Dodaj do ulubionych

rozrusznik serca

24.07.05, 17:25
Mam od niedawna wszczepiony rozrusznik serca.Przeczytałam książeczkę ze wskazówkami od producenta stymulatora, ale chciałabym porozmawiać z osobami, które mają już dłuższe doświadczenie "rozrusznikowego życia".
Czy są fora poświęcone tej tematyce? Czy ktoś z Was wie coś o tym?
elae
Obserwuj wątek
    • terpentula Re: rozrusznik serca 25.07.05, 09:59
      Mam rozrusznik prawie 10 lat, życie z rozrusznikiem nie rózni się właściwie
      niczym od życia przed wszczepieniem rozrusznika w czasie, kiedy byłam jeszcze
      zdrowa. Nie znam żadnego forum dla osób ze stymulatorami, ale też nie widzę
      potrzeby istnienia takiego forum, bo rozrusznik nie sprawia żadnych problemów
      na co dzień. Raz na pół roku chodze na kontrolę i nie mogę przechodzić przez
      bramki na lotnisku, to wszystko. Poza tym pracuję zawodowo, podróżuję, uprawiam
      sport, chodzę po górach.
      • elae Re: rozrusznik serca 25.07.05, 11:50
        Witam Terpentulo, bardzo dziękuję za odpowiedź. Cieszę się, że wszczepienie rozrusznika nie zmieniło Twojego życia. Ja trochę naczytałam się o możliwych powikłaniach i stąd moje obawy.Trudno mi też sobie wyobrazić wymianę za kilka lat, jak się wyczerpie bateria, mam założony stymulator dwujamowy, zabieg trwał dwie godziny, były kłopoty z przedostaniem się elektrodami przez żyły i ogólnie czułam się kiepsko i jeszcze nie jestem w normalnej formie(9 dni od zabiegu).W sierpniu muszę mieć jeszcze operację na tarczycy (usunięcie guzków)i to też jest pytanie, czy ktoś miał takie doświadczenia przy wszczepionym rozruszniku? Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka