resekcja wierzcholka korzenia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy ktos z forumowiczow mial robiona resekcje wierzcholka korzenia zeba?
    Prosze o informacje. Dentysta poinformowal mnie , ze jest to jedyny sposob
    uratowwania zeba, lecz szanse powodzenia wynosza tylko 60 proc.
    aga
    • agatka123 napisał(a):

> czy ktos z forumowiczow mial robiona resekcje wierzcholka korzenia zeba?
      > Prosze o informacje. Dentysta poinformowal mnie , ze jest to jedyny sposob
      > uratowwania zeba, lecz szanse powodzenia wynosza tylko 60 proc.
      > aga

Mialam robiona resekcje jakies 12 lat temu. Tez byla to jedyna szansa uratowania
      zeba. Zab (odpukac:))) caly czas jest na swoim miejscu, nic zlego sie z nim nie
      dzieje i nie musze miec sztucznego:)
      Zabieg nie jest jakis wyjatkowo nieprzyjemny, wykonywany jest w znieczuleniu
      miejscowym (przynajmniej tak bylo w moim przypadku), kiedy znieczulenia przestaje
      dzialac zaczynaja bolec 'pokrojone' i pozszywane miejsca, ale pomagaja na to
      zwykle srodki przeciwbolowe doustne. A najlepiej jest zazyc tabletke albo dwie i
      przespac bol:)
      Szwy zdejmuja chyba po miesiacu (o ile dobrze pamietam).
      Nie mialam po zabiegu zadnych powiklan, jedynie ten zab mi lekko sciemnial:(, ale
      moja pani doktor wybielila mi go od srodka i od tego czasu jego kolor nie rozni
      sie od innych zebow.

Trzymam kciuki i pozdrawiam!:)
      • Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 07.07.02, 05:38
        Powinno byc chyba wiecej niz 60% procent. No, ale jak sie nie uda to po prostu
        bedziesz w punkcie wyjscia bo nie tak znowu wiele do stracenia a moze uda sie
        utrzymac swoj wlasny zab. Na pewno bedzie troche bolalo przez kilka dni, a moze
        tygodni, ale to da sie wytrzymac. Popros o leki przeciwbolowe.
        Powodzenia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.