Dodaj do ulubionych

Ból przy oddychaniu

13.09.19, 14:08
Witam. Może ktoś z Was miał podobny problem. Otóż od jakichś 3-4 lat mam problemy z oddychaniem. Są szczególnie odczuwalne kiedy jednocześnie idę i mówię, ale czasami mają charakter samoistny. Mam wtedy wrażenie jakby brakowało mi tchu i jednocześnie czuję ból w klatce piersiowej (szczególnie w jej górnej części). Byłam już z tym u internisty, gastrologa, kardiologa, laryngologa i pulmonologa. Miałam wykonane następujące badania (większość na przestrzeni ostatniego roku): badania osłuchowe, spirometria, gastroskopia, rtg klatki piersiowej, ekg, ekg wysiłkowe, holter, echo serca, usg tarczycy, badania krwi w najpełniejszym możliwym zakresie, łącznie z dodatkowymi parametrami jak poziom żelaza, ferrytyny, gospodarka wodno-elektrolitowa, witamina B-12, NT pro-BNP i wszystkie wyniki w normie, bez odchyleń i zmian patologicznych. Ba, spirometra nawet lepsza niż książkowa. Lekarze twierdzą, że jestem zdrowa. Astma wykluczona. Co jeszcze mogłabym zbadać i sprawdzić? Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 13.09.19, 15:06
    Niestety, ale na odległość nikt ci nie pomoże.
    Nadwaga?
    Jeżeli nie masz nadwagi, to może jakiś lekarz sugerował nerwicę?
    Niby się na to nie umiera, ale dolegliwości są duże i leczenie bardzo trudne...

Poczytaj
    www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-ukladu-krazenia,nerwica-serca---objawy--leczenie,artykul,1576898.html
  • agatkaa888 13.09.19, 16:38
    Jasne, bardziej chodzi mi o to, że ktoś może mieć podobne dolegliwości i otrzymał już trafną diagnozę, co pomoże mi podjąć dodatkowe kroki. Zanim zacznę mysleć o nerwicy, to chciałabym mieć absolutna pewnośc, że zostało wykluczone wszystko inne. Nie chcę żeby było tak, że leczę się na nerwicę, zamiast leczyć chorobę, która faktycznie mi dolega, tylkp dlatego, że lekarze rozłozyli ręcę, nie zlecili dalszych badań i stwierdzili, że to nerwica. O otyłości nie ma mowy. Ważę 50 kg, przy 165 cm i starań się byc aktywna. Podczas ćwiczeń na orbitreku, czy intensywnych spacerów z psem te dolegliwości się natomiast nie pojawiają.

Dziekuję za link. Zapoznam się.
  • sp9tcu 13.09.19, 17:56
    Stawiam kręgosłup piersiowy
    jakiś ucisk
    tomografia kregośłupa
    plus dobry neurolog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka