Witamina B12 w zastrzykach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dlaczego lekarze przy bólu kręgosłupa przepisują zastrzyki z wit B1. Jakie
    ona ma właściwości. Słyszałam,że jest też szkodliwa. Napiszcie coś.
    • leczenie witamina B12 bólu w kręgosłupie nie ma merytorycznego uzasadnienia,
      nie ma zandego logicznego związku między bólem- przyczyna bólu kręgosłupa a
      niedoborem tej witaminy... jedynym wskazaniem do leczenia witaminą B12- w
      zastrzykach bo z przewodu pokarmowego (droga doustna ) się nie wchłania jest
      awitaminoza B12- spotykana w zapaleniu żołądka, infekcji bruzdogłowcem
      szerokim, stanie po usunieciu żoładka... ale awitaminoza z pewnoscia nie
      powduje bólu w kręgosłupie.
      • Gość: Eny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.04, 23:11
        A mimo wszystko lekarz przepisał mi wit. B12 i olfen w zastrzykach na ból
        kręgosłupa. Słyszałam o tego typu kuracjach dość często. Może wit. B12 łączy
        się z innymi lekami przy tego typu dolegliwościach. Dzięki
    • Gość: Piotrowna IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 16.12.04, 01:18
      Moja babcia otrzymywała niegdyś zastrzyki z B12 z powodu bólu kręgosłupa w dole
      pleców połączonego z uczuciem piekącej skóry.
      Ja otrzymuje witaminę B12 domięśniowo z innych powodów, ale od momentu jej
      przyjmowania równiez przestałam odczuwać (niegdys bardzo silne)bóle tego
      rodzaju.
      Nie wiem jak dużą serię zastrzyków będziesz przyjmowac i z jaką
      częstotliwością,jeśli leczenie będzie wymagało tak jak u mnie zastrzyku co
      drugi dzień przygotuj się na silny ból pośladków. Pomagają wówczas okłady z
      ciepłej wody i spirytusu, przykładane na miejsce posmarowane uprzednio kremem.
      Ja niestety podobno jestem skazana na te injekcje do końca żywota. Pozdrawiam.
      • Gość: ula IP: *.chello.pl 16.12.04, 07:53
        Ja dostałam zastrzyki z B 12 przy zapaleniu "korzonków" szyjnych.
        Znalazłam:
        Kobalamina
        Inne nazwy kobalamina, cyjanokobalamina, czynnik przeciwanemiczny, czynnik
        wątrobowy, factor Castle'a, witamina B12. Witamina B12, rozpuszczalna w wodzie,
        jest ogólną nazwą związków tzw. korynoidów o zbliżonej budowie chemicznej i
        podobnej funkcji fizjologicznej. Witamina B12 jest krwiotwórczym czynnikiem
        wątroby, którego czynność hemopoetyczna polega na udziale w syntezie
        protoporfiryn i przekształceniu kwasu foliowego w folinowy. Witamina B12
        łącznie z kwasem foliowym jest niezbędna w syntezie rybozydów purynowych szpiku
        i tworzeniu krwinek czerwonych i białych. Ponadto uczestniczy w dojrzewaniu
        komórek nabłonkowych, wykazuje właściwości neurotropowe i ochraniające miąższ
        wątroby. Bierze udział w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych. Pełni
        ponadto funkcje koenzymu w przemianie kwasów organicznych, np. bursztynowego i
        metylojabłkowego. Witamina B12 uczestniczy w syntezie metioniny.Aby prawidłowo
        wchłaniać w jelitach, niezbędny jest tzw. czynnik Castle'a, produkowany w
        żołądku. Dlatego część chorób żołądka powoduje niedobór witaminy B12.
        Niedobór
        Zapasy witaminy B12 zgromadzone w wątrobie zdrowego człowieka wystarczają do
        pokrycia zapotrzebowania człowieka na około 3 lata. Do niedoboru dochodzi
        zazwyczaj u jaroszy, u osób ze schorzeniami związanymi z nieprawidłową
        produkcją czynnika Castle'a w żołądku lub zaburzeniami wchłaniania w jelitach.
        Wśród objawów dominują zaburzenia powstawania ciałek krwi, zwłaszcza czerwonych
        niedokrwistość złośliwa, magaloblastyczna (choroba Addisona - Biermera), zmiany
        zwyrodnieniowe błony śluzowej żołądka, zaburzenia żołądkowo jelitowe i brak
        apetytu, stany zapalne ust, zaburzenia w układzie nerwowym (zaburzenia czucia,
        niezborność ruchów, zmęczenie, drętwienie rąk i nóg, trudności w chodzeniu)
        zaburzenia wzrostu u dzieci niemiły zapach ciała, hiperhomocysteinemia, jąkanie
        się, depresja, dolegliwości miesiączkowe
        Nadmiar
        Nie są znane objawy przedawkowania witaminy B12. Przy stosowaniu przez dłuższy
        czas megadawek tej witaminy zaobserwowano u niektórych ludzi objawy
        uczuleniowe.
        Źródła witaminy B12
        Witamina B12 nie jest syntezowana ani przez zwierzęta, ani przez rośliny
        wyższe, ale tylko przez bakterie. Głównym jej źródłem są produkty zwierzęce,
        zwłaszcza wątroba i mleko, ryby. W niewielkim stopniu jest tworzona przez
        bakterie w przewodzie pokarmowym, skąd jest wchłaniana tylko w obecności tzw.
        czynnika krwiotwórczego wewnętrznego. Bogatym źródłem kobalaminy (powyżej 20 ľg
        w 100g) są ryby (szczupaki), wątroby i nerki wieprzowe, wołowe, cielęce i
        drobiowe.
      • Miałam kilka razy wit.B12 w zastrzykach z lekiem przecibólwym.Nie jest tak
        strasznie jak pisze Piotrowna.Poproś pielęgniarkę jak smaruje spirytusem
        miejsce wkłucia zastrzyku,aby chwilę zaczekała,aby odparował spirytus, to wtedy
        zastrzyk nie boli.Jak dostanie się spirytus z igłą przy wkuciu,to naprwde
        strasznie boli.
        Najwięcej bólu w trakcie zastrzyku sprawia lek przecizapalny/przecibólowy.
        • Gość: Eny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.04, 20:58
          Dzieki za wszystkie informacje; jesteście kochani.Żeby jeszcze od tego przestał
          mnie boleć kręgosłup.
        • Gość: Piotrowna IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 17.12.04, 00:51
          Nie jest tak
          > strasznie jak pisze Piotrowna.
          Nie miałam zamiaru nikogo straszyć i nie twierdzę, że wstrzykiwanie witaminy
          B12 jest straszne. Przyjęła się opinia, iż takie zastrzyki są bardzo bolesne
          lecz z właśnego doświadczenia wiem, że to nieprawda - spotkałam się z
          nieporównanie bardziej bolesnymi zabiegami. Pisząc o bólu pośladków miałam na
          myśli nie ból w samym momencie zastrzyku, ale po fakcie, i tylko w wyniku
          przyjmowania zastrzyków z dużą częstotliwościa - np. tak jak w moim przypadku
          co drugi dzień przez bardzo długi okres czasu. Niestety w takich wypadakach
          pupa robi się obolała i pojawiają się zrosty, choć być może zalezy to od
          uwarunkowań indywidualnych. Pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.