granulocyty kwasochłonne za wysokie co tzn.? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam przy normie 1-5 % poziom granulocytów kwasochłonnych 12 %; lekarz mówi,
    że to niby od pokrzywki, ale ja juz w to nie wierzę od ponad pół roku łykam
    zyrtec, teraz mam ranigast bo niby hamuje jakiś tam inhibitor, teraz tez
    przepisał metronidazol, zupełnie nie mam pojęcia o co w tym chodzi,
    zaznaczam, że nie mam wrzodów ; dzięki za odpowiedź
    • Eozynofilia (czyli podwyższony odsetek granulocytów kwasochłonnych we krwi
      obwodowej) jest zwykle związana z chorobami alergicznymi i/lub pasożytniczymi.
      Więc sugestia o pokrzywkach jest słuszna. Fakt przyjmowania Zyrtecu nie ma nic
      do rzeczy, bo leki p/histaminowe mogą zmniejszyć objawy alergii ( w tym nawroty
      pokrzywki), ale nie zmniejszają eozynofilii.
      Trzeba potraktować to jako jeden z objawów alergii i nie traktować jako coś do
      leczenia.
      Ten metronidazol przepisany przez lekarza- myslę,że podejrzewał chorobę
      pasożytniczą . Następnym razem poproś żeby powiedział co podejrzewa i po co
      zapisuje ci te leki. Ranigast podaje się nie tylko przy chorobie wrzodowej, ale
      również w refluksie żoładkowo-przełykowym, zapaleniu błony śluzowej , itp.
    • Podwyższony poziom granulocytów kwasochłonnych jest typowy dla alergii. Ale co
      ma z tym wspólnego leczenie metronidazolem - trudno wyczuć.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.