Dodaj do ulubionych

dieta po grzybicy paznokci

08.09.19, 14:35
Czy ktos ma doswiadczenia z tym kiedy mozna bezpiecznie zaczac właczac cukier i weglowodany, mleko, chleb biały do diety po restrykcyjnej diecie przeciwgrzybiczej? Paznokcie rozna juz zdrowe, wyleczyłam w ok. 3,5 miesiaca dietą i lekami. Tesknie jednak za ziemniakami, za białym pieczywem, słodyczami i nie wiem kiedy mogę zjeśc juz cos z zakazanego pakietu zeby nie było nawrotu. Ktos wie?
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 08.09.19, 14:56
    Grzybica jest wyleczona, kiedy wyrośnie nowy, w całości wolny od zakażenia paznokieć.
    Grzyby to mikroorganizmy - po leczeniu znikają z twojego ciała całkowicie.
    Niektórzy ludzie są bardziej od innych podatni na zakażenia grzybami (taka indywidualna cecha, zwłaszcza cukrzyków) - oni powinni szczególnie dbać o higienę i unikać powtórnego zakażenia.

Grzybicę paznokci leczy się głównie zewnętrznie, rzadziej środkami doustnymi. O leczeniu jej dietą pierwsze słyszę, ale co ja tam wiem...
  • horpyna4 08.09.19, 16:17
    To jest nie tyle leczenie, co wspomaganie leczenia. Opisana dieta skutecznie obniża poziom cukru, co zmniejsza podatność organizmu na infekcje grzybiczne.

I myślę, że warto teraz sprawdzić poziom cukru. Jeżeli jest w normie, to lepiej dalej ograniczać węglowodany. Niekoniecznie aż tak restrykcyjnie, ale jednak ograniczać.

• godzinaczwarta 10.09.19, 17:58
    a czemu jesli bedzie w normie, to nadal mam się ograniczac z węglowodanami? czy to nie znak, ze jest juz ok? nie badałam poziomu cukru, ale zbadam
  • godzinaczwarta 09.09.19, 21:03
    Cukier karmi grzyba, wiec kierując się zaleceniami z roznych artykułow sama zapodałam sobie dietkę, bo niestety zaden dermatolog nie powie na ten temat sam...oni leczą głownie objawowo, ale tez obawiuam się, ze jedzac słodycze i to, co dawniej jadłam, dłuzej leczyłabym tę chorobę. Słyszałam, ze w organizmie moze dalej tkwić bakteria, wiec warto diete pociagnac dłuzej, ale nie wiem jak długo...powiedzmy ze jak mam juz dwa zdrowe całkiem pazurki (bo sa zdrowe całe), to mogę jesc sobie słodycze i weglowodany?
  • horpyna4 10.09.19, 11:12
    Nie bakterie, tylko grzyby mogą dalej tkwić i czekać na dogodne warunki do rozwoju. I nie napisałaś, czy zbadałaś poziom cukru w krwi, a tym powinnaś się kierować.
  • godzinaczwarta 12.09.19, 20:03
    a to nie powinny byc badania z krwi na obecnosc candidy?
  • koziorozka 13.09.19, 15:28
    Kiedyś były modne nicienie, teraz Candida...
    Ale która? Candida albicans, Candida tropicalis, Candida parapsilosis, Candida glabrata, Candida krusei czy jeszcze inna?
    Jak miałaś grzybicę to robiłaś badanie mykologiczne? Chyba nie, bo byś napisała, jaki to był drożdżak.
    Czyli masz grzybicę - nie robisz badania. Wyleczyłaś grzybicę - chcesz robić jakieś badanie. Nie bardzo to rozumiem.

I na marginesie. 80% ludzi jest nosicielem jakiejś candidy. Większość nie ma o tym pojęcia, bo grzybek nie daje żadnych objawów.
  • godzinaczwarta 17.09.19, 21:36
    nikt mi nie zlecił badania mykologicznego, pytam co dalej - jakas dietetyczka spotkana ostatnio mowiła o tescie z krwi na candidę...pytam czy ktos cos wie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka