Dodaj do ulubionych

Cały czas mam katar - dlaczego?

IP: *.interkam.pl / *.interkam.pl 28.10.04, 14:23
Mam katar przez cały rok. Czym to może być spowodowane.
Edytor zaawansowany
  • monika_5 28.10.04, 14:39
    penie alergia - ale lekarzem nie jestem
  • Gość: jarek IP: *.interkam.pl / *.interkam.pl 28.10.04, 15:02
    7 sposobów na katar
    To prawda, że nieleczony katar trwa tydzień, leczony tylko siedem dni. Istnieje jednak mnóstwo sposobów, które pozwolą ci lżej znieść tę dokuczliwą przypadłość. Oto 7 metod - wszystkie są proste i sprawdzone.

Przed snem pij herbatkę

Gorący napar z kwiatu lipy i czarnego bzu znakomicie cię rozgrzeje. Zadziała jeszcze skuteczniej, gdy dodasz do niego łyżkę miodu, sok z połowy cytryny, szczyptę imbiru oraz kilka goździków.

Jeśli bardzo dokucza ci zatkany nos, pij herbatkę z majeranku. Do filiżanki z wrzątkiem wsyp łyżeczkę tej przyprawy, przykryj i odstaw na 10 minut. Jedz też dania z czosnkiem, musztardą, chrzanem, pieprzem, cebulą - to udrożnia nos.

Weź gorącą kąpiel

Dodaj do wody aromatyczny olejek - najlepsze będą eukaliptusowy lub sosnowy. Po wyjściu z wanny dokładnie wytrzyj stopy, natychmiast włóż ciepłe skarpetki i połóż się do łóżka. Rozgrzewającą maścią z olejkami eterycznymi (np. Rubarom) natrzyj na noc piersi i plecy.

Nawilżaj powietrze w pokoju

Do nawilżacza lub kominka wlej kilka kropli olejku eterycznego - eukaliptusowego, miętowego lub sosnowego. Pozwól, by przez kilka godzin aromat olejków rozchodził się po pokoju. W ten sposób ułatwisz sobie oddychanie, a powietrze będzie zdezynfekowane i nawilżone.

Sięgnij po leki, które łagodzą dolegliwości towarzyszące chorobie

Pij dwa razy dziennie wapno musujące (np. Calcium C). Preparaty wapnia zmniejszają ilość wodnistej wydzieliny w nosie, obkurczają także naczynia krwionośne.

Stosuj krople i spraye na zatkany nos. Wysuszają wydzielinę, zwężają naczynia krwionośne w śluzówce i likwidują jej obrzęk. Przestrzegaj zaleconych przez lekarza zasad dawkowania - zbyt częste używanie takich preparatów może nasilić katar, wywołać wtórny obrzęk, tzw. polekowy nieżyt nosa.

Skuteczne są leki homeopatyczne - dostępne bez recepty i w pełni bezpieczne. Alium cepa, Aconitum lub Nux pomogą w pierwszej fazie kataru, potem zażywaj np. Kalium bichromicum. Przyjmuj je kilka razy dziennie, 5 granulek pod język.
  • to-ja-007 28.10.04, 15:09
    Alergia albo zapalenie zatok .....
  • Gość: aga IP: *.chello.pl 28.10.04, 15:47
    jesli to rzeczywiście cały czas obstawiam krzywą przegrodę nosową, jak się
    dowiesz co to daj znać, mój chłopak też tak ma i mam już powoli dosyć tego
    kichania non stop. Jeśli alergia to na jakies zwierze które masz lub na
    roztocza kurzu
    inecita@poczta.onet.pl
  • Gość: Teresa IP: *.net-serwis.pl 28.10.04, 15:53
    najpierw wyeliminuj z diety mleko i pochodne i obserwuj siebie, jezeli za jakis
    czas nie bedzie poprawy, to dopiero sie bedziemy zastanawiac co dalej
    moje chinskie herbaty oczyszczajace by sie przydaly
    pozdr
  • Gość: ADAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.04, 15:59
    TAK.DWIE MOŻLIWOŚCI: alergia, albo chore zatoki. POSZUKAC ALERGENU W DOMU albo
    zrobić badania( internista da skierowanie- nie polecam prywatnie bo zapłacisz
    straszną kasę) a jeśli zatoki i powiększona zatoka, tak jak u mnie, to może to
    miec również wpływ na ilość wpadających alergenów. JA biorę prochy na alerię a
    gdy katar- MOCNO ROZGRZEWAM ZATOKI... do tej pory pomagało
  • Gość: agunia IP: *.lv-fdh.nevada.edu 28.10.04, 16:24
    Jest jeszcze jedna mozliwosc. Moze zaczelo sie od zwyklego kataru i zaczelas
    uzywac spraye typu Afrin. Ja tez tak kiedys zrobilam i katar ciagnal sie przez
    2 miesiace. W koncu odstawilam spray, robilam sobie inhalacje olejkami na
    goraca wode, myslalam ze umre zanim mi minie, ale minelo po jakims tygodniu.
    Na zwykly katar pomaga mi lek w tabletkach Disophrol. Jedna tabletka dziala 12
    godzin, a po 2-3 dniach katar znacznie lagodnieje, tak ze nie musze juz niczego
    brac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.