Czy niskie cisnienie ma zwiazek z...? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • ....depresja i nerwica. lecze sie na depresje od kilku lat dlatego ze nigdy
    nie mam sily na nic. okazuje sie ze cisnienie 90/60 czy to moze miec zwiazek?
    • Gość: ann IP: *.chello.pl 22.04.05, 19:45
      ma związek, i to jaki!!! wiem, co to znaczy. jeśli do tego masz niedocukrzenie,
      to daj sobie spokój z depresją. możesz też mieć np. małą niedoczynność
      tarczycy.
    • Gość: jola IP: *.tivnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 19:49
      Najpierw powinnaś sprawdzić stan fizyczny organizmu a dopiero później wziąśc
      sie za psychikę.Bo może to tak jak pisała przedmówczyni?
    • Gość: ann IP: *.chello.pl 22.04.05, 19:54
      przy tak nieskim ciśnieniu ważny jest ruch fizyczny - codziennie,
      systematycznnie. to utrzymuje układ krążenia w jakiej takiej kondycjji. dbanie
      o poziom cukru - podjadać mało a często. po pewnym czasie organizm się
      przestroi i wyczuli i kiedy będzi się zbliżał spadek glukozy - po prostu
      bedziesz czuła, że coś natychmiast musisz zjeść. może być nawet coś słodkiego,
      ale to nie ma nic wspólnego z ochota na slodyce (chodzi o glukoze)
      ja miałam to samo - też myślałam, że mam depresję, a ja po prostu żyłam na
      skraju zapaści - w sensie fizycznym. ale pocieszę Cię - mozna z tego wyjść.
      pozdrowienia
    • Gość: ...:... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 23:17
      mam podobne ciśnienie. nie mam depresji ale częste i głębokie dołki (może to i depresja, nie wiem nie badałam)... trochę pomaga mi picie kawy, wtedy nawet mi się coś chce zrobić.
      • wszystkie wyniki zawsze mam w normie. nawet przez to ze ktos zasugerowal ze
        moge miec niski cukier to tak wtrynialam slodycze ze sie roztylam. nie mam
        cukrzycy i tarczycy. badam sie dosc czesto. sily brak z powodu niskiego
        cisnienia a nie braku cukru. sama na to wkoncu wpadlam bo zaden lekarz niestety
        nie byl kompetentny i kazdy mi wmowil depresje. moze mam i depresje ale teraz
        to chyba wiem z czego sie bierze.
    • Gość: mino IP: *.chello.pl 23.04.05, 21:55
      Siły i chęci pewnie nie masz ze wzgledu na ciśnienie, a nie odwrotnie.
      sama mam takie ciśnienie - u mniej jest ono "rodzinne" (ojciec również) i mam
      takowe od zawsze.
      Pocieszam się, że dzięki temu prawdopodobieństwo wielu chorób jest u mnie
      mniejsze niż u osób z ciśnieniem normalnym czy wysokim.
      Sposoby mojego kardiologa i moje: rzucić kawę w diabły, bo wbrew pozorom nie
      jest korzystna. daje "kopa", ale w dużych dawkach (ja dochodziłam do 10 -12
      dziennie)powoduje nagłe skoki ciśnienia, dodatkowo wykańcza żołądek i jeszcze
      uzależnia:) Zamiast kawy lepsza mocna herbata. Podstawą jest zmuszenie się do
      ruchu na świeżym powietrzu. Ze dwie godzinki dziennie. wszędzie gdzie się da
      spacerkiem, a nie samochodem czy autobusem.
      Poranek zacznij od gimnastyki - to działa.
      Ważna jest dieta: tak jak napisano warto zażywać magnez (polecam Magnefar B6),
      nalezy dietę uzupełnić o produkty zawierające więcej potasu (np. banany). Mi
      kardiolog dodatkowo zalecił zwiększenie ilości soli - podwyższa ciśnienie.
      W ogóle zaczęłam więcej używać ostrych przypraw - też w naturalny sposób (i
      smaczny) podwyższają ciśnienie. Polecam imbir - zarówno w wresji sproszkowanej
      do jedzenia, ale z korzeni imbiru można robić także "energetyzujące" napary
      (zamiast herbaty)

• Gość: Lisa IP: *.f.strato-dslnet.de 23.04.05, 22:07
        Dodatkowo prysznic ranem podwyzsza cisnienie. Zaczynasz zimna woda od stop w
        kierunku serca. Zmieniasz na ciepla wode i powtarzasz te sama droge wody od dolu
        do gory. Kilkakrotnie zmieniasz wode raz zimna, raz ciepla i na koniec zimna.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.