Bole kostno - stawowe. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ostatnio leczę infecję angino lub grypopochodną ale wygląda raczej jak angina
    bo lekarz kazał brać augumentin . inne specyfiki też nawet jeden przecw
    astmie, dwa przeciw alergii bo lekarzowi nie podobał się moj kaszel. Mam
    jeszcze inne kłopoty zdrowotne, kobiece również. Ostatnio wszystko się na
    mnie wali. Pytanie - co to może być - rano budzę się z wyraźnie zdrętwiałymi
    palcami małym i serdecznym lewej dłoni (prawej też ale dużo słabiej). Lekarz
    rodzinny kiedyś nic nie potrafił doradzić poza tym że stwierdził ze to
    prawdopodobnie kręgosłup. Palce te - właściwie kości jakby od niedawna bolą
    ostrym bolem(zewnętrzna część dłoni tam gdzie mały palec) - teraz
    umiejscowiłam żródło punkt w stawie w "poduszcze" pod małym palcem. Ból jest
    dość ostry szczególnie przy dotyku. Palec mały boli przy zginaniu i
    prostowaniu - wczesniej tak nigdy nie miałam. Uświadomiłam sobie, że jest to
    ten sam ból który z mniejszym lub większym nasileniem (lub w ogóle na jakiś
    czas znika) czuję jakby w przedostatnim palcu (sąsiadującym) z małym w lewej
    stopie. Kiedyś myślałam, że to dlatego, że być może jest zwichnięty. Ale boli
    mnie tak samo przecież również palec dłoni. Teraz palec stopy nie boli tylko
    ten lewej dłoni.Pozdrowienia. Może ktoś podpowie co to jest???
      • Serdeczne dzięki. Sprawdzę. Na razie nie wiem jak się za to zabrać - najpierw
        poczytam jak trochę wydobrzeję. A propos - mam straszną opeyszczkę w wielu
        miejscach na ustach . Smaruję zoviraxem teraz niewiele to daje (A to przecież
        ten herpes wymieniony na poleconej przez Ciebie stronie).Pozdrowienia.
    • Przy infekcji o ktorej piszesz normalnym objawem jest wedrujacy ból stawów.
      • Jak ci nie przejdzie w czasie kilku dni czy tygodni, to rozwaz borelioze
      • kendor1 napisał:

> > Przy infekcji o ktorej piszesz normalnym objawem jest wedrujacy ból stawów
        .
        Tylko, że ja wcześniej nie znałam takiego czasem przeszywającego bólu który
        skutecznie paraliżuje działanie tych palców. Stopa to było coś innego - łatwiej
        można to było zbagatelizować choć też dokuczała - myślałam że to może skręcony
        palec albo np ugryzła mnie tam osa i boli kość (takie było wrażenie)- teraz
        prawie nie mogę korzystać z lewej dłoni. I jeszcze jedno - jeden lekarz
        zapisał mi Augumentin, Berotec, Flegaminę. Nie poprawiało mi się więc poszłam
        do innego - Zamiast Augumentinu zapisał Klacid, Zyrtec, Flegaminę, Flixolidite
        zamiast Berotecu który mi szkodził (lekarstwa przynoszące ulgę w męczącym
        kaszlu zazwyczaj przepisywane astmatykom ale jak widać nie tylko) . Niektóre
        leki zmieniłam ale pozostałam przy Augumentinie po namyśle. Po wybraniu całej
        dawki czuje się lepiej ale kaszel duszący nie zniknął tylko zamienia się
        z "mokrego" na ""suchy" O bólu palców nie wspominałam na wizytach u lekarzy bo
        zaczął być wyrażny później. Jeszcze źle się czuję choć to czyba przejdzie w
        końcu. Najgorszy jest ten ból palców - nie wiem co mam robić- czy to naprawdę
        normalne przy takiej infekcji? Wcześniej przez całe lata wspominałam lekarzom,
        że drętwiały mi palce dłoni (tylko drętwienie bez tego bólu który jest dla
        mnie nową jakością) - oni nie zwracali na to raczej specjalnej uwagi poza
        sugestiami że to może być kręgosłup. O boreliozie poczytam - tylko jak teraz
        usprawnić te palce, sprawić żeby nie bolały? Proszę doradźcie.
        PS - czy ten ból może być spowodowany np brakiem B12 - nie jestem oszołomem ale
        przynajmniej od roku nie jadam mięsa - nie wiem nawet dlaczego nie mam już
        takiej potrzeby - a więc nie jadam mięsa ale za to piję sporo kawy
        rozpuszczalnej (która - proszę oświećcie mnie - chyba niszczy wit. z grupy
        B???). Pozdrowienia.

• Prześledź swoją dietę, i sprawdź czy dostarczasz organizmowi dostateczną ilość
          wapnia, witamin i oczywiście mikroelementów. W długim okresie czasu brak tych
          składników naprawdę może spowodować wiele dolegliwości. Ja nie jadłam mięsa
          przez 4 lata i mam teraz niesamowite problemy zdrowotne, choć minęło już wiele
          lat od tego okresu. I muszę przyznać, że także mam problemy kostno-stawowe. Po
          wielu latach okazało się, że jestem zarażona paciorkowcem (powikłanie po
          anginie). Ty także pisałaś, że jesteś leczona na anginę, więc sprawdź to na
          wszelki wypadek. Badanie to nazywa się ASO. Mój pierwszy wynik wyszedł na
          pograniczu osoby chorej i zdrowej, natomiast kolejny po paru mies. wyraźnie już
          świadczył, że mam paciorkowca.
          Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, wiem, że jest to frustrujące, kiedy nikt
          nie mówi Ci nic konkretnego, a Ciebie nadal wszystko boli...

Pozdrawiam

• Przeczytalam kiedys w jakiejs gazecie, ze dlon odzwierciedla caly organizm.
      Kciuk to glowa i szyja, palec wskazujący i maly to ręce, natomiast te dwa
      w środku to są nogi. Jeżeli wyczuwasz ból w którymś punkcie dloni, oznacza to
      ze masz np. chore nerki,wątrobe itd. Trzeba to chore miejsce uciskac
      tak dlugo, az ból minie. Sprawdzilam to na sobie i naprawde mi pomoglo.
      Pozdrawiam
      • Tylko powiedz Wodniku jak uciskać kiedy to boli??? :-) Ale spróbuje. Zwrócę
        uwagę na wszystko o czym tu się dowiedziałam. Dzięki, ze jesteście i pomagacie.
        A może ktoś wie coś jeszcze. Aha - teraz pod tym małym palcem zrobił się obrzęk
        i leciutkie zaczerwienienie...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.