TRÓJGLICERYDY Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • WITAM.
    Robiłem badania krwi i wyszedł mi wynik : trójglicerydy 490 jednostek (norma
    jest 200!!!)
    Wiem , że na forum jest mnóstwo lekarzy ( fachowców ) i mam pytanie : co ma
    wpły na tak dużą wartość i jak można ją obniżyć.
    Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość: helenkam IP: *.dami.pl / *.dami.pl 06.05.05, 10:21
      skorzystaj z wyszukiwarki, niedawno było tego dużo
      • witam moj maz wszystkie wyniki w kierunku miazdzycy ma powyzej
        normy ..trojglicerydy 320 cholesterol 300itd..bierze vasilip od kilku miesiecy
        i wynki sie poprawily..teraz trojglicerydy ma 150
    • Gość: Anselm IP: *.pke.pl 06.05.05, 12:40
      Ja na diecie niskowęglowodanowej(60- 80gram węglowodanów/dobę) obniżyłem
      triglicerydy do 70mg/dl cholesterol HDL podniósł sie do 82mg/dl. Całkowity
      jeszcze powyżej 250mg/dl,ale spada i jestem dobrej mysli.
      Wklejam dyskusję lekarzy na temat Cholesterolu .Przeprowadzili ją swego czasu
      lekarze na tym forum.Uszy do góry. Anselm
      jak walczyć z cholesterolem wessna 11.02.2004 23:56 zarchiwizowany Jak
      zwalczyć zły cholesterol w wieku 54 lat? Co jeść a czego unikać? Kto mi
      pomoże?• Re: jak walczyć z cholesterolem IP: *.icpnet.pl Gość:
      Kardiologia.prv.pl 11.02.2004 23:59 zarchiwizowany
      www.Kardiologia.prv.pl/hiperlipidemia.htm• jak efektywnie walczyć z
      cholesterolem IP: *.sasknet.sk.ca Gość: Artur 12.02.2004 03:07
      zarchiwizowany Cholesterol nie jest łatwy do obniżenia przy pomocy diety -
      chyba, ze dieta była poprzednio naprawdę zła. Dla kogoś kto był dość racjonalny
      w wyborze pokarmów zmiana diety może nie pomoc znacząco. W takim przypadku
      zwykle wkracza się ze satynami (czyli farmakologicznymi związkami zmieniającymi
      syntezę cholesterolu w wątrobie). Dodatkowa korzyścią z używania statyn obok
      obniżania cholesterolu jest także poprawa nastroju bo satyny maja również
      znaczące działanie antydepresyjne o czym zwykle nikt nie wie - ale naprawdę
      maja, choć mechanizm jest nieznany. Czyli jak ktoś ma depresje i podwyższony
      cholesterol to satyny naprawdę warto dawać. :-)No i jeszcze jedna korzyścią
      jest bogacenie koncernów farmakologicznych produkujących statyny (i tak to
      przecież ktoś zaraz doda wiec dlaczego miąłbym sam tego nie napisać zwłaszcza,
      ze to przecież szczera prawda).Niedawno opublikowano prace w której wykazano,
      ze można jednak uzyskać podobny efekt obniżenia cholesterolu zmianami
      dietetycznymi. Uprzedzam, ze będę one jednak trudne do osiągnięcia a cytuje z
      pamięci wierząc, ze dobrze pamietam:1. Organicznie tłuszczów -zwłaszcza tych
      nasyconych i trans (margaryn)2. Ograniczenie kaloryczne posilkow3. Codzienne
      używanie migdałów (ale nie za dużo bo to mnóstwo kalorii) może mała garstka
      będzie w sam raz.4. Codzienne używanie cynamonu ok 1/4 łyżeczki(tu, uwaga,
      chodzi o przyprawę dostępna na rynku amerykańskim a nie europejskim - w Europie
      używa się zupełnie innego gatunku cynamonu jako przyprawy i choć przyprawa
      smakuje tak samo to nie obniza cholesterolu). Dobrze, ze Kwaśniewski pracuje
      nad zniesieniem wiz to łatwiej będzie ten cynamon zdobyć. Uje sadze może go
      przesyłać do Polski za oplata (ale dla mnie działa z zysku Uve!). 5. Codzienne
      używanie psylium (moze ktoś to przetłumaczy na polski bo niestety nie umiem.)
      Psylium jest w sumie niebezpiecznym suplementem, bo spożyte np na sucho lub
      półsucho potrafi szybko napęcznieć po spożyciu i nawet uszkodzić przełyk lub
      udusić delikwenta jeżeli właśnie tam ugrzęźnie. Ostrzegam zupełnie serio:
      należy wpierw przeczytać instrukcje użycia. No i psylium nie jest takie znowu
      tanie, ale za to to naturalny środek roślinny.6. W tejże pracy naukowej chyba
      nic nie było o czosnku ale czosnek tez odrobinę obniży cholesterol i można go
      podjadać na boku. Konkluzja z tej pracy była taka, ze chociaż produkty
      naturalne obniżają cholesterol w minimalnym stopniu to w uczciwej kombinacji
      dają równie uczciwy efekt zupełnie porównywalny z działaniem statyn. Wydaje się
      wiec, ze wreszcie jest sposób na to by obniżyć cholesterol sama dieta. Stad
      korzyść szczególnie dla tych, którzy statyn używać nie mogą bo maja po nich
      poważne objawy uboczne takie jak np zmęczenie i uszkodzenie mięsni
      szkieletowych albo nie chcą ich używać z innych przyczyn. No i czy na statynach
      czy na diecie, od czasu do czasu warto oznaczy poziom cholesterolu by
      sprawdzić czy jesteśmy na właściwej drodze. Moim skromnym zdaniem szczególnie
      warto dbać profilaktycznie o naprawdę prawidłowe poziomy cholesterolu jeżeli
      mamy następujące problemy1. rodzinna zapadalność na choroby serca2.
      jakiekolwiek niewyjaśnione bole reumatyczne w palcach rak (ale bez diagnozy
      gośca) 3 problemy z potencja (dot panów)4 przebyte kiedyś lub chroniczne
      choroby wątroby a zwłaszcza wirusowe zapalenie wątroby5 być może tez tzw
      skaczące ciśnienie krwi (choć tu można debatować)• jak efektywnie walczyć z
      cholesterolem i czy warto IP: *.sasknet.sk.ca Gość: Artur 12.02.2004 05:50
      zarchiwizowany W powyższym poście nie dopisałem, ze w skład tej
      antycholesterolowej diety wchodziły także płatki owsiane i sterole (chyba w
      formie tej nowej margaryny Benecol). Chciałem nawet znaleźć ten artykuł na
      który się powołuje ale gdzieś go posiałem wiec nie dam dokładnych referencji (a
      w każdym razie nie dzisiaj). Na marginesie dodam (szok! i wiadomość z innych
      źródeł) ze olej z oliwek uchodzący za najzdrowszy tłuszcz świata i znaczący
      składnik diety śródziemnomorskiej znacznie podwyższa poziom cholesterolu
      zwłaszcza jeżeli jest konsumowany jako jedyny tłuszcz. I bądź tu człowieku
      mądry :-( Bo tak naprawdę Hydrogen ma trochę racji w tym ze cholesterol nie
      zawsze i nie w każdej sytuacji jest zły. Ludzie z niskim cholesterolem prawie
      nie dożywają późnych lat życia, choć rzeczywiście wśród niskocholesterolowcow
      jest trochę mniej ataków serca. Przypomnę ze szereg długowiecznych populacji ma
      całkiem wysokie poziomy cholesterolu. Niski cholesterol nie chroni tez przed
      udarami mózgu (choć niby powinien, nie?). Przed udarami mózgu mało co chroni bo
      ani nie szczupłość i nie niski cholesterol. Trochę chroni regularny wysiłek
      fizyczny ale tez nie za bardzo. Co ja o tym mysle o tych paradoksach? Ze
      cholesterol pełni niejako dwie funkcje w mechanizmie choroby: 1. w nadmiarze
      może być trochę szkodliwy, ale nie aż tak jak się powszechnie uważa ale w
      zależności od innych czynników (nieznanych niestety) niekoniecznie musi byc
      szkodliwy. 2. jest CZASEM wskaźnikiem ryzyka ataku serca wskazującym na zły
      stan naczyń. A zmiana wskaźnika, wiadomo nie zmieni diametralnie sytuacji bo to
      tylko wskaźnik innego szkodliwego procesu. Ale jak pisałem powyżej ciągle
      uważam, ze w sytuacjach opisanych powyżej czyli w rodzinnej tendencji do chorób
      serce, artretyzmie palców, po żółtaczce zakaźnej itd lepiej go chyba obniżyć.
      Co nie znaczy, ze kiedyś w oparciu o nowe prace naukowe nie zmienię zdania. •
      Re: jak efektywnie walczyć z cholesterolem i czy IP: *.olimpnet.pl Gość:
      bart 12.02.2004 10:46 zarchiwizowany To ja też dorzucę swoje trzy grosze do
      tej diety. Po pierwsze z ze statynami tak bardzo bym się nie rozpędzał, z dwóch
      względów: po pierwsze kiedy się je zacznie brać to trzeba brać praktycznie do
      końca życia a ich odstawieni może powodować efekt odbicia czyli wzrost
      cholesterolu, po drugie nie są to leki tanie, także zastanowiłbym się 3 razy
      zanim zaczął je używać bo zaczynając w wieku 55 lat i biorąc je do końca życia
      to nie jest to zabawa tania. Odnośnie diety, to poradziłbym panu dietę
      śródziemnomorską - dużo zieleniny, sałaty ,oliwek, pomidorów, ryb, nasz olej
      zamieniłbym na oliwę z oliwek ( naprawdę jest o wiele zdrowsza ) trochę mniej
      mięsa, mniej tłuszczów, więcej owoców a do obiadu czerwone wino no a jak jest
      ryba to białe :). Na deser ruch. Więcej aktywności fizycznej, zmienić siedzący
      tryb życia na bardziej ruchliwy, jakis basen, rower, bieganie. Dodatkowo
      regularna kontrola poziomu cholesterolu co powiem czas. To tyle a potem mozna
      się zastanowic nad dalszym postępowaniem. Odnosie wskaźników to rzeczywiście
      jest z nimi różnie czasem osoby będące na diecie Kwaśniewskeigo mają niski
      poziom cholesterolu a jednak nikt mnie nie przekona że tony zjadanych jaj nie
      pozostawiają wpływu na układ naczyniowy i serce. • Re: jak efektywnie walczyć
      z cholesterolem i czy IP: *.sasknet.sk.ca Gość: Artur 12.02.2004 14:15
      zarchiwizowany Statyny drogie ale gdyby podążać ta atycholesterolowa dieta
      opisana przeze mnie powyżej to tez można stracić majątek. Psyllium i sterole
      nie sa za

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.