Dodaj do ulubionych

Czerwone, wędrujące plamy na oczach

06.10.19, 00:02
Dzień dobry, od dobrych 2 miesięcy mam problem z zaczerwienionymi oczami. Zaczęło się w sierpniu, gdy na lewym oku w lewym kąciku pojawiła się plama, wyglądająca jak popękane naczynka, oko nie piekło, nie pojawiła sie żadna wydzielina, więc temat został wzięty dość powierzchownie. Po paru dniach, gdy zaczerwienienie nie ustawało zauważyłam że rano pojawia się na oku dużo ropy (?) a sama plama zaczęła się powiększać. Umówiłam wizytę u lekarza rodzinnego z myślą o zwykłym zapaleniu spojówek, jednak do czasu wizyty taka sama plama naczynek pojawiła się na drugim oku. U lekarza zostało stwierdzone zapalenie spojówek i przepisane krople Tobrex. Niestety zbieg okoliczności, pare dni po tej wizycie wyjeżdżałam na wakacje z kraju. W tym czasie plamy czerwonych naczynek dosłownie zaczęły sie przemieszczać po gałkach ocznych (z lewego kącika w dolny prawy, z prawego na góre, później na lewą stronę oka itd. dodam że brałam krople zgodnie z zaleceniami jednak nic nie pomagałay.) Po powrocie, gdy od pojawienia się pierwszych objawów minęły ponad 2 tyg a ja sama już wróciłam do kraju umówiłam się na wizytę u okulisty (plamy wciąż były tak samo intensywne, wydzieliny już prawie wgl się nie pojawiała, problemów z widzeniem też nie było) do tego czasu, bo minąl gdzieś prawie kolejny tydzień plamy trochę przyblakły, tam stwierdzono, że to przewlekłe zapalenie spojówek i dostałam krople Maxitrol. Po stosowaniu ich 10 dni wszytstkie plamy zeszły i nie pozostawiły śladu. Przez ok. 4 tyg było wszytsko dobrze, jednak pare dni temu w ciągu dnia odczuwałam uczucie piasku w prawym oku, po powrocie do domu okazało się, że intensywna plama czerwonych naczynek znowy pojawiła się na prawym oku i utrzymuje się już prawie tydzień. Po weekendzie mam zamiar znowu umówić się do okulisty jednak chciałabym wiedzieć z czym to by mogło być związane.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka