Dodaj do ulubionych

Pekająca skóra krocza

20.09.19, 13:33
Od dłuższego czasu borykam się z problemem u mojej 18-letnie córki.Mianowicie ma ciągle pękająca i zaczerwienioną skórę krocza.Ranki i pęknięcia robią już jej się między wejściem do pochwy a odbytem.Byłam z nią u ginekologa.Infekcje grzybiczne wykluczone.Ona nawet na rowerze czy quadzie nie może jeździć bo niemal każde rozszerzenie nóg powoduje pęknięcia skóry w tej okolicy.Przetestowała wiele płynów do higieny intymnej.Stosowała wiele maści.Clotrimazol,Sudokrem,Bephanten,Maxibiotic,Linomag i Alantan.Na razie poprawa żadna lub znikoma.Lekarze generalnie rozkładają ręce.Aktualnie kupiłam też płyn do prania dla niemowląt ,żeby prać jej bieliznę w takim bardzo delikatnym, antyalergicznym specyfiku.Może jest uczulona na dotychczasowy proszek do prania?
Już mi ręce opadają.Nie wiem jak mogłabym jej pomóc.Macie jakieś rady?Może ktoś z Was też to przechodził?

--
http://lbym.lilypie.com/1ocMp1.png
Edytor zaawansowany
  • vermieter 20.09.19, 15:43
    Teraz może jeździć na elektrycznej hulajnodze.
  • horpyna4 21.09.19, 08:26
    Problemy ze skórą mają zazwyczaj przyczynę wewnętrzną i błędem jest zakładanie z góry, że chodzi o chorobę wyłącznie skórną. Miałam znajomą, której pękała skóra wskutek awitaminozy.

Przede wszystkim należy zrobić badania typu morfologia, w możliwie szerokim zakresie. Może okazać się, że to niedobór czegoś w organizmie.

Warto jeszcze wziąć pod uwagę inną możliwość: to może być na tle nerwowym. To się zdarza, a lekarze zwykle nie potrafią postawić prawidłowej diagnozy. Trzeba zaobserwować, czy objawy nie ulegają nasileniu wskutek jakiegoś stresu; jeżeli tak, to powinny pomóc środki uspokajające.
  • horpyna4 21.09.19, 10:26
    Aha, przypomniałam sobie jeszcze coś - to może być też alergia, ale nie na substancję stykającą się ze skórą, tylko alergia pokarmowa.

Dawno temu miałam taką dolegliwość, ale w innym miejscu - za uszami. Też uciążliwe, zwłaszcza przy sączących się pęknięciach skóry. I przez przypadek odkryłam przyczynę - była to alergia na konserwy rybne. Całkowite wyeliminowanie ich z jadłospisu pomogło błyskawicznie, a męczyłam się z tym dość długo. To działo jeszcze za PRL, kiedy były trudności z aprowizacją, więc jak się załapało na jakieś smaczne konserwy, to człowiek cieszył się, że może coś zjeść.

Jak widzisz, przyczyn może być dużo.
  • vermieter 21.09.19, 14:01
    jedną z przyczyn może być również niewłaściwe dildo
  • k1234561 22.09.19, 06:35
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc.Zrobię jej jeszcze morfologię całą.Tylko nie wiem na jakie witaminy dodatkowo zrobić jej test z krwi?

--
  • k1234561 22.09.19, 06:37
    k1234561 napisała:

> Bardzo Ci dziękuję za pomoc.Zrobię jej jeszcze morfologię całą.Tylko nie wiem n
    > a jakie witaminy dodatkowo zrobić jej test z krwi?

To oczywiście do horpyna4 miała być ta odpowiedź.

--
  • horpyna4 22.09.19, 08:03
    Jak będą wyniki morfologii i wykażą odchylenia od normy, to lekarz (internista, nie dermatolog) powinien się temu przyjrzeć i zaordynować to, co potrzebne.

Jeżeli jednak morfologia będzie w porządku, to nastaw się na szukanie przyczyny ewentualnej alergii (raczej pokarmowej) i przeanalizujcie możliwość jakiegoś długotrwałego stresu, zwłaszcza tłumionego; warto przypomnieć sobie, kiedy te dolegliwości się zaczęły. Przerabiałam jedno i drugie (tylko objawy były w innych miejscach), więc wiem, że wszystko jest możliwe.
  • horpyna4 30.09.19, 08:49
    Aha, jeszcze jedno. Majtki powinny być nie za wąskie w kroku i obowiązkowo z wkładką z bawełny (np. Bella), często wymienianą. Mogą być nawet takie z krótką nogawką, a już na pewno nie stringi.
  • zenobek 30.09.19, 01:06
    Pękająca skóra bardzo często jest objawem braku cynku. Najczęściej pękają pięty i skórki wokól paznokci ale kto wie... może skóra krocza też....
  • k1234561 30.09.19, 21:43
    Dzięki zenobek.Jutro córka idzie do lekarza ,bo już obie nie mamy siły.Morfologia w porządku wyszła.Zatem już teraz niech to fachowiec ogląda.Nie ma już pomysłu jak leczyć niegojącą się ranę.....

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka