01.05.05, 19:48

--
mama Oliwki(1.07.03) i Wikusi(4.01.01)
Obserwuj wątek
    • karinka21 za szybko:) 01.05.05, 19:51
      byłam u okulistki i mam wysokie ciśnienie oczne, u mnie w rodzinie kobiety mają
      jaskrę, ale dopiero w wieku podeszłym, pani doktór nie zrobiła żadnego innego
      badania, mam straszne prawostronne bóle głowy i boli mnie bardzo prawe oko, a
      także mam zaburzone widzenie w tym oku, czy ktoś sie spotkał z takimi
      objawami?? tak się boję, jakiego lekarza mam się poradzić?? czy iść do dobrego
      okulisty, bo ta kazała przyjść dopiero w czerwcu, a mnie boli!!!!!!!
      --
          • zyrafa46 Re: za szybko:) 01.05.05, 21:22
            Ja miałam kilka lat temu to samo, tylko z lewym okiem. Zapisałam sie na wizyte
            do lekarza (b. do0brego okulisty). Niestety trzeba było czekac 3 tygodne. A ból
            rozsadzał mi głowę. Juz nie bardzo mogłam spac po nocach. Pomyślałam sobie, że
            zanim tam pójdę, to sobie troszke "zdejmę" ból przy pomocy B.S.M. Zrobiłam to.
            Przestało bolec całkowicie. A po 3 tygodniach czekania na wizytę i stosowania
            B.S.M. lekarz stwuerdził, że oczy są w porządku. To nie był pierwszy, który
            mnie oglądał. Poprzedni stwierdzili poczatki jaskry. Ten miał to potwierdzic.
            Moja propozycja dla Ciebie? Zrobic to samo. Własne łapki (lub męża) na głowę, a
            potem KONIECZNIE lekarz. Pozdrawiam, Żyrafa
        • Gość: magda Re: za szybko:) IP: *.toya.net.pl 02.05.05, 21:42
          Powinna ci okulistka zrobić badanie na pole widzenia,ubytki w polu widzenia
          świadczą(nie zawsze)ale przy wysokim ciśnieniu gałki ocznej o procesie
          rozpoczęcia się jaskry.Zresztą jeśli w rodzinie masz przypadki jaskry to jesteś
          w grupie najwyższego zagrożenia i powinnaś się systematycznie badać.Powinnaś
          też mieć sprawdzoną symetrię tarcz oraz nie wiem czy dobrze piszę zagłębienia
          tarcz(coś takiego) a przede wszystkim badanie dna oka-to badanie pokazuje
          kondycję całego organizmu,pokazuje czy nie uciska coś na tarczę nerwu
          wzrokowego,stan naczyń pokazuje(szczególnie ważne przy cukrzycy i wysokim
          ciśnieniu)oraz można niekiedy rozpoznać czy w głowie nie ma nowotworu.Dno oka
          jest robione rutynowo,nawet przy doborze szkieł.
          Jeśli będziesz miaa ubytki w polu widzenia to powinno się przeprowadzić szereg
          badań aby stwierdzić czy masz jaskrę.Ubytki mogą oznaczać wiele innych rzeczy
          np:gruczolaka przysadki,być związane z wadą wzroku itp.
          Ja chodzę do prywatnego okulisty(nie słyszałam o poradniach
          jaskrowych),wszystkie badania mam robione od ręki i idę kiedy mi pasuje,koszty
          wizyty nie są straszne.Ach ostatnio tak się złozyło,że też poszlam do okulisty
          z bolącym prawym okiem.Zostałam zbadana-pole widzenia 2 razy w przeciągu 5
          dni,miałam rezonans magnetyczny aby wykluczyć czy nie mam czegoś w
          głowie,badanie dna oka,badanie zewnętrzne oka,usg,sprawdzenie okularów,czytanie
          na odległość(sprawdzenie wzroku),2 razy mierzone ciśnienie(mam w normie).Mam
          też zrobić badania tarczycy bo problemy z oczami często pojawiają się przy
          chorej tarczycy więc czeka mnie wizyta u endokrynologa.
          Okulista zapisał mi też krople przeciwbólowe i przeciwzapalne.
          Uszy do góry nie musisz mieć jaskry-potrzeba szeregu badań i trochę czasu aby
          to stwierdzić.Może wszystko będzie dobrze.Nie wstydz pytać się lekarza co z
          twoim wrokiem.
      • Gość: magda Re: za szybko:) IP: *.toya.net.pl 02.05.05, 21:51
        Dodam tylko nie lekceważ tego bólu i jeśli możesz nie czekaj do czerwca tylko
        idz na prywatną wizytę.Zresztą nie masz innego wyjścia.Niestety to są objawy
        jaskry ale też wielu innych schorzeń.Nie denerwuj się tylko stres nie sprzyja
        oczom tak samo jak innym częścią ciała.
        • pia.ed Jaskra? 03.05.05, 09:35
          Na temat jaskry nic nie wiem , ale mam pytanie.

Jesli objawy JASKRY sa tak wyrazne, to dlaczego wiele ludzi szuka pomocy
          dopiero, kiedy sa na wpol slepi?

Widzialam w sanatorium broszure w ktorej napisano, ze jaskra zagraza calemu
          spoleczenstwu i atakuje PODSTEPNIE...
          Jakie tu "podstepnie", przeciez z takimi bolami kazdy normalnie myslacy
          czlowiek szuka natychmiast pomocy lekarskiej?

W broszurze nawolywali, zeby chodzic na kontrole co najmniej raz na rok,
          aby jak najwczesniej wykryc jaskre. Z tego wynika ze nie daje
          jakis gwaltownych objawow. Cos mi sie to wszystko kupy nie trzyma..
          Cos mi sie to kupy nie trzyma...
          • Gość: magda Re: Jaskra? IP: *.toya.net.pl 03.05.05, 15:31
            Pia,bo sama nie wiesz kiedy zmniejsza ci się pole widzenia.To są zmiany które
            zachodzą niezauważalnie dla człowieka-skąd masz wiedzieć,że widzisz zle,jak
            widzą inni.Właśnie dlatego pisze się,że jaskra wykrada wzrok.Najczęściej też
            jaskra nie daje żadnych objawów,jak bóle głowy,oczu...Dlatego osoby z grupy
            ryzyka,w rodzinie mające osoby chore na jaskrę powinny się regularnie badać ale
            jaskra dotyczy też ludzi,którzy w rodzinie nie mieli jaskry i ci są najbardziej
            zagrożeni bo się ich nie bada pod tym kątem.Niestety.To błąd naszej służby
            zdrowia,systemu leczenia.Uważam,że np: w szkole powinny być badania lepsze niż
            czytanie z tablicy(co jest nic nie warte),to samo okuliści(nawet prywatni)przy
            doborze szkieł,wizytach kontrolnych czemu nie robią badania na pole widzenia?To
            nie jest kwestia pieniędzy bo przecież wszyscy płacimy.Niestety zbyt małą wagę
            się do tego przywiązuje.
      • kosmisia Re: za szybko:) 11.05.05, 18:24
        karinka,
        ja byłam w zeszlym tygodniu u okulistki, stwierdziła podwyższone ciśnienie oka
        i podejrzenie początków jaskry, ja w rodzinie nie mam osób chourujących na
        jaskrę
        ale skierowała mnie do Instytutu Jaskry i Chorób Oka, ul. Okrąg w Warszawie,
        tel. 622 65 09, badania tu są płatne (te które mam wykonac kosztują 200 zł)
        oczekiwanie - prawie dwa tygodnie (badaeni będę miała w przyszłym tygodniu)

--
        jestem konsultantką....www.oriflame.pl
      • mamalgosia Re: za szybko:) 16.05.05, 13:56
        No, niestety, chyba musisz jak najszybciej pobiec do okulisty. MOja mama tak
        miała i w ko`ncu nastąpił mikrowylew do oka - juz na stałe prawie nic nie widzi
        na to oko:(
    • karinka21 Re: jaskra 03.05.05, 16:08
      dziękuję Wam za odpowiedzi, jutro czeka mnie okulista, niestety nie stać mnie
      prywatnie, ale będę się domagać badań, teraz dzięki Wam wiem już jakich:)
      --
      • karinka21 Re: jaskra 07.05.05, 09:24
        a więc byłam u okulistkii stwierdziła, że ciśnienie w porządku, na razie nie
        mam się czego obawiać, zaniepokoiły ją bóle głowy prawostronne i to zamazane
        widzenie prawego oka, narazie dostałam skierowanie do laryngologa, który
        stwierdził, no właśnie , że wszystko w porządku, rtg zatok kazał zrobić, na
        którym wyszło, że zatok nie ma, więc czekają mnie chyba dalsze badania, już nie
        wiem co z tą moją głową i oczami, a boli jeszcze w miejscu, gdzie zaczyna się
        kość powyżej oczu, w poniedziałek idę znowu do tej okulistki i zobaczymy co
        dalej
        pozdrawiam
        --
    • karinka21 Re: jaskra 07.05.05, 11:49
      pani doktór najpierw zaprosiła do ciemni i zakropiła mi oczy jakimiś żółtymi
      kroplami, kazała patrzeć w światełko i badała oczy, nie poinformowała mnie co
      to za badanie, później znieczuliła kroplami i zbadała ciśnienie i stwierdziła,
      że w porządku i dała skierowanie do laryngologa, więc na tej podstawie
      stwierdziła, że z oczami wszystko w porządku i przyczyn należy szukać gdzie
      indziej
      --
    • Gość: zyrafa46 Re: jaskra IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.05.05, 14:44
      Juz nie wiem, czy akurat tu pisałam o B.S.M. To nie jest pigułka przeciw
      bólowa. To sposób na LECZENIE. Jeśli przestanie boleć, to znaczy, że wyleczyło.
      Wtedy należy jeszcze trochę - utrwalić osiągnięte wyniki i będzie dobrze. Druga
      sprawa: Czy przebadałaś porządnie stan uzębienia? Może gdzies wysoko, u samej
      podstawy korzenia tkwi jakaś zaraza, która powoduje ból. Zresztą zęby (zdrowe)
      to ważna rzecz. Kiedyś mój mąż miał (długo) co 2 miesiące różę. Bez
      antybiotyków dawniej się na to umierało :-(. Niekończąca się "zegarynka" (co 2
      mies.) skończyła się po usunięciu chorego zęba. Pozdrawiam, Żyrafa
      • Gość: Beata Re: jaskra IP: *.sggw.waw.pl 07.05.05, 15:05
        Ja też uważam, że wszelkie poradnie jaskrowe i cała wielka akcja "Polsko nie
        ślepnij" to hipokryzja. Czasami mam wrażenie, że sami lekarze nie wiedzą, co to
        jest jaskra i jak ją zdiagnozować. Można mieć niskie ciśnienie śródgałkowe,
        prawidłowy obraz dna oka, a pomimo to mieć początki jaskry, ale to wykazać mogą
        tylko dokładniejsze badania - pole widzenia, oraz badania obrazujace stan nerwu
        wzrokowego i naczyń krwionośnych oka - Hrt, Gdx. Ale te badania są po pierwsze
        drogie i w ramach funduszu nie sposób się na nie dostać, a po drugie tylko
        specjalistyczne ośrodki mają niezbędny sprzęt.
        Nic dziwnego, że jaskra wykrada ludziom wzrok, jak to ktoś napisał, skoro
        lekarze nie kieruja w uzasadnionych przypadkach na te badania, mówiąc, że
        wszystko jest w porządku, podczas gdy może być to już odpowiedni moment na
        rozpoczęcie leczenia aby powstrzymać rozwoj choroby. Bo w momencie, kiedy
        lekarz widzi już "gołym okiem" zmiany na dnie oka, to niestety jest za późno.
        Karinka - ja na Twoim miejscu bym zrobiła przynajmniej badanie pola widzenia,
        nie jest aż takie drogie - ok.50 zł, i bardziej dostępne niż te badania
        laserowe.
        • zyrafa46 Re: jaskra 07.05.05, 17:30
          pole widzenia tez chyba nie o wszystkim świadczy. miałam robione, było dobre, a
          siatkówki miałam odklejone (wtedy), oczywiście częściowo, tylko w dwu miejscach.
        • calineczka79 Re: jaskra 08.05.05, 22:05
          Ależ kierują na badania, tylko ile sie czeka :-( Ja wciąż czekam jeszcze 1,5
          miecha i będę przebadana całościowo w tym temacie :-/ Jak na razie jestem po
          krzywej ciśnień i było ciśnienie na granicy normy (więc lepiej), tylko że dno
          oka się dr nie podoba i to mnie trochę martwi :-/
          --
          Pozdro :-)
          calineczka
    • karinka21 Re: jaskra 10.05.05, 13:35
      no niestety żadnych dodatkowych badań okulistycznych, a skierowanie do
      neurologa dosłownie wyżebrałam u ogólnego
      --
      • Gość: magda Re: jaskra IP: *.toya.net.pl 10.05.05, 13:48
        No to kiepsko.A okulista zrezygnował z leczenia ciebie?Uważam,ze powinien
        zrobić ci jeszcze wiele badań zanim wykluczy się oczy...i jak to się ma do
        hasła"Polsko nie ślepnij"?Badanie na pole widzenia mógłby ci zrobić,łaski ci
        nie robi...chociażby ze względu na to,że masz w rodzinie przypadki jaskry.Może
        neurolog coś ci zaradzi,chociaż jak znam życie powie,że dno oka jest w porządku
        to nic nie uciska nerwu wzrokowego...Mam jednak nadzieję,że trafisz na
        rzetelnego lekarza.Napisz jak już będziesz po wizycie u neurologa.
      • nuluska Re: jaskra 10.05.05, 17:42
        Ja też mam takie problemy od 2 lat. Jestem w grupie zwiększonego zagrożenia
        jaskrą. 2 lata temu stwierdzono u mnie przypadkowo podwyższone ciśnie nie
        wewnątrzgałkowe. Miałam masę badan, Które wyszły w miarę ok, Ale okulistka
        powiedziała że mam sten przedjaskrowy. Przede wszystkim dostałam krople na
        obniżenie ciśniena wewnątrzgałkowego ( bo podwyższone i nie leczone prowadzi
        prosto do jaskry!!!!) i zakaz pochylania się i dźwigania( bo wtedy zaczyna oko
        boleć). W zeszłym roku zaczęło mnie boleć oko i głowa,przez cały czas- nic nie
        pomagało. Wtedy dostałm skierowanie do endokrynologa i neurologa. I
        endokrynolog stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy,którą lecze. A neurolog,
        po badanich i rezonansie stwirdził że te bóle głowy to nic innego niż typowa
        migrena!!!
      • karinka21 Re: jaskra 11.05.05, 15:27
        no to byłam dzisiaj u neurologa i dostałam kropelki przeciwbólowe, jeśli nie
        przejdzie do poniedziałku mam się zgłosić spowrotem do neurologa, pozdrawiam
        Was i dziękuję za wskazówki, głowa boli, na oko nie widzę wcale lepiej , wręcz
        przeciwnie, a zauważam, że drugim okiem czasem też gorzej widzę, albo to już
        jakiś lęk, albo nie wiem
        --
    • karinka21 Re: jaskra 11.05.05, 20:21
      może ja przesadzam i wyolbrzymiam, przecież to zwykłe bóle głowy, oczodołów,
      zaburzenia widzenia, i czuje, że chodzę jak w filmie, już sama nie wiem, czy to
      nie nerwy:(
      --
    • karinka21 Re: jaskra 16.05.05, 13:22
      witam ponownie, byłam u neurologa, przepisała znowu leki przeciwbólowe,
      polomigran, apo-naproxen, coffecorn, boli mnie cały czas głowa i oczy,
      zaburzenie widzenia na lewe oko cały czas, a do tego doszło zaburzenie słuchu
      na lewe ucho, czasem po prostu przez chwile na nie nie słyszę lub słyszę jakby
      trzepot skrzydeł ptaka, w środku w uchu, jestem bezsilna, nie wiem co dalej
      robić, prywatnie mnie nie stać a państwowo nikt nie chce zrobić jakiegolwiek
      badania, zżera mnie bezsilność:(
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka