Jak przezyc gastroskopie ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Musze isc na to badanie i umieram ze strachu.
    Najbardziej boje sie znieczulenia gardla - nie toleruje stanu `nieczucia`.
    Czy ktos z Was mial to badanie wykonywane bez znieczulenia ? Jak to przezyc ?
    Ile czasu takie badanie trwa ? Czy lekarze sa wyrozumiali czy raczej
    traktuja pacjentow jak zwiarzęta ?
    • Gość: Ania IP: 195.205.163.* 18.01.05, 16:59
      Nie mam pojecia - mam ten sam problem.
      • Gość: * IP: *.los-angeles-11-13rs.ca.dial-access.att.net 19.01.05, 00:41
        Co wy, ludzie, robicie z igly widly! Gastroskopia nic nie boli - usypiaja cie i
        nawet nie wiesz, ze mialas badanie! Mialem to chyba cztery razy juz.

Mowiac inaczej, boli to mniej niz obcinanie paznokci!
        • Gość portalu: * napisał(a):

> Co wy, ludzie, robicie z igly widly! Gastroskopia nic nie boli - usypiaja cie
          > i nawet nie wiesz, ze mialas badanie! Mialem to chyba cztery razy juz.
          > Mowiac inaczej, boli to mniej niz obcinanie paznokci!

Ba ! W narkozie - tak. Ale ona będzie miała BEZ NARKOZY.

S.
          --
          一言既出 ;,驷马难Ű 61;
    • miałam 2 razy , 1 w państwowym szpitalu 2 prywatnie.Nieprzyjemne jest tylko
      uczucie jak "puchnie" Ci gardło, później moment wprowadzenia sondy.Spoko.
      Pozdrawiam
      • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.05, 17:07
        Nie ma co panikowac:) Najgorsze jest to uczucie znieczulenia ale bez niego sie
        nie da. Znieczulenie zapobiega odruchom wymiotnym a przez nie nie mogliby
        wprowadzic rurki. Beda Ci kazali ja polykac ale to nie boli. Tylko
        nieprzyjemne.
    • Gość: mary IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.05, 18:04
      Nieprzyjemne badanie - bądź na to przygotowana. Bardziej nieprzyjemne, gdy ma sie wrazliwe gardło (np. palacze). Tego dnia lepiej sie nie maluj: makijaż murowany na brodzie. Ale bez paniki :)))
    • Przyjemności to sie nie spodziewaj,ale nie jest znowu tak tragicznie.Jeżeli
      masz znieczulone gardlo,to nawet tej rurki nie poczujesz-ja mialam potem przez
      dwa dni lekki ból gardla.Wystepują odruchy wymiotne,ale to naturalne.Od rana
      dietka absolutna,poprzedniego dnia wieczorem tylko picie-więc bez paniki.Nie
      myśl o zabiegu,lecz o tym jak będziesz się czula po wszystkim-co za ulga!
      U mnie badanie potwierzdilo,że wszystko ok,więc wychodzilam w podskokach :-)))
      • Gość: Klio IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 18.01.05, 18:48
        Miałam gastroskopię niedawno, ale nie pamiętam czy miałam znieczulenie, z tego
        co tu czytam bez znieczulenia tego zabiegu sie nie wykonuje. W każdym razie
        przezyłam i nie miałam ani jednego odruchu wymiotnego, choć badanie trwało
        baaardzo długo, gdyż pani doktor udawało sie pobrać wycinki dopiero za trzecim
        razem. Metodą na przetrwanie było dla mnie kurczowe zaciśnięcie ręki na kozece
        i skupienie wzroku na jednym punkcie, w myslach powtartzałam sobie "spokojnie,
        dasz radę, to tylko jeszcze chwilka". Gardło bolało mnie tylko tego danego
        dnia, natomiast ponad tydzień odczuwłam co jakiś czas takie samo szczypanie
        wewnątrz jak podczas pobierania wycinków przy gastroskopii. Swoją drogą dziwne
        uczucie...Dasz radę! Pozdrawiam
      • Bez nerwów. Radziłabym wziąć przed badanie środek uspokajający. Wszystko bowiem
        zależy od tego na ile potrafisz się rozluźnić. Jeśli będziesz opanowana i
        będziesz równomiernie i spokojnie oddychać, nawet nie wystąpią odruchy
        wymiotne. Trochę się poplujesz, to naturalne, ale wymiotować nie ma czym, bo
        żołądek jest pusty. Nie jest to takie okropne. Bardzo wiele natomiast wyjaśnia.
        Ja byłam przywatnie, i po konsultacjach ze znajomymi, którzy mieli pąństwowo,
        to wolałabym wydac te 70 - 100 złotych. Mój lekarz był wspaniały. Mogłam się w
        każdej chwili rozmyślić. Pozdrawiam. bez nerw!;)
    • Gość portalu: Ewa napisał(a):

>Zrób sobie gastroskopię pod narkozą. Ja miałem raz bez i już nigdy się na to
      nie zgodzę. ;)

S.
      --
      一言既出 ;,驷马难Ű 61;
      • Chyba przesadzasz Snajperze. Nie strasz dziewczyny. Narkoza jest niepotrzebnym
        obciążeniem dla organizmu. Gastroskopia nie boli. Ja potwornie się bałam przed,
        a teraz jestem dumna i wyjaśniłam wiele dolegliwości
        pozdrawiam
        • akatr napisała:

> Chyba przesadzasz Snajperze. Nie strasz dziewczyny.

Ja mam wrażliwe gardło i w trakcie całego badania miałem odruchy wymiotne. Mimo
          znieczulenia.

> Narkoza jest niepotrzebnym obciążeniem dla organizmu.

Ale jaki komfort ! :)

> Gastroskopia nie boli. Ja potwornie się bałam przed, a teraz jestem dumna i
          > wyjaśniłam wiele dolegliwości pozdrawiam

Boleć, nie boli, to fakt.

S.
          --
          一言既出 ;,驷马难Ű 61;
    • Gość: Ewa IP: 195.205.163.* 19.01.05, 10:04
      Jakie jest uczucie przy znieczuleniu ? U dentysty wszystkie zabiegi wykonuje
      bez znieczulenia. Nie toleruje stanu "puchnięcia" i panicznie boje sie tego
      uczucia na gardle ! Gastroskopie mam w poniedzialek w dobrej klinice. Umieram
      ze strachu nadal....
      • Gość portalu: Ewa napisał(a):

> Jakie jest uczucie przy znieczuleniu ? U dentysty wszystkie zabiegi wykonuje
        > bez znieczulenia. Nie toleruje stanu "puchnięcia" i panicznie boje sie tego
        > uczucia na gardle ! Gastroskopie mam w poniedzialek w dobrej klinice. Umieram
        > ze strachu nadal....

To nie jest takie znieczulenie jak u dentysty. Nic nie >puchnie<. To nawet nie
        jest zastrzyk, tylko taki środek w aerozolu o paskudnym smaku, którym psikają
        Ci w gardło.

S.
        --
        一言既出 ;,驷马难Ű 61;
    • Gość: pytająca IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.01.05, 10:53
      Ja to miałam robione kilka lat temu.(Z 10...) Nic się nie bałam bo jestem
      bardziej wszystkiego ciekawa niż bojąca. A tu taka "gratka" :)). OCZYWIŚCIE NIC
      NIE BOLI!!! No może trochę gardło. Ale to chyba zrozumiałe. Przejeżdża przez
      nie parę metrów plastikowej rury. Nie byłabym sobą gdybym nie poprosiła, że
      chciałabym zobaczyć się od środka. Pokazali. To była duża pociecha bo badanie
      jest bardzo nieprzyjemne. Moja ciekawska natura miała okazję tego doświadczć.
      Postaraj się już teraz nastawić na "niestrach". Zapytaj ile to będzie czasu
      trwać. dodaj 10 minut, wbij się ręką w kozetkę na początek i pomyśl: Jacy oni
      są mili, męczą się tu razem ze mną. Gdybym ja miała coś takiego
      (nieprrzyjemnego, bo to nie boli!!!) wykonać mojemu dziecku lub mężowi lub... -
      ciężko by było. W końcu to oni wykonują całą robotę. Ja tylko sobie
      leżę.Popatruj na zegar.Zobaczysz, zrobią to w swoim czasie. Przesyłam Ci
      całuski i uściski, BEDZIE DOBRZE :-)))
      • Gość: Ewa IP: 195.205.163.* 19.01.05, 12:47
        Dzieki za słowa otuchy ! Odezwę sie w poniedziałek... jak przeżyje. I mam
        nadzieje, że tym razem nie zdezerteruje.
        • Gość: Mirka IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 19.01.05, 15:18
          dowiedz sie czy jest to sprzęt jednorazowego użytku a jesli nie to jak jest
          -sterylizowany- właśnie sterylizowany ,bo przez gastroskop zarazona została moja
          mama wirusem C i zmarła na marskość wątroby .
          Mój mąż też miał wiele gastroskopii bo choroba rodzinna (wrzody) i tez się
          martwię bo choroba u mamy wyjawiła się po latach.
    • A, jeszcze jedno. Jeśli kazali Ci nie jeść przez jakiś czas, to na wszelki
      przypadek dodaj do tego czasu ze 4 godziny. Ja musiałem mieć gastroskopię
      powtarzaną, bo podany czas niejedzenia okazał się za krótki. Na szczęście obie
      były pod narkozą.

S.
      --
      一言既出 ;,驷马难Ű 61;
    • Gastroskopia w porównaniu do kolonoskopii to jak by ugryzł komar
      • Gość: Ika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.05, 12:14
        To samo chciałam napisać- kolonoskopia to dopiero jest paskudztwo, chocoaż też demonizowane.
        Gastroskopa to żaden problem, kilka chwil i po strachu.
        Ika
      • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 15:49
        A jak wyglada kolanoskopia??? bo ja mam ostatnio problem z kolanami!!!!
    • Gość: agula01 IP: 213.227.74.* 19.01.05, 13:07
      mozna przezyc gastroskopie,nie jest to bardzo przyjemne,ale da sie
      wytrzymac,badanie trwa kilka minut,potem jeszcze przez godzine nie mozna jesc!!
      nie ma sie trzego bac!!glowa do gory!!bedzie dobrze1
    • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.05, 14:22
      Witaj. Gastroskopie mialam robioną wczoraj i też strasznie się balam ale
      naprawdę nie było żle trwało tylko 3 minutki można wytrzymać.Najbardziej
      nieprzyjemny moment dla mnie to było to znieczulenie do gardla bardzo dziwne
      uczucie ale i to przeżyłam i wyszlam z uśmiechem na twarzy mam wynik nie
      najgorszy tzn przełyk prawidłowy , wpust lużny nie domyka się w trakcie
      badania,trzon żołądka prawidlowy, błona śluzowa antrum zaczerwieniona ,opuszka
      dwunastnicy prawidlowy,test ureazowy ujemny. Więc niemartw się bedzie
      dobrze . Pozdrawiam Kasia
      • Gość: Ewa IP: 195.205.163.* 19.01.05, 15:13
        Prosze opiszcie dokladniej to znieczulenie. Jakie to uczucie ? Czy podają to w
        aerozolu ? Jak dlugo to trzyma ? Jaka jest kontrola przy przelykaniu sliny
        po zabiegu ?
        • Gość: Nina IP: *.toya.net.pl 19.01.05, 16:24
          Znieczulenie to najprawdopodobniej Lignokaina w spayu,paskudnie gorzki
          smak...Przeszlam gastroskopie 2 razy,i przyjemnie nie bylo-
          najmniejsza,"dziecieca" rura a i tak prawie sie udusilam.Lekarz badanie
          przyplacil urwanymi guzikami fartucha-czegos musialam sie trzymac:)Odruch
          wymiotny-od poczatku do konca, no i przemozna,nie do opanowania wrecz chec
          wyrwania paskudztwa z siebie;)Jednak bol zoladka byl taki, ze znioslabym nie
          takie cuda-byle tylko zaczac normalnie funkcjonowac.Od 4 lat jestem wolna:)od
          klopotow.Warto bylo.
    • Gość: JAM IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.01.05, 15:09
      miałam dwukrotnie,
      nieprzyjemne ale da się przeżyc.Dobrze,że krótko trwa.
      Z areozolem znieczulającym gardło nie miałam żadnych odczuć.
      Trochę się poslinisz i to wszystko.Dużo zależy od wprawy robiącego badanie i
      jego kultury.
      Za drugim razem miałam robione przez pania chirurg-wyjątkową chamkę i to mnie
      najbardziej denerwowało w czasie badania.
      Po badaniu dużo spraw się wyjaśni i dlatego warto je zrobić.
      Trzymam za Ciebie kciuki.
      • Gość: Ewa IP: 195.205.163.* 25.01.05, 16:54
        Nie udalo sie !! Po dwoch probach wlozenie rury bez znieczulenia (bo
        powiedzialam o swoich watpliwosciach co do ewentualnego uczulenia) 'prowadzacy'
        badanie napisal, ze pacjentka nie wspolpracuje z lekarzem. Prywatnie dodal, ze
        taki przpadek jak ja zdarza sie raz na rok. Nie wiem co teraz :( musze to
        badanie wykonac ale kompletnie nie wiem jak to przezyc.
        To narzędzie tortur ! .... !
        • wiesz, byam kilka razy przy gastroskopiach
          badanie nie jest miłe, ale wiekszośc ludzi daje radę
          a ci co mówili,ze nie dadzą tez!!!!!!!!ć
          nie są w stanie przełknąć ci,którzy się żle nastawiają
          za dużo myślą...
          a ja nie wyobrażam sobie badania bez znieczulenia!!!!!
          i są gorsze rzeczy
          pomyśl, że od wyniku badania zalezy twoje zdrowie i dalsze leczenie
          raz miałam taka pacjentkę troszkę rozshisteryzowaną(bez urazy)
          która od razu mówiła
          że nie da rady, że nie wytrzyma
          powiedziałam,że może trzymać mnie za rękę i ma słuchać co do niej mówimy..
          (bo warto skupic sie na tym co mówi lekarz
          wolno oddychać ,spokojnie i połykać
          odruchy wymiotne są,ale potem to ustepuje
          i jest to normalne;))
          i udało się
          choć ręka troche mnie bolała;))
          trzymam kciuki
          weż się w garść
          nie gadaj, nie pytaj,bo kazdy udzieli Ci róznych rad
          a wyniku nadal nie bedziesz mieć
          i może weż kogoś bliskiego,jesli zgodzi się na to prowadzący badanie
          pozdrawiam;))
          --
          Nigdy nie można przewidzieć rano,
          co stanie się wieczorem...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.