Dodaj do ulubionych

Wędrujący ból zębów po jednej stronie

14.09.19, 15:35
Jakiś rok temu zaczęły mnie boleć po leczeniu zęby po prawej stronie. Ból dotyczył głównie górnej szczęki. Raz bolały, raz nie, a stomatolog nic nie widział. Dotąd się to za mną ciągnie, ale zwiększyło swoją moc i nie ma dnia, żeby mnie nie bolały. Jestem teraz w 6 miesiącu ciąży i czuję, że niedługo zgłupieję.
Boli mnie prawa strona, od zęba nr 4- dawno przeleczony kanałowo, teraz ponownie rozwiercony, bo reagował na opukiwanie- podobno bez zmian typu nieprzyjemny zapach, więc stomatolog zostawia, po dowierceniu się do jakiegoś tam etapu. Podczas wiercenia w ogóle nie bolał, ale teraz nadal reaguje na opukiwanie niestety i jest nadwrażliwy na gryzienie.
5- głęboka próchnica, ale bez kanałówki, 3 stomatologów już stwierdziło, że niepotrzebna, ale jak będzie bolała to zrobią bo próchnica głęboka
6- niezbyt głęboko osadzona próchnica, ale za to spore wypełnienie, bo i ząb spory
7- ten jest położony trochę bardziej u góry, jakby nad tamtymi pozostałymi, ma jakieś przebarwienie w kolorze szarym, kojarzy mi się to z martwym zębem ale lekarz twierdzi, że to zwykłe przebarwienie. Trochę też na nim odwapnień. Nie był na razie ruszany.
Na górze była również 8, która siedziała w dziąśle, ale została wydłutowana. Nie mam pojęcia ile czasu przedtem wbijała się w 7. Lekarz twierdzi, że mogła jej popsuć korzenie
Dół: 5- Stomatolog stwierdził ostatnio, że lekko się rusza, ma osunięte w dół dziąsło, jest w trakcie leczenia kanałowego w tej chwili. Zatruta, reaguje podczas pukania i zagryzania.
6- Duuże wypełnienie, ale nie reaguje na opukiwanie, a również mnie boli
7- niedawno leczona, spora próchnica, ale nie reaguje na opukiwanie.
Każdy z tych zębów mnie boli, w sumie to raczej samoistnie, potrafi naparzać po całych dniach i nocach. Nie wiem który promieniuje od którego, nie mam możliwości zrobienia jakiegokolwiek prześwietlenia, ze względu na ciążę. Powoli wariuję, dzisiaj do tego doszedł ból oka, często też boli mnie głowa. Mam dość wiercenia, zaglądania, ale i tak cały czas szukam, bo przecież się wykończę jak tego nie znajdę.
Edytor zaawansowany
 • koziorozka 14.09.19, 15:59
  Nie piszesz najważniejszego, czyli jak te zęby były leczone - zwłaszcza kanałowo.
  Pod mikroskopem, z endometrem, gutaperką, po wypełnieniu był rentgen?
  Może powinnaś zmienić endodontę?
  Staw skroniowo-żuchwowy masz w porządku? Sprawdzony?
  Poza tym nie zrozumiałam, czy ty nadal masz niewyleczone zęby?

  Poczytaj najpierw
  www.mp.pl/pacjent/stomatologia/choroby-i-leczenie-zebow/124538,urzadzenia-wykorzystywane-w-leczeniu-kanalowym
 • vermieter 15.09.19, 08:52
  jesteś stomatologiem?
 • aneczka727 15.09.19, 12:38
  Kanałówki absolutnie nie były robione pod mikroskopem, to stara sprawa- może sprzed jakichś 10 lat. Bez żadnych prześwietleń, wsadzona trutka, później zaklajstrowany ząb- ot tyle, ale co by nie było, nigdy nie dawały żadnych dziwnych objawów...
 • aneczka727 15.09.19, 12:39
  Delikatny problem z ssż miałam po wyrwaniu zęba nr 8 (trudności w otwieraniu buzi, mocne przeskakiwanie, ale to przeszło samo po jakimś czasie...
 • vermieter 15.09.19, 04:33
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • vermieter 15.09.19, 15:34
  i wszystko jasne, krytyka zaniedbania pielęgnacji zębów narusza netykietę. Tam musi dopiero śmierdzieć w tej administracji, gdy wszyscy naraz buzię otworzą.
 • vermieter 15.09.19, 08:50
  jeżeli doszedł ból oka, to znaczy, że trójka (kieł) też jest chora. Nie na darmo kieł jest nazywany zębem ocznym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka