• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

pielęgnacja chorych na Parkinsona Dodaj do ulubionych

• 01.07.05, 21:00
    Witam wszystkich forumowiczów!
    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest koszt pielęgniarki dla chorego na
    Parkinsona? Czy znacie jakieś fora poświęcone tej chorobie. Będę wdzięczny za
    każdą informację. pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 24.07.05, 20:56
      Witam, może to nie jest dokładna odpowiedź na Twoje pytanie, ale podzielę się tym co wiem.W Warszawie działa Stołeczne Stowarzyszenie dla Osób Chorych na Parkinsona, ul.Wołoska 137,pok.216, IIp, tel 6021888, wtorki i środy, godz 11-15, w wakacje niestety nie dyżurują, dopiero od września, tam udzielają ogólnych informacji i odpowiadają na wiele pytań.Ja dla swojej Mamy wystąpiłam o usługi opiekuńcze do Ośrodka Pomocy Społecznej i przychodzi do niej 3x w tygodniu Pani pomagająca jej w codziennym zmaganiu się z tą chorobą.Nie spotkałam się jeszcze z żadnym forum na ten temat, ale jest dużo informacji edukacyjnych.Pozdrawiam
      • 25.07.05, 12:07
        Czy długo Twoja mama choruje na ta chorobę,czy to szybko postepuje i jakie ma
        objawy?U mojej tez stwierdzono i przepisano Madopar w małych dawkach.Mama miała
        lekkie drżenie jednej ręki i chodzenie czasem przy zmeczeniu zachwiane -nie
        wiem czy diagnoza jest odpowiednia?
        • 25.07.05, 13:35
          Moja Mama choruje już 5 lat, tak w przybliżeniu, diagnoza potwierdzona była 2 lata temu, wcześniej mówiono, że to przypomina objawami Parkinsona, ale Mama ma jeszcze problemy z tarczycą, nadciśnieniem i wszystko razem dawało niezłą mieszankę.Ogólnie jest dobrze ustawiona farmakologicznie (Madopar oczywiście też)i teraz ma dobre samopoczucie, jeszcze chodzi i próbuje być samodzielna,najtrudniejsze jest dla Niej sztywnienie całego ciała, po nocy trudno się podnieść z łóżka, dreptanie w miejscu, niezgrabność rąk (lekkie drżenie, ale też niemożność utrzymania czegoś dłużej), łatwość tracenia równowagi(upadki mogą być bardzo niebezpieczne),kłopoty z pamięcią, myśli depresyjne.Proces chorobowy postępuje w swoim tempie i to też zależnie od stanu chorego ogólnego,duży wpływ ma też nastawienie do życia w ogóle.
          • 26.07.05, 18:02
            Dziękuję Ci bardzo
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.