Cierpnięcie rąk w nadgarstkach i dłoni Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jak w temacie, zdarza mi się to głównie w nocy. Cieprną i takie jakby
    mróweczki po nich chodziły, pracuję 8 godz przy komputerze od 15 lat, mam 34
    lata.
    Biorę magnez
    • Gość: ck IP: *.banacha.amwaw.edu.pl / *.amwaw.edu.pl 16.12.04, 15:19
      prawdopodobnie: zespół cieśni nadgarstka.
      Być może bede mógł pomoc (neuro-p@wp.pl).
    • Gość: Artur IP: *.ss.shawcable.net 16.12.04, 17:40
      Wyglada na zespol ciesni. Sa tylko dwie metody leczenia:
      1. operacja chirurgiczna (dosc skuteczna)
      2. akupunktura (tez skuteczna i udowodniona naukowo dla tej dolegliwosci)

Moze tez troche pomoc zmiana klawiatury na tzw ergonomiczna.
      • Gość: GRZEŚ IP: *.lodz.mm.pl 16.12.04, 23:28
        akupunktura jest skuteczna ale tylko u Chińczyków. Na Polaków nie działa ;)
        Żeby potwierdzić zespół cieśni kanału nadgarstka powinno się (choć nie
        koniecznie jeśli objawy kliniczne są ewidentne) zrobić badanie przewodnictwa
        nerwowego i EMG.
        A sposobów lecznia są 2:
        - zachowawczy (czyli nieoperacyjny): unieruchomienie nadgarstka + leki
        przeciwzapalne ew. ostrzyknięcia sterydami.
        - operacyjny, przecięcie troczka zginaczy.
        Zgłoś się do ortopedy lub neurochirurga, ale raczej do ortopedy.
        Na początek polecam wypróbowanie podkładki pod nadgarstki do klawiatury, jeśli
        nie pomoże p.w.
        Pozdro.
    • Kacha222

Polecam również suplementacj witamin B12

Tutaj jest artykuł (pod koniec listy)
      www.surawka.republika.pl/
      Pozdro.
      Jędruś
      • W Stanach i Kanadzie nazywaja to "carpal tunnel syndrom " .
        Wskutek pracy dloni przerasta sie miesien ,ktory uciska na nerwy od spodu
        nadgarstka .Mialem operowana lewa dlon , zniklo dretwienie ,chociaz reka wydaje
        sie jakas nie swoja , w szczegolnosci maly i sasiedni palec .Prawa reke nie
        zdecydowalem sie operowac ,chociaz dolegliwosci byly te same .W pracy zakladaj
        taki usztywniajacy garniturek na reke , ktory usztywnia dlon ,w ten sposob ,ze
        miesnie nadgarstka sa odciazone .W Kanadzie mowia na to hand brace i kupuje sie
        w sklepie ortopedycznym . Rowniez na noc mozesz to samo zakladac ,wtedy reka
        nie cierpnie .Moja prace wykonuje juz dziesiec lat i ten usztywniacz na reke
        zachamowal rozwoj choroby .Generalnie operacji nie polecam ,jest duze ryzyko
        uszkodzenia nerwow , a nawet po udanej operacji ,wydaje sie jakby Ci
        przeszczepili dlon od jakiegos trupa z wypadku .Najlepszym rozwiazaniem bylaby
        zmiana pracy .
        W Kanadzie stan tej choroby mierza za pomoca pradu ,ktory przepuszczaja przez
        reke , jezeli miesien jest nadmiernie rozrosniety ,to maszyna to pokaze .
        Tymczasem postaraj sie o te ortopedyczne usztywniacze na dlonie .
        .
        W Polsce lekarze moga nie znac tej choroby ,ktora jest charakterystyczna dla
        wysoko rozwinietych krajow ,w ktorych obywatele staja sie coraz bardziej wysoko
        wydajnymi niewolnikami .

Tu jest link po angielsku o tej chorobie :
        www.ctsplace.com/
        Jezeli znasz angielski , to sama poszukaj w internecie wiecej informacji .

Pozdrawiam
        • Gość: Magda IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 17.12.04, 07:04
          krzys29 napisał:

> W Polsce lekarze moga nie znac tej choroby ,ktora jest charakterystyczna dla
          > wysoko rozwinietych krajow ,w ktorych obywatele staja sie coraz bardziej
          wysoko
          Znamy, znamy. Moja matka jest po operacji jednej ręki. Spotykam wiele kobiet
          które mają ten problem. Ale fakt, głośno o tej chorobie zrobiło się ostatnio.
          Dodam jeszcze, ze mama przed operacją próbowała wszystkiego i metod naturalnych
          i krio i gimnastyki. Władza w ręce po operacji nie wróciła.

• Gość: znowu Grześ IP: *.kopernik.lodz.pl 20.12.04, 00:34
          Mądrala z Kanady pisze że tej choroby lekarze w Polsce nie znają. Gwarantuję
          Ci, że zna ją każdy ortopeda i choroba nie jest niczyn nadzwyczajnym i nawet
          nie jest specjalnie rzadka. Przyczyną choroby jest zbyt mało miejsca w tzw.
          kanale nadgarstka, strukturze ograniczonej od dołu kośćmi, a na górze tzw.
          troczkiem zginaczy, czyli mięśni powodujących zginanie paluszków. W tym miejscu
          nie ma już mięśni tylko ich ścięgna, więc choroba nie jest spowodowana żadnym
          przerostem mięśni. A te prądy o których pisze nasz mądrala to wspomniane już
          przezemnie badanie elektromiograficzne (EMG) i inne tzw. badanie szybkości
          przewodzenia impulsów przez nerw. Objawy są wywołane faktycznie uciskiem na
          nerw pośrodkowy, który również przebiega razem ze ścięgnami mięśni zginaczy w
          kanale nadgarstka. Przyczyną dolegliwości jest ucisk nerwu. Ale uwaga, nerw
          może być uciśnięty wcześniej gdzieś na swoim przebiegu, w obrębie ramienia a
          także w okolicy kręgosłupa szyjnego. Badanie przewodnictwa nerwowego pokaże w
          którym miejscu jest zwlnienie przewodzenia, jeśli jest ono w nadgarstku to
          wtedy mamy do czynienia z zespołem cieśni kanału nadgarstka. Operacja polega na
          przecięciu wspomnianego troczka zginaczy. Ryzyko uszodzenia nerwów jest małe
          jeśli zabieg przeprowadza doświadczony ortopeda. Polecam jednak zacząć od
          leczenia zachowawczego, o którym pisałem wcześniej, czyli unieruchomienie w
          szynie gipsowej i przyjmowaniu przez 2 tyg. leków przeciwzapalnych.

Pozdrawiam.
          • Gość: Krzys IP: 67.71.114.* 20.12.04, 02:46
            Nigdzie nie napisalem , "że tej choroby lekarze w Polsce nie znają" a
            jedynie , ze "W Polsce lekarze moga nie znac tej choroby ,ktora jest
            charakterystyczna dla wysoko rozwinietych krajow ,w ktorych obywatele staja sie
            coraz bardziej wysoko wydajnymi niewolnikami ".

Magda w komentarzu do mojego postu napisala :

" Znamy, znamy. Moja matka jest po operacji jednej ręki. Spotykam wiele kobiet
            które mają ten problem. Ale fakt, głośno o tej chorobie zrobiło się ostatnio "

Z Polski wyjechalem blisko dwadziescia lat temu i wtedy nie slyszalo sie o tej
            chorobie .Natomiast w Kanadzie bardzo czesto mozesz spotkac osoby uzywajace
            te specjalne nakladki na dlon .
            Nie jestem lekarzem ani fizykoterapeuta , moj komentarz jest jedynie laickim
            opisem wlasnych doswiadczen jako pacjenta , przemadrzaly madralo z Lodzi .
    • Gość: kathra IP: *.lodz-polnoc.sdi.tpnet.pl 17.12.04, 16:31
      Mam takie same objawy.POczytałam odpowiedzi na ten temat i pierwsze słyszę o
      takiej chorobie. Byłam z tym u lekarza 2 lata temu, stwierdził,że mam
      zwyrodnienie odcinka szyjnego,który ucika i mi przez to ręce drętwieją. Po
      różnych zabiegach mi to jednak nie przeszło.Wzięłam się porządnie za to w tym
      roku i odziwo zwyrodnienie zniknęło, a lekarz stwierdził, ze to pewnie od złego
      ulożenia podczas snu, a co jest bardziej prawdopodobne od stresów!
      I co o tym myśleć?
      Pewnie pójdę jeszcze do innego lekarza i spytam o tą chorobę , o której tu
      piszecie.
      • Gość: w cyrku1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.04, 22:06
        Drogie Panie najlepszym lekarzem jast zapobieganie. Wszystkie te nie
        najstarsze zawody swiata charakteryzują się monotonią i zdecydowanym
        ograniczeniem zakresu ruchomości stawów, kręgosłupa i mięśni. Jednostajność i
        monotonia degraduje również cały narząd wzroku/ płaskie ekrany,płaskie
        zadrukowane kartki, małe pomieszczenia/.Wszystko w/w degraduje też układ
        nerwowy. Bezruch w czasie snu jest dla organizmu zupelnie inną bajką. Ja się na
        tym nie znam ale ktoś tutaj kiedyś napisał że macie serce ale to jest przeciez
        tylko jedna pompka a płynów ustrojowych jest chyba wiele, które powinny w jakiś
        sposób się przemieszczać między poszczególnymi organami. Sądzę że tzw choroby
        cywilizacyjne w znacznej części powstają z powodu braku pompki do limfy, pompki
        lub popychacza dla schabowego ze szpinakiem przez kiszki a sprawność miechów
        ograniczacie dymkiem, żle używana instalacja elektryczna, sygnalizacyjna i
        sterownicza powoduje że białko włókien nerwowych ulega zwyrodnieniu, Początkowo
        zmiany są odwracalne a póżniej niestety tzw diupa biada, czyli moje pierwsze
        zdanie uwazam za najważniejsze i tutaj lekarze powinni klaść największy nacisk
        w kontaktach z pacjentem. Na medycynie się nie znam/ tzw akademickiej/ ale nad
        swoim organizmem panuję calkowicie - choroby, infekcje, zwyrodnienia,
        bóle,gojenie ran, regulowanie przemiany materii, regulowanie wydolności
        organizmu itd. Stosuję wg potrzeby różne techniki autostymulacji, jedną z nich
        jest akupunktura którą wymienił wyżej Artur w odmianie akupresura i
        elektropunktura. Opanowanie umiejętności autostymulacji ok.8-10 punków aku.
        umożliwia już, panowanie nad wieloma problemami poruszanymi na tym forum - bóle
        nóg, kręgosłupa, głowy, rąk , oczu, nadgarstków.Wszystkie świeże problemy
        neurologiczne są LIKWIDOWANE NATYCHMIAST. Dysfunkcje narządów wew. wymagają
        dłuższej stymulacji lub innych technik dla wyregulowania ich pracy. Podkreślam
        że opisywane przezemnie działania podejmowane są w fazie gdy medycyna
        akademicka nie definiuje takich problemów jako choroby. Nie ma więc potrzeby
        stosowania leków z reklam TV, chemicznych witamin, suplementów i ziółek.
        Wystarczy zadbać by nasze jedzenie było świeże, urozmajcone dostarczające
        możliwie wszystkich i różnorodnych składników oraz tak smaczne by jedzenie było
        przyjemnością/ważny luz/. Podam jeszcze to co sprawdziłem na sobie: -w
        zasadzie nie ma znaczenia co i jak jemy przez miesiąc ,dwa a ważne jak pracuje
        nasz organizm czyli dla osób +40 niezbędne będzie już jego stymulowanie.
        Podkreślam że umiejętność utrzymywania organizmu w wysokiej sprawności
        przemiany materii,kości i układu nerwowego ogranicza zachorowalność na różne
        choroby, nowotwory oraz znacznie opóżnia zmiany związane z wiekiem co jest
        chyba oczywiste. Ja jak już wcześniej na tym forum wielokrotnie podkreślałem
        propaguję potrzebę, by każdy posiadł umiejętność autostymulacji obojętne jaką
        techniką może być najłatwiejsza akupresura/ od dziecka/ - TO JEST ŁATWE. Ma
        jednak jedną zasadniczą wadę - jest za darmo.
      • Gość: Artur IP: *.ss.shawcable.net 17.12.04, 22:07
        Zespol ciesni potrafi samoistnie ustapic, zniknac i nigdy nie wrocic.
        • Gość: w cyrku1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.04, 22:27
          Artur - masz rację jak wszystkie świeże problemy neurologiczne, pojawiają się i
          znikają. Może być to "ciepła" podkładka styropianowa, zmiana ułożenia rąk i
          łokci, przełożenie klawiatury -wysoko-nisko, częsta gimnastyka nadgarstków aż
          do intensywnego ciepła.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.