05.08.05, 18:24
Glejak- guz mózgu, co to jest i czy jest jakas szansa? Wiem ze sa to bardzo
zlosliwe guzy i nie sa czule na radioterapie, to co zostaje w takim wypadku.
Barbara
Edytor zaawansowany
  • 05.08.05, 21:15
    Chyba to nieprawda, że nie są czułe na radioterapię. Ostatnio widziałam kartę
    informacyjną (z dobrego szpitala), gdzie onkolog zakwalifikował chorego do
    radykalnej radioterapii.
  • 05.08.05, 21:50
    Glejak wielopostaciowytzw.gąbczak wielopostaciowy częsty nowotwor mozgu ktory
    wystęouje zwykle u osob miedzy 40-55 roku życia.Klinicznie charakteryzuje sie
    szybkim rozwojem objawow typowych dla guzów mózgu.Leczenie w miare możności
    operacyjne,pnadto farmakologiczne(cytostatyczne) i rentgenoterapia.Trzymaj sie
    bedzie dobrze.
  • 06.08.05, 15:04
    Moja koleżanka 26 lat miała zaawansowanego glejaka wielopostacowego
    Usunięto jej tylko część guza potem radioterapia i jak na razie wszystko jest
    Ok.
    Trzymaj się dużo zdrowia

• 08.08.05, 15:23
    ja znam przypadek dziewczynki z glejakiem na pniu mózgu.Powiedzieli jej ze jest
    nieoperacyjny gdyż nie przeżyłaby operacji. Słyszałam jednak , że we
    Frankfurcie jest lekarz , który leczy glejaka jakimiś środkami farmakologicznymi
    ( bezoperacyjnie)
  • 08.08.05, 17:05
    Co z Ta dZiewczynka, czy zyje, czy moze pomogl jej ten lekarz we Frankfurcie.
    Ile moze kosztowac takie leczenie. Prosze odpisz
  • 08.08.05, 17:33
    oni nie skorzystali z tego leczenia we Frankfurcie. A to Ty jesteś chora?Acha i
    dziewczynka miała glejaka na pniu móżgu z tyłu głowy
  • 08.08.05, 19:03
    masz maila. pozdrawiam.
  • 09.08.05, 10:10
    Podłamałam się,wczoraj dowiedziałam się że bliska mi osoba ma glejaka,tzn został wycięty a teraz po wynikach histopatologii zakwalifikowano ją do radioterapii,napiszcie jakie są szanse na wyleczenie,proszę!
  • 09.08.05, 20:58
    szystko zalezy jakiego stopnia jest ten glejak. Wszystkie sa zlosliwe, ale III,
    IV stopien -t o te najgorsze. Ale dobrze ze byl operacyjny, tzn ze czesc juz ma
    za soba i teraz radioterapia to jej pomoga. Napisz jaki stopien tego glejaka
  • 09.08.05, 21:02
    prosze, odezwij sie :)
  • 10.08.05, 12:24
    z informacji które zdobyliśmy podczas leczenia wynika że glejak to guz dla
    którego radioterapia jest leczeniem "podstawowym" potem lub równolegle podaje
    się chemie ... w naszym przypadku był to Temodal - ponoć jedyny lek dostępny w
    Polsce wymyślony specjalnie na glejaka... jest wiele pozytywnych przypadków
    zaleczenia glejaka .. te osoby żyją.. POLECAM STRONĘ www.onkloink.pl - bardzo
    nam pomogła w "radzeniu sobie" z chorobą.. można zadawać pytania lekarzom.
    Polecam szczerze lekarza: Prof. Szczylik - ordynator onkologii na ul Szaserów W-
    wa - niesamowity lekarz ... mówi wszystko ... ma możliwości i nieprzeciętną
    wiedzę. Pozdrawiam Trzymam kciuki! Ps. Przede wszystkim należy wierzyć w to że
    zaliczycie się do tych pozytywnych przypadków ..one są!!!
  • 10.08.05, 12:25
    ups.. mały error : WWW.ONKOLINK.PL
  • 10.08.05, 14:02
    Dziekuje. Kazda pomoc jest nam teraz potrzebna, to jest glejak III stopnia,
    wiec dzisjaj sie troche zalamalam, bo chyba doszlo do mnie ze raczej zadnych
    szans nie mamy.
  • 10.08.05, 14:53
    Nowotwór to zawsze wielka niewiadoma, bywa że jego rozrost zostaje zachamowany
    chociaż rokowanie było bardzo poważne.
    Pozdrawiam.
    RM
  • 17.08.05, 16:51
    niestety ten glejak to glejak wielopostaciowy IV stopień,znacie kogoś kto został całkowicie wyleczony?
  • 18.08.05, 08:48
    Nie wolno sie zalamywac, duzo czytalam o glejakach, niestety ten IV stopnia nie
    daje wielkich nadzei, ale czego nie moze medycyna.... Pamietam, ze ktos na
    forum pisal o IV stopniu, moze jeszcze uda ci sie z ta osoba skontaktowac.
    Zycze duzo sily.Barbara
  • 13.12.05, 22:47
    Czy strona www.onkolink.pl zawiesiła działalność - nie chce się otworzyć :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.