez lekarza ani inhalacje z 3%soli. Czy znacie jakies dobre preparaty nawet na recepte (najwyzej podejde do lekarza,) ktore rozrzedza i ulatwia odkrztuszanie? Odpadaja: flegamina, deflegmin, acc, bralam te leki kiedys przy zapaleniu oskrzeli i dalej mialam problemy z odkrztuszaniem, a wydzieliny jakby wiecej.
Edytor zaawansowany
  • vermieter 31.08.19, 10:45
    mocno odcharknąć i wszystko wyjdzie :)
  • nattallie 31.08.19, 19:06
    No zeby to bylo takie proste to nie mialabym problemu. Mam juz cale zdarte gardlo. Owszem wydzieline z gardla odcharkne, ale mi zalega gdzies glebiej i tej wykrztusic nie moge. Czasami zaraz po inhalacji ta 3% sola uda mi sie odkaszlnac mala ilosc zoltawej flegmy
  • sp9tcu 31.08.19, 15:49
    Tylko flegamina
    to dego sydafed
    i wujek google
    sp9tcu kaszel
    sp9tcu zatoki
    sp9tcu katar
    sp9tcu alergia

i ciesz si ze jest wydzielina gdyby nie było to by wetedy były jaja
  • nattallie 31.08.19, 19:02
    No nie ciesze sie, ze jest, bo mam ogromny problem z jej odrztuszeniem. Przeczytaj wyzej, napisalam, ze preparaty typu Flegamina mi nie pomagaja, a wrecz pogarszaja sprawe, bo kaszle bardziej, a nie odkrztuszam.
  • solwer 31.08.19, 16:22
    nattallie 30.08.19, 20:45 pisze: Mam zapalenie zatok,……i szuka środka który rozrzedza wydzielinę i ułatwia odkrztuszanie.
    Najpierw trzeba wyleczyć zatoki. W tym celu oprócz środków, zapisanych przez lekarza,który uwzględnił ew. alergiczne tło zapalenia,równolegle zastosuj olejek tymiankowy(ew. eukaliptusowy). Wacik patyczka higienicznego nasącz 3-4 kroplami olejku tymiankowego, włóż delikatnie do dziurki nosa, tak by nie dotknąć śluzówki (dotknięcie wacikiem nasączonym olejkiem śluzówki nosa, może spowodować podrażnienie a nawet lekkie oparzenie)Zatykając drugą dziurkę wdychaj powietrze i wypuszczaj ustami. Powtórz kilkakrotnie wdechy i wydechy. Czynność oczywiście z nowym patyczkiem i porcją olejku powtarzaj z druga dziurką. Dokładnie wydmuchać nos. Zobaczysz ile tego wyjdzie. Stosować 2-3 X doba. Zaflegmienie można zlikwidować na dwa sposoby:
    1.Patyczek nasączony jak wyżej włożyć do ust. Objąć patyczek wargami, pozostawiając małą szczelinę. Powoli wdychać powietrze, przez prawie zamknięte usta, wydychając nosem. Czynność powtarzać kilkakrotnie, Ważne - podczas wydechu wciągać brzuch. Atak kaszlu, który się pojawi umożliwi odkrztuszenie zalegającej i upłynnionej wydzieliny.
    2.Do inhalatora, który pewnie masz, zamiast roztworu soli fizjologicznej wlewasz sok z ½ cytryny. Stosować zgodnie z instrukcją inhalatora,kilka razy dziennie(poeksperymentuj) Atak kaszlu, który się pojawi umożliwi odkrztuszenie zalegającej i upłynnionej wydzieliny.
    Zastosowanie w/w sposobów umożliwia pozbycie się dolegliwości w ciągu 2-3 dni.
    Zdrowia życzę:)
  • nattallie 31.08.19, 19:01
    Mam paciorkowca (wyszedl w wymazie z gardla) biore obecnie tez antybiotyk.
  • sp9tcu 31.08.19, 20:38
    Ho ho
    też miałem
    to oczwiste flegamina sama nie pomoże

antybiotyk jaka nazwa ?
    i obowiązkowo flegamina w tabletkach
    by pomóz oczyścić oskrzela
    leczenie potrwa nawet miesiąc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się