• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Różowy kolor moczu po zjedzeniu buraków???

• 15.06.05, 11:12
    Czy to normalne, że po zjedzeniu barszczu kolor moczu zabarwiony jest na
    lekki róż?
    --
    doomicella - sprzed logowania Majka
    Edytor zaawansowany
    • 15.06.05, 11:14
      Jak najbardziej.
      :)
    • 15.06.05, 11:32
      jasne, że normalne
      dlatego nie wolno przed badaniem moczu ich jeść bo zafałszuje stężenie np.
      bilirubiny czy urobilinogenu
    • 15.06.05, 21:42
      To znaczy, że nereczki dobrze filtrują.
      • 15.06.05, 21:54
        a ja słyszałem że odwrotnie - nerki źle filtrują jeżeli mocz po burakach
        jest różowy. Prawidłowo powinien mieć kolor słomkowy.
        • 15.06.05, 22:12
          tak właśnie jest. mocz nie powinien zmieniać koloru, jeśli nerki prawidłowo
          funkcjonują, chociaż bardziej jest to związane z zanieczyszczeniem organizmu
          różnymi świństewkami.

16%VOL
          22%VAT

--
          takie tam... forum homeopatia
          • 15.06.05, 22:25
            Zjedzenie buraków powoduje czerwone zabarwienie moczu. By nie być gołosłowną:
            Z.Jakubowski i in. Badania laboratoryjne w codziennej praktyce. Wartości
            referencyjne i interpretacje.
            "Barwa. Fizjologicznym barwnikiem moczu jest urchrom, dający zabarwienie żółte
            o różnych odcieniach w zależności od stopnia zagęszczenia moczu.
            Zmiana barwy moczu może byc wynikiem wydalania barwnych związków powstałych w
            toku przemian ustrojowych lub tez substancji egzogennych (składniki diety,
            leki, srodki kontrastowe).
            Zmiana barwy. Czerwone zabarwienie moczu może byc spowodowane obecnością
            hemoglobiny, porfiryn, mioglobiny, niekórych leków, a także barwników np. z
            buraków czerwonych."
            • 15.06.05, 22:52
              Tak jest zgadza się.
        • 15.06.05, 22:50
          Po zjedzeniu buraków, zawsze powinien być mocz rózowy. To jest właśnie test na
          dobre filtrowanie nerek.
    • 15.06.05, 23:19
      No to odetchnęłam z ulgą :)
      Tyle radości mi sprawił ten barszczyk z młodych buraczków (botwinka?). Kolor
      zupy był niesamowity. Smak również :))
      Już przez moment zmartwiłam się, że z moimi nerkami cos nie tak.
      Pozdrawiam!
      --
      • 15.06.05, 23:43
        Barwniki dostaja sie do krwi przez jelita. Ich czasteczki sa na tyle male, ze
        nerki, filtrujac krew bez trudu je przepuszczaja. Gorzej, gdy nerki zaczna
        przepuszczac duze czasteczki, np. bialko. Wtedy szybko do lekarza.
        Pozdrawiam.
        Dorota
        • 16.06.05, 11:21
          a domicello kochana, ty po raz I w zyciu jadals buraczki?
          bo ja wiem, ze jesli nawet u moich malych dzieci, zdrowych, i jest ich czworo,
          siusiu po buraczkach jest rozowe, to jest to tak duza probka, ze juz mozna
          wyciagac wnioski

JEST TO NORMA!
          • 16.06.05, 13:37
            ja mam nie tylko mocz rozowy po zjedzeniu buraczkow:)
          • 16.06.05, 16:36
            ikkepl napisała:

> a domicello kochana, ty po raz I w zyciu jadals buraczki?

Ależ nie! Jadłam wielokrotnie, ale jakoś nigdy nie zauwazyłam takiego koloru
            moczu:) I u dzieci własciwie też. A po mężu w toaletę nie zaglądam (to już duży
            chłopiec);)
            Widocznie moja rodzina trawi tak, ze kolor moczu jest (o ile w ogóle) niewiele
            zabarwiony.
            Pozdrawiam!

--
    • 16.06.05, 13:57
      Temat powracający jak bumerang. Wydaje mi się, że jeżeli 8 z 10 osób jedzących buraczki po posiłku ma zabarwiony mocz na różowo to chyba wszystko jest jak najbardziej w porządku, no chyba że mamy aż tak chore społeczeństwo? Daj sobie spokój. Z pewnością jest to normalne zjawisko fizjologiczne.
      • 16.06.05, 14:01
        a co ja mam zrobić mój mocz jest prawie zawsze bezbarwny?
        • 16.06.05, 14:24
          Nic. Widocznie u ciebie trawienie przebiega inaczej. Każdy człowiek jest inny, każdy organizm jest inny i przebiegające w nich procesy biochemiczne mają charakter indywidualny. Buraczki czy frytki, to bez znaczenia każdy inaczej je trawi, każdy oddaje inny stolec i mocz. Według ciebie wszyscy powinniśmy oddawać mocz w jednym kolorze?
          • 16.06.05, 17:31
            nie wiem czy w tym samym kolorze, ale jemy prawie to samo..

ponadto, podobna sprawa jest z kamieniem na zebach
            ja go nie mam, moj maz, kt je dokladnie to samo ma straszne z tym klopoty
            i DLACZEGO?
    • 16.06.05, 17:37
      ciesz sie że rozowy a nie czarny np.! HAHA
      • 17.06.05, 00:43
        ale mój mocz był kiedys zółty a po zjedzeniu buraków różowy a teraz jest prawie
        bezbarwny.Jego gestość też jest zbyt niska ,ale maiałm robione usg i nic nie
        wyszło.Czy po usg można powiedzieć że wszystko jest już w porządku? czy to
        wystarcza aby to stwierdzić? bo obawiam sie o mije nerki.Miałam w ubiegłym roku
        3 razy zapalemnie pęcherza z krwiomoczem.Może cos się "popsuło"? co mam zrobic?
        • 17.06.05, 13:14
          Normalny mocz powinien miec kolor slomkowy. Jesli jest ciemniejszy, to znaczy
          ze sie za malo pije. Tak powiedzial kiedys specjalista w programie telewizyjnym.

Oczywiscie tu chodzi o NORMALNY kolor moczu, nie akurat po buraczkach, bo
          wtedy u mnie jest zawsze rozowy...
          Potrawy na pewno moga zabarwic mocz, ale w wiekszosci dni powinien byc SLOMKOWY.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.