Dodaj do ulubionych

utrata wzroku - nerwica ???

16.07.05, 17:01
Czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem utraty wzroku na tle nerwowym. Znam
przypadek osoby ok. 50 letniej. Utrata wzroku w obu oczach. Początek zmian
nastąpił podczas grypy / przeziębienia. Osoba zdecydowanie przepracowana,
nerwowa ale pozornie spokojna, paląca, pijąca kawę, alkohol w granicy "górnej
dopuszczalnej" - więcej niż należy, ale bez upijania się. Leczenie szpitalne
stanu zapalnego (?) nerwu wzrokowego (sterydy) nie przyniosło poprawy, a
wręcz stopniowo stan się pogarszał. Nerwy są obecnie ok, tylko jak to lekarze
określają "blade", przewodzą światło - jest reakcja. Ostatnio rozważana jest
teoria jakiejś wewnętrznej blokady, która ma "wyłączyć" osobę chorą i
pozwolić zregenerować przepracowany organizm. Czy ktoś miał doczynienia z
podobnym przypadkiem ? Czy coś takiego można wyleczyć ? I jak ?
Psychoanaliza ? Lekarze są bezradni - dla nich pacjent jest zdrowy tylko nie
widzi.
Edytor zaawansowany
  • viiking 16.07.05, 18:13
    Nerwica? Co za bzdury - to po prostu jak na razie brak diagnozy.

Dobrze sprawdzicie wszystkie czynniki zakazne: wirusowe i bakteryjne.
  • primum_non 16.07.05, 18:48
    Ja spotkałem się z pojedynczym przypadkiem pogorszenia chwilowego wzroku w
    związku z tremą i stresem.Na pewno dochodził do tego jakiś "tajemniczy"
    czynnik.Jeżeli nie ma zmian organicznych to są opisywane niestety najczęściej w
    filmach powroty widzenia słuchu mowy i pamięci.
  • delvra 16.07.05, 21:39
    Juz tyle sie z tego forum nauczylam, ze jak lekarze nie wiedza co jest grane to bedzie to borelioza.

I rzeczywiscie, twoj opis jest calkiem podobny to opisu tego pacjenta z borelioza.

www.sluzbazdrowia.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13
  • artur737 17.07.05, 00:13
    Ktos tu sie niezle wczytuje w forum
  • oktob 19.07.05, 14:41
    Dziękuję za podpowiedź związaną z boreliozą. Może rzeczywiście szpital zakaźny
    będzie pomocny.
  • artur737 19.07.05, 17:50
    Jezeli wszystkie choroby wykluczono to jest to borelioza.

Diagnostyka opisana na prywatnym forum Borelioza.
  • muszka1234 22.01.19, 23:17
    Moj małżonek boleriozy nie ma. Wszystkie badania zrobione pod kątem okulistycznym,neurologicznym,rezonans, USG dentystycznie również Wszystkie wyniki dobre a obrzek na tarczy oka nadal jest przez co nie widzi Może ktoś coś poradzić?
  • zmartwionamama83 11.02.19, 09:58
    A moze ktos tu mial pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego ? Czy ktoś z Was robił kontrolny rezonans np po pół roku/roku po zapaleniu nerwu wzrokowego ? Czy nerw dalej ulegał wzmocnieniu po kontraście ? Proszę o każda odpowiedź.. jestem zalamana... diagnozuja mnie w kierunku.. raka.. ponieważ mój nerw 8 miesięcy po zapaleniu nadal ulega wzmocnieniu w badaniu mr :(
  • koziorozka 11.02.19, 11:58
    Zadajesz pytania, ale nie można na nie odpowiedzieć, bo nie piszesz o swoich objawach, diagnozie, dotychczasowym leczeniu, jak długo, wiek itp. ważnych danych.
    Tu poczytaj, może ci się rozjaśni
    www.mp.pl/pacjent/okulistyka/chorobyoczu/neurookulistykaizez/82722,zapalenie-pozagalkowe-nerwu-wzrokowego
    To jest temat o nerwicy, więc nie śmieć na forum, nie wklejaj swojego postu gdzie się da, bo skasowałam
  • zmartwionamama83 11.02.19, 13:43
    Nie życzę Ci tego, co teraz przeżywam ja, i nie życzę Ci żebyś musiała wklejać swoje posty "smieci" gdziekolwiek się da bo będziesz szukała jakiegokolwiek wsparcia i odpowiedzi..
    Nie życzę Ci guza w mózgu i wizji które mam. Ale pamiętaj, dobro powraca. Kasuj gdzie tylko się da moje śmieci.
  • koziorozka 11.02.19, 18:26
    Jesteś zdenerwowana, więc jeszcze raz, może jaśniej się zrobi.
    Zamieściłaś post o nerwie wzrokowym w wątku o stwardnieniu rozsianym.
    Ten wątek jest o ewentualnej nerwicy.
    Jeżeli nawet ktoś coś wie o twoim problemie, to czy znajdzie twój post? Nie, bo np. o stwardnieniu nic nie wie, więc tam nie wejdzie.
    Mam nadzieję, że twoje obawy się nie potwierdzą. Wykluczono choroby zapalne zatok przynosowych?

Nie nazwałam twoich postów śmieciami. Napisałam, że śmiecisz, bałaganisz - to różnica.
  • zmartwionamama83 11.02.19, 19:34
    Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego to często pierwszy sygnał SM, dlatego na forum o stwardnieniu umieściłam mój wpis. I nie jestem zdenerwowana, A jestem zrozpaczona.. Ale nie zrozumie ten, który nie stał w tym miejscu w którym obecnie stoję ja.
    Nie znam się na forum, nie umiem, nigdy nie korzystałam. Może przez to działaniam na oślep ? Może wierzę że ktoś też napisze że tak miał i chociaż na sekundę zdejmie że mnie to brzemię które na mnie ciąży.. Nie mam do Ciebie żalu, zrobiłaś co uważałas za stosowne. Dalej będę szukac

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.