gesta krew Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jakie sa domowe sposoby na rozrzedzenie krwi , moze jakies ziolowe herbaty?
    Chodzi o to , ze maz ma gesta krew z natury ale przy odezwaniu sie
    hemoroidow mozna byloby ja jakos rozrzadzic?
    • Gość: Aspirynka IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.05, 13:07
      Aspirin Protect.
      • Gość: uta IP: *.herby.sdi.tpnet.pl 03.05.05, 23:25
        radziłbym ostrożnie z aspiryną, może się pojawić krwawienie ze stolcem
      • Przyczyną może być alergia na pewne produkty żywnosciowe.A ciemnoczerwony kolor
        to niedostateczne utlenowanie.Razem duże zagrożenie zawałem lub niedokrwieniem
        mózgu.W pierwszym przypadku proponuję zapoznać się z dietami odpowiednimi dla
        danej grupy krwi, książka "Jedz zgodnie z grupą krwi" w drugim ksiażke "Sztuka
        oddychania" autora Swami Rama.Dostępne w bibliotekach w dziale medycyny
        popularnej.
    • Gość: Duszkan IP: 194.63.132.* 03.05.05, 23:37
      Czym objawia ci się ta gesta krew.
      • Gość: helenkam IP: *.37.udn.pl 04.05.05, 08:25
        Gesta krew to wysoki hematokryt, tak stwierdzono u mojego syna i
        zakwalifikowano jako czerwienicę pierwotną. Aspiryna uszkodziła śluzówkę żołądka
        została odstawiona. Co zamiast leków, na co zwracać uwagę i czego się
        spodziewać? Mama 19-latka
        • Gość: Duszkan IP: 194.63.132.* 04.05.05, 11:04
          W przypadku poliglobulii (czerwienicy) aspiryna to tylko zapobieganie
          powikłaniom przez zmniejszenie krzepliwości a nie leczenie, które w tym
          przypadku miałoby zmniejszyć nadprodukcję krwinek czerwonych. Przyznaję, że
          niestety metody leczenia czerwinicy prawdziwej są ograniczone. Samą
          nadkrzepliwość można leczyć innymi metodami np. starą heparyną lub
          nowoczesnymi środkami zastępującymi powoli heparynę, które nie wpływają na
          śluzówkę p.pokarmowego.
          • Gość: Hans IP: *.fornfyndet.se 04.05.05, 12:08
            Osobiscie pare lat temu mialem ten sam problem.uzylem mojej mikstury
            czosnkowej.po jednej kuracji miesiecznej krew zostala rozcienczona na duzo lat
            jest obecnie 6 lat od tego momentu i dalej jest jasno czerwona i jak sie
            skalecze to sika a nie kapie i potem odrazu bardzo ladnie krzepnie.
            19 zabkow czosnku obranego sprasowanego wrzuconego do duzego sloja i9 zalanego
            wrzaca woda w ilosci poltorej szklanki od herbaty.Po trzech dniach ta zielona
            zawiesina strasznie smierdzaca zostaje zalana miodem w ilosci pol
            szklanki.Rozmnieszanai odstawiona na polke na trzy dni.Po trzech dniach
            dorzucamy 2 cytryny sprasowane z sok z miaszem.Po trezche dniach jest mikstura
            gotowa do picia.jest smaczna nie smierdzaca czosnkiem.Uwaaaga Panowie po tym
            straszliwe sa wzniosy i czlowiek zaczyna miec z powrotenm 20lat.
            Na poczatek rano na czczo pijemy jedna lyzeczke od zupy.Przed jedzeniem.tak
            trzymac jeden tyudzien pozniej mozna zwiekszyc do dwoch lyzeczek .obserwowac
            jak sie zachowuje cialo.Wystapi oiczyszczenie calego organizmu.Wyjda z was
            zlogi,i inne swinstwa chemiczne.Pierwsze dni bedziecie oddawac mocz na ciemny
            brazowy kolor straszliweie smierdzacy uryna.pozniej wroci do normy.To samo kal
            bedzoie lub moze byc czarny na poczatku.
            Po miesiacu sk0onczy sie ta miksturka i narazie nie robic jej dopiero za rok.
            Nie pic w trakcie alkocholu.Wtedy wystapi reakcja szkodliwa i mozna uszkodzic
            watrobe.
            Jezeli ta mikstura zostalaby zmieszna z alkocholem wtedy sie bedzie nazywac
            TYBETANSKA i jest bardzio silnym lekiem.Mozna zazywac malutka lyzeczka od
            herbaty i kuracje mozna powtorzyc dopiero za piec lat.Tazke nie robic tego gdyz
            maly blad w sztuce i mozna sie naprawde zalatwic.
            pzdre.Hans
            P.S Na temat mikstury tybetanskiej niewiele wiem dlatego nie polecam.
            • Gość: Duszkan IP: 194.63.132.* 04.05.05, 12:25
              Drogi Hansie kolor krwi zależy od utlenowania a krzepnięcie od wielu czynników
              ( np. płytki krwi, czynniki krzepnięcia) a nie od spożywania różnych mikstur,
              czosnku czy tym podobnych. Poza tym okreslenie gęsta krew wprowadza bardzo dużo
              zamieszania, bo poza wspomnianą wyżej poliglobulią trudno mówić wogóle o gęstej
              krwi ( no może przy odwodnieniu). To co zwykle pacjenci mają na myśli mówiąc o
              rozrzedzaniu krwi to znaczy zmniejszyć skłonność do zakrzepów, zatorów czyli
              zmniejszenie krzepliwości.
              • Gość: makata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 12:37
                A co chodzi w przypadku gdy u dziecka są ciągle problemy z pobraniem krwi (ma
                problemy z tarczycą więc co raz badam jej TSH). Pani pielęgniarka nakuwa żyłę i
                często nic nie leci bo jej zdaniem "córka ma gęstą krew". Nie wiem czy po
                prostu nie umie jej pobierac i kombinuje czy co? Możecie mnie oświecić.
                • Gość: Duszkan IP: 194.63.132.* 04.05.05, 12:58
                  Pewnie rzeczywiście nie radzi sobie z pobieraniem krwi u dzieci, ale czasami ma
                  to związek z tym że pobieranie krwi odbywa się na czczo, a więc również bez
                  picia płynów.
                  • Gość: ula IP: *.chello.pl 04.05.05, 13:26
                    Też miałam takie problemy przy pobieraniu krwi (badam TSH i leukocyty co
                    miesiąc), ciągle słyszałam że mam "gęstą krew", moja dr. powiedziała że moge,
                    bez wpływu na wyniki badania, wypijać rano, przed pobraniem, 1/2 szklanki wody,
                    pomaga, ale czy rzeczywiście nie ma wpływu na wyniki badań (innych niż TSH też)?
              • Gość: Hans IP: *.fornfyndet.se 04.05.05, 14:13
                Witaju Duszkan,
                Oczywiscie masz racje,tys ujal problem fachowo,ja odpowiedzialem jezykiem
                prostym ,oczywiscie to oczyszczenie organizmu powoduje ze samo regulacje, krew
                nabiera gestosci tak jak winna byc u zdrowego czlowieka.Zawsze moja idea i
                dazeniem nie jest dzialanie przyczynowe lecz zaczecie od poczatku tak aby sie
                wszystko zaczynalo od nowa.Nie ingerencja i odrazu osiagniecie wtym wypadku
                rozcienczenia tylko cofniercie sie do poczatku.Dlatego tak rozumuje gdyz
                uywazam jak nie usuniemy przyczyny to problem powroci za jakis czas.
                W Tym wypadku przyczyna jest gesta krew,jezeli ja rozcienczymy bedziemy
                posiadali rzadka ,ale na jak dlugo.Trzeba 'znalesc przyczyne dlaczego jest gesta
                (organizm zanieczyszcony) oczyscic niech sam produkuje ale rzadka krew.
                Wydaje sie to logiczne i zreszta tak postepuja chinczycy co nie mozna
                powiedziec o "medycynie zachodniej".
                • Gość: Duszkan IP: 194.63.132.* 04.05.05, 15:07
                  Sorki ale ja nadal nie rozumiem Twojego okreslenia "gęsta krew". Na marginesie
                  do "oczyszczania" organizmu służą nerki i wątroba.
    • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 04.05.05, 14:42
      Zwroccie uwage na to, skad pisze Syrena- *.telenet.be. Telenet jest providerem z
      Flandrii. Podejrzewam, ze to okreslenie "gesta krew" to kalka jezykowa z
      niderlandzkiego. Pacjenci mowia na wszelkie leki obnizajace krzepliwosc
      "bloedverdunners", czyli "rozcienczacze krwi" i chodzi tu zarowno o leki
      przeciwplytkowe (aspiryna, tiklopidyna, klopidogrel), jak i pochodne kumaryny. Z
      wszystkimi tymi lekami jednak lepiej uwazac, jesli sie cierpi na hemoroidy.

Tak wiec poprosze o sprecyzowanie problemu. Co rozumiesz przez "gesta krew" i
      jaki to ma zwiazek z hemoroidami?
      • Gość: S. IP: *.tvsat364.lodz.pl 04.05.05, 15:22
        Witam! U mojego dziecka(8 lat)też lekarz stwierdził,że ma gęsta krew.Na
        początku kazał dawać np.Ibufen na rozrzedzenie bo powiedziałam,że dziecko się
        często i bardzo poci.Ale jak zlecił zrobić jeszcze glukozę,sód,chlorki,potas i
        okazało się,że te wyniki są bardzo dobre to powiedział,że ma taką naturę i nic
        nie kazał brać.Czy uważasz,że rzeczywiście nie trzeba,to są jego ostatnie
        wyniki morfologii:
        Hb 15,9
        Erytr 5,90
        Htk 48
        MCHC 33,0
        Leuk 9,8
        APTT 37,2 s(przed zabiegiem miał robione na wycięcie trzeciego migdała)
        Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
        • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 04.05.05, 15:24
          Podstawowe pytanie: a czy dziecku cos dolega, czy tez to wynik jest leczony
          zamiast dziecka?

Ja od zawsze mam podobne wyniki, teraz pewnie tez i nie widze powodu, zeby przy
          tym majstrowac. Pare razy uslyszalem, ze mam konska morfologie i tyle.
          Nie podalas ile bylo plytek.
          • czesto jeżeli krwi nie można pobrać bo jest za gęsta oznacza to po prostu że
            jest nie dotleniona.Jest wtedy również ciemniejszej barwy.A więc
            ćwiczyć ,ćwiczyć,ćwiczyć
            • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 04.05.05, 15:54
              wiki24 napisała:

> czesto jeżeli krwi nie można pobrać bo jest za gęsta oznacza to po prostu że
              > jest nie dotleniona.

Sorry, ale stopien utlenowania krwi nie ma zadnego wplywu na gestosc/lepkosc krwi.
              Faktem jest, ze dlugotrwala hipoksja (z grubsza: niedotlenienie, choc ten termin
              ma wiecej znaczen) powoduje wzrost liczby czerwonych cialek i hematokrytu, co
              zwieksza lepkosc krwi.
              Jesli krwi nie mozna pobrac, to sa dwa wyjscia: albo pobierajacy nie umie, albo
              po prostu z tego miejsca juz sie nie da pobrac.

> A więc ćwiczyć ,ćwiczyć,ćwiczyć

To nie takie proste. Cwiczenia poprawia poziom utlenowania u niedotlenionych?
              Nie generalizujmy, bo idziemy za daleko.
          • Gość: S. IP: *.tvsat364.lodz.pl 04.05.05, 15:34
            Dziękuję za odpowiedź :)Dziecku poza częstymi infekcjami przed wycięciem nic
            nie dolegało(oprócz tego,że bardzo się poci )Juz podaję pozostałe wyniki
            Pał 3
            wiel 60
            kwas 2
            limf 32
            mon 3
            PLT 339
            • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 04.05.05, 15:57
              No to calkiem mozliwe, ze taka juz jego uroda. Inne przyczyny nadmiernej
              potliwosci to zaburzenia hormonalne (np. cukrzyca, nadczynnosc tarczycy),
              otylosc, albo po prostu za ciepla odziez.
              • Gość: S. IP: *.tvsat364.lodz.pl 04.05.05, 16:04
                Jeżeli chodzi o odzież to naprawdę staram się ubierać go lekko,nadwagi tez nie
                ma,mam nadzieję,że tak poprostu ma bo lekarz też tak powidział,że to pocenie to
                tez taka jego natura.Ale przy najblizszej wizycie popytam jeszcze lekarza.Raz
                jeszcze dziękuję Ci :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.