test na candidę Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moze ktos slyszalam o prostym sposobie jak sprawdzic przerost grzybow w
    organizmie, Rano plujesz do szklanki napelnionej woda i sprawdzasz co 15
    minut. Tylko wlasnie ja nie jestem pewna tego czy jesli slina nie opada na
    dno tylko caly czas sie utrzymuje na powierzchni i nie ma zadnych 'nóżek' i
    śluzu to dobrze, bo niektorzy mowia ze slina musi koniecznie opasc. Wiec jak
    to jest naprawde??
    • Naprawde nikt nie wie???? kurcze szkoda..
      • To raczej dobrze Ci wyszedł ten test. Jeśli były by strzępy z góry na dół po
        całej objętości szklanki, to wskazuje na kandydozę. Ja mam takie strzępy.
        A jak ślina opada lub pływa po powierzchni to wszystko jest ok.
        Nie wiem na ile ten prosty test jest miarodajny, ale zazwyczaj się potwierdza.
        Jeśli chcesz być pewna zrób posiew kału w dobrym laboratorium.
        • Wkoncu jakas odpowiedz-dzieki. W tym tygodniu mam zamiar zrobic posiew krwi i
          kału chociaz podobno to dopiero za ktoryms razem badania moga
          wykazac ''gosci'', podobnie jest z lambią. Wspolczuje Tobie bo pewnie jestes na
          diecie antygrzybkowej. Ja wczoraj zmusilam mame do zrobienia testu i
          rzeczywiscie okazalo sie ze ma przerost grzybow, dlatego od wczoraj wspomagam
          ja w diecie, zrobilysmy zakupy i jestesmy gotowe do walki z tym paskudztwem. A
          czy ty stosujesz jakies probiotyki?? My narazie uzywamy Citroseptu, ktory juz
          wyleczyl mi wypryski na dekolcie.
          • TZn. to chyba zależy od jakości laboratorium, w niektórych chodują grzyby an
            pożywkach zbyt krótko i dlatego nic nie wychodzi.
            Probiotyki kiedyś jadłem w dużej ilości ale nie zauważyłem żadnej poprawy.
            Tu masz linka, poczytaj sobie:
            f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1974873&start=450
            • Dlugo sie z tym meczysz??? Moze znasz jakies ziola na to swinstwo bo ja na
              arzei szukam i jak czegos sie dowiem to dam znac
              • Długo się z tym męczę? Kilka lat.
                Tyle że kiedyś nie wiedziałem co mi dolega.
                • a jak wyglada dieta na antygrzybowa?? a w badaniu krwi mozna cos wykryc ze sie
                  to ma???
                  • bez glutenowa, bez kazeinowa, bez cukrow prostych - to tak najogolniej
                    --
                    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10034
                    • Zeby wykryc candide trzeba zrobic posiew krwi, posiew ze stolca, wymaz z
                      gardla, bo ona atakuje glownie jame ustna, przewod pokarmowy i znajduje sie we
                      krwi. Czasami zdarza sie ze badania nie wykazuja grzyba z apierwszym razem
                      dlatego trzeba kilkakrotnie powtarzac badania co jest kosztowne i uciazliwe,
                      dlatego ja zrobilam soebie i mojej mamie test ze śliną. U mnie negatywny,a u
                      mamy pozytywny. O diecie antygrzybiczej jest duzo inf. w necie
                      • a mam jeszcze pytanie, jakie sa objawy tej choroby? bo test mi chyba wyszedl
                        pozytywny bo slina zostala na gorze ale czesc opadla na dno ale wlasnie tworzac
                        takie wasy przez cala wysokosc wody.
                        i jeszcze do jakiego lekarza sie zglosic internisty czy gastrologa?
                        dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam
                        • Najlepiej poszukaj dobrego homeopaty.
                          • Ja mysle ze powinnas jeszcze zrobic dodatkowe badania kalu i wtedy do lekarza,
                            ja tez namowilam mame do tego. Tylko pamietaj ze nie zawsze za pierwszym razem
                            wyniki wykazuja grzybki. Dlaczego? Bo w slabych labolatoriach trzymaja probki
                            kilka dni,a dobre lab. nawet 2 trygodnie, bo dopiero wtedy widac wyhodowane
                            grzyby, lambie itp.
                            • jeśli pójdziesz do lekarza i powiesz mu, że masz kandydozę bo naplułaś do
                              szklanki i wyszło i ślina się ciągnęła to Cię po prostu wyśmieje.
                              Nawet jak się idzie do lekarza z badaniem kału lub wymazem z gardła to i tak
                              najpowszechniejszy m stwierdzeniem lekarzy jest <że grzyby ma każdy>, <Pani
                              wymyśla sobie choroby>.
                              Jeśli masz kłopoty ze zdrowiem i badania wykażą przerost grzybów to wypada się
                              leczyć.
                              Ale leczenie to już inna para kaloszy.
    • Szkoda,że nikt z lekarzy nie zabrał głosu, czy taki test jest wiarygodny.
      Wydaje mi się,że opadanie śliny uzależnione jest od jej gęstości i nie ma nic
      do rzeczy zawartość grzybów.
      Każdy człowiek może mieć inną gęstość śliny.
      • w tamtym tygodniu zrobilam sobie ten test i wyszedl negatywny- slina wrecz
        idealna, a dzisiaj rano zrobilam ten sam test i wychodzi ze mam candide, bo
        slina jest taka gesta, żółtawa i mam takie ''nózki''- o co chodzi?? W ciagu
        tygodnia dostalam przerostu grzybow w organizmie??? Nic juz nie rozumiem
    • To dobrze, że o tym piszecie.
      Faktycznie, taki test to nic pewnego. Ale w moim przypadku się potwierdził.
      Badania kału też potwierdzają kandydozę.
      • W badaniu kału nie zawsze wychodzą za pierwszym razem. Najlepiej za kilka dni
        powtórzyć badanie.
        • W czwartek wybieram sie na badania kału, gardla. Poprosze o badania na obecnosc
          candidy i lambii, bo slyszalam ze jak ktos ma candide to mozliwe ze ma tez
          lambie. Njagorsze jest to ze nie wiem jak mam poprosic o to zeby potrzymali
          moje probki troche dluzej a nie kilka dni bo dopiero wtedy widac
          obecnosc ''gosci''. Boje sie ze mnie wysmieja.
          • Wszystko zależy od laboratorium. Życzę Ci abyś trafiła na dobre!!!
            • Dzieki bardzo. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok zarowno u mnie jak i u Ciebie
              bo wiem ze zmagasz sie z tym g...em od dluzszego czasu. Wiem ze wielu osobom
              udalo sie wygrac z candida i wierze ze Tobie tez sie uda
              • piszecie, że badanie na obecność grzybów nie zawsze wychodzi prawidłowo. troche
                mnie to zmartwiło, bo własnie parę tygodni temu zrobiłam sobie badania kału (po
                poprzednim badaniu domowym sposobem śliny, który wskazał na obecność grzybów),
                i wyszło OK. już się ucieszyłam, a tutaj dzisiaj przeczytałam, że nie do końca
                powinnam się cieszyc. moje badanie było gotowe po tygodniu. czy myślicie, że to
                za szybko? ktoś pisał o 2 tyg... piszecie, że wszystko zalezy od laboratorium.
                czy ktoś może polecić dobre laboratorium w warszaiwe lub okolicach? prosze i
                dziekuje, bo zalezy mi, żeby upewnicsie czy mam, czy nie to świństwo. i
                ewentualnie podjać dietę i leczenie.
                dziekuje
                • Dobre laboratorium w Warszawie:
                  BAKTER ul. Targowa 63 m.4
                  • a w Bialymstoku ktos zna dobre laboratorium????
                    • Ok znalazlam dobre lab. w Bialymstoku- moze komus sie przyda: w Eskulapie na
                      Białówny. Podobno mozna prosic o to zeby potrzymali probki dwa tygodnie-
                      hurrraaa!!! Jutro je zawioze, tylko mam pytanko- bo chce zrobi 3 oddzielne
                      badania: na grzybki, lamblie i pasozyty, wiec czy mam zawiezc probki z trzech
                      dni czy z jednego dnia wystarczy??
                      • Badanie na pasożyty jest 3-krotne; 3 próbki w przeciągu 10 dni.
                        Na lamblie CONAJMNIEJ 3-krotne; próbki w odstępach kilkudniowych. Iludniowych-są
                        rozbieżności. Niektórzy twierdzą, że co 2-3 dni, inni że raz na tydzień.
                        Na grzyby- chyba raz. ( u mnie wyszły za pierwszym razem).
                        • Witam ponownie!! Dzisiaj oddalam probki do lab. na obecnosc grzybow,
                          paciorkowcow i robakow, zrobilam tez wymaz z gardla, bo caly czas mam uczucie
                          ze cos mi zalega w gardle i nie moge tego odkrztusic, to jest jakby ropa i
                          strasznie mi przeszkadza, ale gardlo mnie nie boli, jezy różowy, ale za to
                          migdaly OGROMNE!!! zaplacilam 100 zł za te 4 badania. Poprosilam zeby
                          potrzymali moja probke na grzybki ze 2 tygodnie- babka na mnie spojrzala i
                          zaczela sie smiac. Mowi do mnie ze moga maxymalnie 10 dni. A ja glupia myslalam
                          ze jak poprosze to moze sie uda ich przekonac- ajajajaj. Dam znac jak odbiore
                          wyniki. 3MAJCIE SIE. Pozdrawiam
                          • kwiatku kwiatku to ze pani cie wysamiala to sie nie dziwie widac ze miala
                            pojecie o badaniach. Przeciez posiew trzymany odpowiednio dlugo ZAWSZE wykaze
                            candide nawet u zdrowego. Przeciez candida wystepuje u wszystkich - problem w
                            tym ze czasem opanowuje przewod i rownowaga ''ekologiczna jelit jest zaburzona''
                            kazde badanie musi byc jakostam standaryzowane bo wazna jest ilosc candida a
                            nie to czy sa czy ich nie ma. Jak zrobisz posiew i bedziesz hodowac 3 miesiace
                            to wyjdzie ci pol kilo drozdzy i co? znaczy ze jestes chora? przeciez tyle
                            czasu wystaczy zeby to pol kilo wyroslo z minimalnych iloci candidy ktore
                            zawsze sa w jelitach
                            pozdrawiam
                            p.s. iloscie sa oczywiscie z powietrza wziete ale chyba zalapiesz o co mi tu
                            chodzi:-)
                  • Masz tam udziały ??
                  • wykryto u mnie w moczu drożdze oraz grzybnię, dodam ze co jakis czas mam
                    grzybice pochwy a dzis zauwazyłam ze mam tez biały jezyk i zaniepokoiło mnie
                    to. zrobiłam test ze slną ale po południu i od razu uytworzyły sie zwisające
                    strzępy. dodam ze usunieto mi niedawno migdały (przewlekłe ropne) bołało gardło
                    oraz uczucie pieczenia było nieznosnie. Po usunieciu migdlów ból gardła ustapił
                    natomiast pieczeni utrzymuje sie cąły czas, normalnie jakbym miała ognisko w
                    przełyku. Powiedz mi jakie Ty masz objawy?
    • Bedzie niedlugo forum. Obiecuja, ze za kilka tygodni

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=30155
      • To super- na pewno sie przyda!!
        • Odebralam wyniki : lamblie- negatywny, robaki tez, wymaz z gardla-
          paciorkowiec, a na test na grzybki czekam do piatku. Bylam tez u homeopaty
          ktory spradzil moj jezyk i stwierdzil ze wyglada tak jak powinien. Dam znac jak
          dostane wyniki ale mysle ze jednak ten test ze szklanka nie jest wiarygodny-
          czemu???? Jak juz pisalam- raz slina wyglada idealnie. drugi raz byla okropna i
          wygladala tak jak na tym rysunku, z takimi nóżkami. Wyglad sliny zalezy od tego
          co jemy i pijemy wiec chyba bedzie sie zmienial, tak??? A moze sie myle...
          • kwiatek223 napisała:

> Odebralam wyniki : lamblie- negatywny, robaki tez, wymaz z gardla-
            > paciorkowiec, a na test na grzybki czekam do piatku. Bylam tez u homeopaty
            > ktory spradzil moj jezyk i stwierdzil ze wyglada tak jak powinien. Dam znac
            jak
            >
            > dostane wyniki ale mysle ze jednak ten test ze szklanka nie jest wiarygodny-
            > czemu???? Jak juz pisalam- raz slina wyglada idealnie. drugi raz byla okropna
            i
            >
            > wygladala tak jak na tym rysunku, z takimi nóżkami. Wyglad sliny zalezy od
            tego
            >
            > co jemy i pijemy wiec chyba bedzie sie zmienial, tak??? A moze sie myle...

jakie sa objawy tej candidy?
            chodzi mi o ew. bóle, chudnięcie itp
            • wykryto u mnie w moczu drożdze oraz grzybnię, dodam ze co jakis czas mam
              grzybice pochwy a dzis zauwazyłam ze mam tez biały jezyk i zaniepokoiło mnie
              to. zrobiłam test ze slną ale po południu i od razu uytworzyły sie zwisające
              strzępy. dodam ze usunieto mi niedawno migdały (przewlekłe ropne) bołało gardło
              oraz uczucie pieczenia było nieznosnie. Po usunieciu migdlów ból gardła ustapił
              natomiast pieczeni utrzymuje sie cąły czas, normalnie jakbym miała ognisko w
              przełyku. Powiedz mi jakie Ty masz objawy?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.