suche placki na twarzy :-(((( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • pomóżcie, bo już nie wiem co mam z tym robić!
    na policzkach, skroniach a najwięcej na brodzie mam takie placki z bardzo
    suchej, łuszczącej się skóry.
    oczywiście u dermatologa byłam, biorę witamię A w kroplach, witaminę E w
    kapsułkach, używam krem Xerial Visage, do tego jeszcze allertec. no i NIC.
    a od 2-3 dni wręcz nasilenie tego paskudztwa :-((
    i od jakiegoś czasu biorę skrzyp polny.
    tonik i mleczko oczywiście do skóry wrażliwej, ze skłonnościami do
    podrażnień. makijaż zawsze zmywam super dokładnie.
    no niby powietrze suche ale w pokoju wisi nawilżacz!
    doradźcie coś jeszcze, proszę....
    ewentualnie może jakieś namiary na sprawdzonych dermatologów? może powinnam
    innego odwiedzić...
    pozdrawiam!
    • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.05, 22:40
      jesli do tego wszystkiego masz raz skórę przesuszona a innym razem
      przetłuszczającą się to prawdopodobnie masz łojotokowe zapalenie skóry,mnie
      leczono przez dwa lata masciami ze sterydami,tabletkami przeciwalergicznymi
      zanim trafiłam na dermatolog,która zdiagnozowała u mnie ŁZS-wprawdzie ciężko to
      wyleczyć ale juz zwykła kuracja antybiotykiem i maścią przeciwgrzybiczną
      przyniósła dużą poprawę, z domowych sposobów na złagodzenie objawów znam jeden
      znakomity-zagotuj troche siemienia lnianego az zrobi sie taka galaretka,jak
      ostygnie wsadz do lodówki żeby sie mocno schłodziło,możesz też wrzucić do tego
      kostkę lodu-jak będzie zimne przemyj tym twarz wieczorem przed snem,przyniesie
      ci ulgę, złagodzi swędzenie i zaczerwienienie,można też przemyć twarz
      rumiankiem ale ostrożnie ,niektórych uczula.Siemie lniane polecam tez
      wszystkim,którzy przesadzili z opalaniem lub maja chemicznie podrażnioną skórę
      znakomicie nawilza.
      • Gość: katarynka IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.03.05, 22:47
        ogólnie mam cerę "suchawą". nie jest to typowa super-sucha cera ale ma takie
        cechy. jedynie nos czasami bywa tłusty. więc trudno powiedzieć czy to
        faktycznie zapalenie skóry... coś czuję że czeka mnie kolejna wizyta u
        dermatologa :-(
        a może ktoś coś jeszcze poradzi??
    • Gość: monast IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 24.03.05, 17:12
      Widziałaś kiedyś żyrafę bez placków,bo ja nieee!! Poza tym dla Ciebie najlepszy
      jest psychiatra!
    • Gość: elle666 IP: *.aster.pl 25.03.05, 02:53
      ja mialam to samo - przyczyną jest.... chory woreczek żołciowy. tez początkowo
      nie wierzyłam lekarzowi, ale pobrałam leki i jest lepiej - i na woreczku i na
      skórze
      • Gość: monast IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 25.03.05, 09:06
        żyrafo gdybyś więcej spała,zamiast wypisywać głupoty na forum,nie miałabys tylu
        problemów. Na placki najlepsze jest leżenie plackiem,zwłaszcza w nocy.
      • Gość: alabama IP: *.attu.pl 25.03.05, 11:59
        ja tez mam takie plamy suche, przy czym tylko na policzkach, ktore mam suche
        strasznie i wrazliwe, natomiast strefa T to mi sie swieci ze hej :( ale ja mam
        wyciety woreczek zolciowy... :/ to moze to byc ŁZS ??? isc z tym do dermatologa ???
        • Gość: man IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 25.03.05, 12:04
          Przy łojotokowym zapaleniu skóry pomaga smarowanie krememe Clotrimazolum 1%
          (bez recepty za ok. 3 zł). Do tego kosmetyki do skóry wrażliwej. Do nawilżania
          dobry jest krem Oeparol (w aptece za 7 zł).
          Choroba jest przewlekła ale niezbyt uciążliwa, gdy jest odpowiednio leczona.
          Warto również pomyśleć o wizycie u dobrego deratologa.
    • Gość: expert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.05, 12:43
      oj moje dzieci te kremy wam g.. dadza bo przyczyna lezy wewnatrz ciala a to sa
      tylko objawy, bardzo zaciekwail mnie ten chrory woreczek zólciowy, czy mozesz
      cos wiecej powiedziec na ten temat? jak go zdiagnozowano u ciebie , jakie
      badania robilas? i jakei leki bralas? i kto wpadl ze to woreczek
      • Gość: elle666 IP: *.aster.pl 25.03.05, 14:35
        Na ten pomysł z woreczkiem wpadła moja homeopatka, potem potwierdził to jeszcze
        jeden lekarz (wcale nie alternatywny). i rzeczywiscie mówil mi , że wszystkie
        problemy skórne biorą sie z organów wewnętrznych, bo przez skóre organizm
        oczyszcza sie z toksyn. i w zasadzie to dosc pozytywny objaw mimo wszystko, bo
        gorzej jest gdy organizm przestaje sie oczyszczac i kumuluje toksyny w srodku,
        bp wtedy dochodzi do bardzo pwoaznych schorzen.
    • Przepraszam, że trochę Wam przeszkadzam i piszę nie na temat ale
      własnie "otworzyłam" ten wątek, zobaczyłam cos o sobie...Chyba nic z tego nie
      rozumiem. Pozdrawiam wszystkich, Ciebie Monast też. A przy okazji, napisz o co
      Ci chodzi, dobrze? Żyrafa46
      • Robisz to pod różnymi pseudonimami a i tak jesteś rozpoznawalna po głupiej
        treści swoich "wypowiedzi",które są nikomu niepotrzebne. Od razu widać,że jesteś
        osobą, której się strasznie nudzi w życiu.Wymyślasz różne,głupie dolegliwości,
        zawracając głowę ludziom,którzy mają niejednokrotnie prawdziwe problemy
        zdrowotne i chcą skorzystać z porad tych,którzy przeszli podobne.Ty sprawiasz,że
        forum staje się mniej wiarygodne.Jesteś osobą niepoważną,bo nawet w takich
        chwilach jak te szukasz "zaczepki" z ludźmi, zamiast łączyć się z nimi w żałobie.
        • Gość: zyrafa46 IP: *.aster.pl / *.aster.pl 04.04.05, 11:21
          Monast, jestem w żałobie. Nie chcę się z Tobą kłócić. Chętnie z Tobą
          podyskutuję, ale nia na tym forum, bo TO JEST FORUM ZDROWIE. Mój adres:
          zyrafa46@gazeta.pl Tylko, proszę, nie w najbliższych kilku dniach...Pozdrawiam
          Cię serdecznie, Żyrafa
    • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 15:30
      ja również mam na twarzy suche, łuszczące się placki, wygląda to okropnie
      szczególnie, gdy nałożę podkład. Lekarz stwierdził u mnie łojotokowe zapalenie
      skóry. Dodam, że mam również przetłuszczające się włosy, ze skłonnością do
      łupieżu. A co do suchych placków - mam je również na rękach, klatce piersiowej,
      ale jest ich znacznie mniej niż na twarzy. Lekarz przepisał mi maść Dermaknel,
      śmierdzi siarką i niestety nie pomaga zbytnio. Macie lepsze, sprawdzone sposoby?
      • Gość: kasiakasia IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 04.04.05, 16:30
        Mialam cos takiego, czyli sucha skora na twarzy. Mi pomogla dr Chlebus, ma
        gabinet w Warszawie (tel. 654-13-38, tylko dlugo trzeba czekac na zapis).
        Okazalo sie ze mam atopowa skore, czyli totalnie wysuszona, ze wysuszaja ja
        zele, toniki do twarzy, od mrozu tez mi sie te placki zwiekszaly (byly czerwone
        po spacerze na mrozie)itp . Najpierw przeslam jakas tam kuracje lekami, w tym
        antybiotykami, poza tym zmienilam wszystkie kosmetyki. Myje sie tylko Dove,
        najlepieej zaczac od mydla Dove. Ale absolutnie nie myc twarzy mydlem. Do
        twarzy Phisiogel (chyba tak to sie pisze) - do demakijazu. I zadnego toniku!
        Poza tym tluste kremy, np. Nanobase lub A-dermy do skor atopowych lub Avene.
        Oraz peeling Avene Cleanance K, od czasu do czasu. Teraz jest super, czuje
        czasem jeszcze suchosc, ale nie mam zadnych plackow tylko ladna skore.
        Najlepiej idz do tej dermatolog, chyba ze to niewykonalne do zmien swojego!
        • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 17:08
          moja skóra nie jest wysuszona, wręcz przeciwnie, świeci się mniej więcej po pół
          godzinie od umycia, jest więc raczej mieszana (tłusta strefa T). Poza tym te
          suche placki nie są czerwone, nie różnią się kolorem od reszty skóry, więc to
          chyba nie będzie skóra atopowa. To są placki o średnicy ok. 1 cm, w których
          skóra się łuszczy. Peelingi pomagają na krótko (ok. 1 dzień bez łuszczenia),
          potem łuszczy się jeszcze bardziej, placki są większe... To takie błędne koło,
          ale robię peeling, żeby choć 1 dzień wyglądać normalnie
    • Gość: miły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 18:14
      no a co z tym woreczkiem żolciowym?? smiesza mnei ludzie ktorze smaruaj jakimis
      kremikami bog wie czym a to ni cnie pomoze na dlugo bo przyczyna jest zawsze
      wewnatrz ciala ludzie, zmodrzejecie!!!
      • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 18:24
        Gość portalu: miły napisał(a):

> no a co z tym woreczkiem żolciowym?? smiesza mnei ludzie ktorze smaruaj
        jakimis
        >
        > kremikami bog wie czym a to ni cnie pomoze na dlugo bo przyczyna jest zawsze
        > wewnatrz ciala ludzie, zmodrzejecie!!!

A dlaczego zawsze wewnątrz ciała? Lojotokowe zapalenie skóry również? A może
        wiesz jeszcze, w jakiej części ciała jest ta przyczyna?
    • Gość: ui IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 16:58
      iui

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.