pielęgnacja chorych na Parkinsona Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich forumowiczów!
    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest koszt pielęgniarki dla chorego na
    Parkinsona? Czy znacie jakieś fora poświęcone tej chorobie. Będę wdzięczny za
    każdą informację. pozdrawiam
    • Witam, może to nie jest dokładna odpowiedź na Twoje pytanie, ale podzielę się tym co wiem.W Warszawie działa Stołeczne Stowarzyszenie dla Osób Chorych na Parkinsona, ul.Wołoska 137,pok.216, IIp, tel 6021888, wtorki i środy, godz 11-15, w wakacje niestety nie dyżurują, dopiero od września, tam udzielają ogólnych informacji i odpowiadają na wiele pytań.Ja dla swojej Mamy wystąpiłam o usługi opiekuńcze do Ośrodka Pomocy Społecznej i przychodzi do niej 3x w tygodniu Pani pomagająca jej w codziennym zmaganiu się z tą chorobą.Nie spotkałam się jeszcze z żadnym forum na ten temat, ale jest dużo informacji edukacyjnych.Pozdrawiam
      • Czy długo Twoja mama choruje na ta chorobę,czy to szybko postepuje i jakie ma
        objawy?U mojej tez stwierdzono i przepisano Madopar w małych dawkach.Mama miała
        lekkie drżenie jednej ręki i chodzenie czasem przy zmeczeniu zachwiane -nie
        wiem czy diagnoza jest odpowiednia?
        • Moja Mama choruje już 5 lat, tak w przybliżeniu, diagnoza potwierdzona była 2 lata temu, wcześniej mówiono, że to przypomina objawami Parkinsona, ale Mama ma jeszcze problemy z tarczycą, nadciśnieniem i wszystko razem dawało niezłą mieszankę.Ogólnie jest dobrze ustawiona farmakologicznie (Madopar oczywiście też)i teraz ma dobre samopoczucie, jeszcze chodzi i próbuje być samodzielna,najtrudniejsze jest dla Niej sztywnienie całego ciała, po nocy trudno się podnieść z łóżka, dreptanie w miejscu, niezgrabność rąk (lekkie drżenie, ale też niemożność utrzymania czegoś dłużej), łatwość tracenia równowagi(upadki mogą być bardzo niebezpieczne),kłopoty z pamięcią, myśli depresyjne.Proces chorobowy postępuje w swoim tempie i to też zależnie od stanu chorego ogólnego,duży wpływ ma też nastawienie do życia w ogóle.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.