PARKINSON a MADOPAR-pilne!! Dodaj do ulubionych

• 09.06.05, 21:46
    Czy ktos chory na Parkinsona zażywa lek MADOPAR?i jakie sa objawy tej choroby?
    chciałabym porównać bo nie mam pewności czy lekarz neurolog może trafnie po
    jednej wizycie to zdiagnozować?Po leku tym mama nie zauwazyła zadej poprawy
    natomiast ja zauważyłam pogorszenie w sensie jej zachowania:stała sie taka
    nieobecna,z utrudnionym kontaktem,cos sie mówi a ona nie łapie o co
    chodzi,miała otwarte usta i stała sie dziwna tak nagle-wydaje mi sie że to po
    leku.Podobnie jak leki przeciwdepresyjne czesto tak
    jakbby "ogłupiają"Ostatnio nie brałała leku kilka dni /zabrakło jej/ i
    zauważyłam poprawę.Nie wiem jednak czy to możliwe?Czy ktoś kto bierze MADOPAR
    i choruje na parkinsona może mi cos podpowiedziec,doradzić,opisać jak
    zachowuje sie chory jakie ma objawy?
    • Moja babcia choruje na chorobę Parkinsona już kilka lat. Pierwszym lekiem,
      który został jej zapisany był właśnie Madopar. Moja babcia czuła się początkowo
      po nim dobrze. Z czasem jednak zauważyłam pogorszenie w sferze mowy. Czasami
      ciężko było zrozumieć co mówi. Sprawiało to ból i jej, i nam jak patrzyliśmy
      jak z trudem przychodzi jej wypowiedzenie paru słów. Trochę wędrowaliśmy po
      neurologach. Teraz babcia jest pod opieką lekarza specjalizującego się w
      chorobie Parkinsona.

Może spróbuj się czegoś dowiedzieć, może w Twoim mieście jest jakiś ośrodek,
      fundacja, który wskaże lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie.
      Babcia zmieniała leki według zaleceń lekarza. Po jednych czuła się gorzej, po
      innych lepiej. Lekarz musi znaleź lek, który będzie najbardziej Twojej mamie
      odpowiadał. Po jednym z leków moja babcia np. ne mogła chodzić. Wstanie z łóżka
      to był kolosalny wysiłek. Te leki są silne i trzeba pamiętać, że dotyczą
      delikatnej sfery jaką jest mózg. Jeśli coś jest nie tak - idź do lekarza!
      Wyjaśnij wszelkie wątpliwości. Warto by przy wizycie był ktoś z rodziny. Nam
      lekarz zawsze doradza co możemy zrobić, jak pewne rzeczy ułatwić, usprawnić.
      W moim mieście istnieje nawet fundacja organizaująca różnego typu zajęcia
      rechabilitacyjne, basen.
      Jeśli masz jakieś pytania to pisz na mój mail gazetowy. Pozdrawiam i życzę
      powodzenia i dużo, dużo zdrowia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.