antyrefluksowy zabieg - laparoskopia

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy ktoś miał wykonwyany ten zabieg i orientuje się czy jest skuteczny, czy
    są po nim jakieś powikłania, ile dni trzeba być w szpitalu przed i po takim
    zabiegu?

Gość: Gość portalu 03.02.05, 16:54 Odpowiedz
      up
    • IP: *.cc.univie.ac.at

Gość: Ewa 03.02.05, 23:36 Odpowiedz
      Maz mial od lat problemy ze zgaga. Lykal cale lata tabletki na zatrzymanie
      wydzielania kwasu solnego, juz po dwoch tygodniach przerwy oddzwiernik byl
      podrazniony. Lekarz zalecil calodobowe badania pomiaru pH zoladka (cienka rurka
      przez nos do zoladka, niezbyt przyjemne, ale bezbolesne), po tym
      zadecydowal:operacja. Po roznych badaniach meza wzieto do szpitala, pod
      narkoza, laparoskopowo, zwezono mu wejscie do zoladka. Trwalo to dwie godziny.
      Ma 5 centymetrowych naciec na brzuchu. Operacja nie byla nieprzyjemna,
      natomiast bolesne bylo pozniejsze usuwanie dwutlenku wegla (bo tym "nadmuchano"
      mu brzuch, aby uzyskac dobra widocznosc. Bola glownie barki. Byly potrzebne
      srodki usmierzajace. Po 3 dniach maz wrocil do domu. Przez rok nie moze nic
      nosic. Przez miesiac bierze jeszcze te tabletki h2Blocker.
      Je i pije duzo wolniej, niz wczesniej, bo przewod jest wezszy. Ale czuje sie
      doskonale.

Gość: Gość portalu 04.02.05, 10:14 Odpowiedz
        Dzięki za odpowiedź. A o co chodzi z tym usuwaniem dwutlenku węgla? A operacja
        jest w normalnym znieczuleniu ogólnym, tak? Ile czasu mąż był w sumie w
        szpitalu - przed i po zabiegu? Najważniejsze, że dobrze się czuje teraz.
        Pozdrawiam.

Gość: ola 05.02.05, 21:19 Odpowiedz
          Ja miałam w kwietniu laparoskopię ( usuwanie mięśniaków) i nikt nie
          poinformował mnie o tych przykrych dolegliwościach, kiedy wypisywano mnie ze
          szpitala. Aby zabieg mógł się odbyć pompuje się gaz do pola operacyjnego
          (dzięki temu można wykoanć zabieg). Ból przypomina trochę kolkę. Trudno jest
          oddychać. Ja nie brałam leków przeciwbólowych, bo nie wiedziałam , co się
          dzieje, a były akurat święta, więc nie miałam jak skorzystać z porady
          lekarskiej. Da się wytrzymać.Pozdrawiam.
        • IP: *.vie.telering.at

Gość: Ewa 07.02.05, 11:02 Odpowiedz
          Ciesze sie, ze moge odpowiedziec bez pelnego zalogowania sie w GW. Na innych
          forach wymagaja podania wszystkich danych, a ja mam zle doswiadczenia.

Maz poszedl w czwartek do szpitala, przez caly dzien robiono mu badania, w
          piatek po poludniu pod narkoza operowano go 2 godziny. Dwutlenek wegla
          wdmuchuje sie pod powloke brzuszna, aby lekarz mogl wiecej widziec. Niestety
          nie usuwa sie on bezbolesnie, o tym mezowi mowiono jednak wczesniej. W
          poniedzialek rano przywiozlam go do domu. Koniec tygodnia to jednak raczej
          bezpieczenstwo, niz koniecznosc. Po tygodniu mial usuniete klamry
          (bezboslesnie).
          Taka operacja to juz rutyna, znam kilka osob, ktore ja mialy bardzo dawno i
          wszystko jest w porzadku. Odwagi!

Gość: Gość portalu 05.02.05, 10:10 Odpowiedz
      Może jeszcze ktoś mi napisze o szczególach takiego zabiegu, proszę.
      • IP: *.msk.pl / *.devs.futuro.pl

Gość: sylwik 05.02.05, 12:19 Odpowiedz
        Witam.Również chciałbym się dowiedzieć czegoś o tej operacji,bo nie rozumiem
        jednej rzeczy:jeżeli zabieg powoduje że kwasy z żoładka nie przedostają się już
        do przełyku to w jaki sposób przechodzi pokarm do żołądka? Pytanie może
        dziecinne ale ja na prawdę tego nie rozumiem..
        Pozdrawiam

Gość: Gość portalu 05.02.05, 17:04 Odpowiedz
          To nie jest zamknięcie całkowite do żołądka, tylko takie "wymodelowanie"
          ściany żołądka, żeby zwieracz działał prawidłowo, tzn, zamykał i otwierał się
          wtedy kiedy należy. Pozdrawiam.
        • IP: *.vie.telering.at

Gość: Ewa 07.02.05, 11:13 Odpowiedz
          Na koncu przelyku znajduje sie oddzwiernik. jest to miesien, ktory powinien sie
          tak dobrze zamykac, aby nie przeplywala zawartosc zoladka do przelyku (w
          dolnych czesciach zoladka panuje pH do 0,9, czyli bardzo kwasne. To wytrzymuje
          tylko blona sluzowa wylozona sluzem. Jak sie oddzwiernik zbyt rozszerzy (bo sie
          zbyt duzo na raz je, bo sie jest za grubym-to dotyczy zwlaszcza mezczyzn,
          ktorym rosnie brzuch, itd), to nacisk na dolny odcinek przewodu pokarmowego
          jest zbyt duzy i pokarm z kwasem wraca. Sa rozne metody zwezania tego odcinka,
          lacznie z nakladaniem spirali. U meza nieco pod oddzwiernikiem, czyli juz z
          czesci zoladka lekarz pozszywal wszystko tak, aby ten otwor zmniejszyc.
          Oczywiscie sa roznice w lykaniu: doskonale pogryzienie to teraz sprawa
          przecisniecia sie jedzenia, picie plynow odbywa sie wolniej, "odbijanie" to
          namiastka, nie mozna tez wymiotowac. To mnie zastanowilo, lekarza nie.
          Maz je mniej, bo wolniej. A uczucie sytosci ustala sie po 20 minutach. Wiec i
          dla zdrowia sa wyniki korzystne.
          Taka operacja to chyba mniejsze zlo, niz ciagle podrazniony przelyk (moze dojsc
          do zrakowacenia) lub branie tabletek redukujacych wydzielanie sie kwasu solnego
          (bo wtedy latwiej o zakazenie).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.