Ból biodra i pośladka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pewnego dnia obudzilam sie z bólem no i zaczelo mi to przeszkadzac i w zyciu
    codziennym i w treningach :-( boli kiedy wchodze po schodach,kiedy biegam ból
    promieniuje mi od pośladka w kierunku biodra i uda...chodz na poczatku
    wydawalo mi sie ze boli mnie prawe biodro,dodam ze uprawiam sport zawodowo
    mozna powiedziec.
    Kiedy zwrocilam sie do lekarza poprostu wysmial mnie..powiedzial ze jestem za
    mloda na takie typu dolegliwosci (mam 25lat).Choruje tez na nerki no i przy
    ost kontroli powiedzialam nefrologowi o moich dolegliwosciach,on zlecil mi
    zdiecie stawu biodrowego a tam wyszlo "staw biodrowy bz" heh wiec mowie
    radiologowi ktory mi dawal zdiecie to dlaczego mnie boli skoro wszystko jest
    ok a on ze moze to byc cos z stawem krzyżowo-biodrowym" i polecil mi isc do
    ortopedy.Byłam u ortopedy a ten nawet mi nie zlecil rzadnego badania,tylko
    przepisal ketonal i poslal do domu a i powiedzial "jak nie przestanie bolec
    to przyjdz do kontroli" :-( trafilam na jakiegos okropnego lekarza.Niewiem co
    mam dalej robic i co moze byc przyczyna moich dolegliwosci.Moze ktos cos wie
    na ten temat..poradzcie !!!
    • Radziłabym zrobić badanie kręgosłupa (prześwietlenie okolicy krzyża). To mogą
      być początki dyskopatii.
    • a to nie rwa kulszowa?

--
      Tylko krowa nie zmienia zdania :))
    • Mam dokładnie takie same objawy i po badaniu NMR okazało się, że mam wypuklinę
      dyskową. Nie wiem co się dzieje bo i mój starszy brat student miał to samo i
      skończyło się operacją ( mikrodyscektomia L5/S1 lewostronną), mnie na razie na
      operację nie skierowali, mam chodzić na basen i rehabilitację ale ból nie
      przechodzi. U brata po operacji ból ustąpił i również ma chodzić na
      rehabilitację.
      • Gość: Magda IP: *.3vnet.pl 24.03.05, 16:16
        U mnie tak sie zaczynalo i oczywiscie to samo przeszlam jak kazdy .Musisz
        zrobic sobie zdjecie ledzwiowego ,moze masz dyskopatie ,tak mysle.Najlepszy
        bylby rezonans ,skrocilby Twoja droge i meczarnie.Rtg wykaze Tobie "stan kosci
        kregoslupa" a rezonans ,tkanki miekkie.Najwazniejsze ,zeby nie dopuscic do
        zaburzen neurologicznych.Aha na rezonans daja ortopeda i neurolog,
        neurochirurg, bedzie ciezko.Ja mam brata blizniaka i o dziwo ma to samo, tylko
        u niego problemy zaczely sie 2 lata temu ,a u mnie 15lat temu,ale tak mysle ,ze
        praca ,jaka wykonywalam przyspieszyla .Pozdrawiam
      • Gość: Hania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.05, 17:58
        asia877 napisała:

> Mam dokładnie takie same objawy i po badaniu NMR okazało się, że mam
        wypuklinę
        > dyskową. Nie wiem co się dzieje bo i mój starszy brat student miał to samo i
        > skończyło się operacją ( mikrodyscektomia L5/S1 lewostronną), mnie na razie
        na
        > operację nie skierowali, mam chodzić na basen i rehabilitację ale ból nie
        > przechodzi. U brata po operacji ból ustąpił i również ma chodzić na
        > rehabilitację.
        Asia napisz kiedy brat miał operację i jak sie po niej czuje. Czy już jest
        całkowicie sprawny, czy nic go nie boli i jak było po operacji. Kiedy po
        operacji zaczął rehabilitację. Dzięki
        • Gość: ;-) IP: *.r-szczerbice.atupartner.pl 24.03.05, 23:43
          Kochani dziękuje wam za pomoc...Byłam dzis u kolejnego ortopedy a ten nawet
          mnie nie badając powiedzial ze mam isc do neurologa bo on ze mna nie ma co
          robic ze to cos z nerwem hm.. zobaczymy jak dlugo poczekam na kolejke :-( juz
          mam problem z przewróceniem sie na drugi bok w łóżku a co moze byc poniej..az
          sie boje :-/ uprawiam juz sport 12lat i zal byloby mi skonczyc :-( pozdrawiam
        • Gość: asia877 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.05, 01:14
          Brat miał operację na początku lutego, był w szpitalu tylko trzy dni, jeden
          dzień przed operacją i jeden dzień po operacji, początkowo bolało go miejsce
          operacji i trochę noga, tak jak wcześniej a po około trzech tygodniach się
          wszystko zagoiło i noga przestała boleć. Teraz już go nie boli, chyba że długo
          siedzi przy komputerze, to go bolą plecy. Kupiliśmy sobie do siedzenia takie
          klęczniki w IKEI. Trochę pomagają. Brat był na kontroli i lekarz kazał mu
          chodzić na basen a nawet na siłownię i zapisać się na rehabilitację w
          przychodni. Ale nie bardzo ma czas bo narobił sobie zaległości na uczelni. A ja
          mam zwolnienie z WF-u do maja. Szkoda bo bardzo lubię siatkówkę.Ale może mi
          przejdzie bez operacji.
          • Gość: Jola IP: *.tomaszow.mm.pl 25.03.05, 14:35
            Powiem krotko. Ja mam takie same objawy- u mnie to jednak tz biodro strzelajace
            (przeskakujace) czyli przerost wlokna napinacza piwiezi szerokiej uda prawego.
            Mialam juz operacje na jedno biodro a teraz czekam na druga. Nie ma co sie
            zastanawiac- idz do dobrego ortopedy. Z operacja nie bedzie latwo bo robia ja
            tylko jak na prawde boli, ale z tego, co piszesz, to niestety ten warunek
            spelniasz, a poza tym to nfz tez nawala i zapisuje na operacje a potem limity
            sie koncza... Co do rehabilitacji, to sama mialam prawie przez rok i na to
            niestety nie pomaga:(
            Zycze jednak zdrowie i pozdrawiam!
            • Gość: ;-) IP: *.r-szczerbice.atupartner.pl 26.03.05, 00:48
              heh...mam nadzieje ze u mnie operacja nie bedzie konieczna :-( juz tyle
              pszeszlam w zyciu ze szkoda gadac,najpierw nerki,cisnienie,zatoki,oczy a teraz
              kregosłup ;/ cóz moze to byc wszystko wynikiem leczenia endoxanem i
              encortonem.Któz to wie..
              Pozdrawiam i jak macie jakies pytania walcie śmiało ;)
              • Gość: onna IP: *.no1.pl / 217.98.250.* 27.03.05, 17:45
                a co leczylas encortonem?bo ja to bralam na oczy, biodro tez mnie boli,
                kregoslup i inne stawy, ja chodze do reumatologa z tym, Tobie tez to radze,bo
                to moze byc zwiazane ze stawami,pozdrawiam
                • hej!

Encortonem jestem leczona z powodu oczu (zanik nerwów wzr i przewlekłe stany
                  zapalne) oraz z powodu przewlekłego zapalenia kłębuszków nerkowych.Byłam
                  leczona także innym sterydem Sulu medrol i cytostatykiem Endoxan.Niewiem być
                  może to wszystko są efekty uboczne tego leczenia,mam skierowanie do neurologa z
                  tym biodrem zobaczymy co ten wymysli ;/ pozdrawiam
                  • byłam u neurologa-mam zastrzyki olfen i mydocalm.
                    W sumie nic szczegulnego mi ta p.dr nie powiedziala a mnie juz boli prawa ręka
                    tak mniej wiecej ponizej barku i promieniuje do nadgarstka.
                    Zobaczymy jak bedzie po zastrzykach .. ale jakieś konkretnej diagnozy to mi nie
                    postawiła ;/
                  • byłam u neurologa-mam zastrzyki olfen i mydocalm.
                    W sumie nic szczegulnego mi ta p.dr nie powiedziala a mnie juz boli prawa ręka
                    tak mniej wiecej ponizej barku i promieniuje do nadgarstka.
                    Zobaczymy jak bedzie po zastrzykach .. w sumie to konkretnej diagnozy mi nie
                    postawila dr.
    • W lutym tego roku(2013) zacząłem odczuwać ból w lewym biodrze-pośladku , na początku nie był duży raczej upierdliwy i wyglądało na to że powstał z przechodzenia po jakiejś kontuzji , gdy dźwignołem coś w pracy . Nie miałem możliwości położyć się do łóżka . Po nocy jakby przestawało boleć , a w południe 11-12 bolało .... doszło do tego że zacząłem utykać na nogę , a nawet nie mogłem podnieść nogi na tyle by zdjąć kapcia . Ból był nie do zniesienia . 3-4 dniowy wypoczynek w domu pomagał , ale w pracy ból wracał ... czytałem fora by móc powrócić do zdrowia . Czasami dużo chodzę , potrafiłem dziennie zrobić 25km a bywało i więcej . Rowerem robiłem : czasami 20 , 40 , 120 a nawet 200km - więc nie wiedziałem co się dzieje bo wcześniej nie miałem tego typu dolegliwości ... Powiedziałem sobie , że jak wyjdę z tego to napiszę jak :) . Przeczytałem , że dobrze jest przyjąć środki przeciwzapalne , więc przez tydzień , może 10 dni przyjmowałem (ibufen) , przeczytałem też , że dobrze jest wygrzewać to chore miejsce bo wtedy lepiej się goi : chodziłem na basen z gorącą wodą termalną , masowałem sobie pośladek ciepłą wodą pod ciśnieniem , w pracy odciążałem chorą nogę w ten sposób , że ciężar ciała przekładałem na zdrową nogę , do pracy jeździłem samochodem , żeby jak najmniej chodzić ..... . Mieszkam i pracuję za granicą . Gdy przyjechałem do Polski na urlop zrobiłem sobie profilaktycznie badania , miałem podwyższony mocznik w krwi dowiedziałem się o diecie bez purynowej , którą teraz rygorystycznie stosuję (odkładanie się mocznika może dawać bóle w stawach tego typu , ma to związek z chorobą nerek i wątroby) Piszę być może trochę chaotycznie , sory :) , ale staram się uchwycić to co najważniejsze .... - na razie zapomniałem o bólu , mogę chodzić , brak ograniczeń , nadal jednak jestem na diecie bez purynowej (bez mięsa , od swieta troszkę jak na lekarstwo ryby - po 2 miesiacach ; jakiś żółty ser 3-4 plasterki dziennie czasami jajko na miękko reszta z diety od lekarza ) .Jako dziecko miałem zapalenie kłebuszków nerkowych , a to podobno zostawia ślad na całe życie , no i trzeba dbać o nerki (zero soli, ciepło) a u mnie bywało różnie z tym .... pracuję w dużej masarni , jadłem więcej mięsa i wyrobów z niego a to zatruwa i obciąża organizm .... to by było na tyle , .... najważniejsze , że wróciło zdrowie , ale było naprawdę ciężko i przewlekle z tym pośladkiem - biodrem ... uf :) . Pozdrawiam serdecznie :) kris538

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.