Zatruwanie zęba- czy potem rpzestanie boleć? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bolał mnie ząb i poszłam do dentysty. Pani stomatolog powiedziała, że będzie
    zęba leczyć, a póki co musi go zatruć. Tak tez zrobiła, tyle, że minęła juz
    doba a ząb boli mnie jeszcze bardziej. Co to jest to zatrucie i czy nie
    powinno raczej przestać mnie boleć?
    • Trucizna którą masz w zębie ma na celu "usmiercić"nerw zęba.Ja także to
      przeszłam i niestety to musi trochę poboleć,ale zapewniam Cię że to minie. Nerw
      to tak zwane "serce zęba",poboli i przestanie,poprostu musi się ząbek
      uspokoić,a to trochę trwa.Mnie zatruty ząb bolał ponad dobę. Wiesz tam wszystko
      jeś podraznione ingeręcja samego założenia trucizny.Nie martw się wszystko
      będzie oki! Weż jakiś proszek przeciwbólowy. Serdecznie Cię pozdrawiam :) Głowa
      do góry!! :)))
    • Jesli zab boli ponad dobe po "zatruciu" to jest to nieprawidlowe.Moze byc pare
      ku temu przyczyn,alw nie sa one w tej chwili istotne.
      Powinnas co najmniej zadzwonic do lekarza,podac mu objawy (szczegolnie
      nasilanie sie bolu) i umowic na wizyte.
      Duzo "zdrowsza" dla pacjenta (aczkolwiek ciagle za rzadko spotykana) metoda w
      Polsce jest usuwanie miazgi zeba ("nerwu") w znieczuleniu na pierwszej wizycie
      ,lub przeprowadzenie pelnego jednowizytowego leczenia.Czyli zamiast "zatruwania"
      , "dotruwania" i wypelniania zeba w odstepach jedno-dwutygodniowych pelne
      leczenie kanalowe w znieczuleniu pierwszego dnia.
      • Czyli jechac do dentysty? Teraz jestem skołowana, po waszych niejednoznacznych
        odpowiedziach.
      • konti7 napisał:

> Jesli zab boli ponad dobe po "zatruciu" to jest to nieprawidlowe.Moze byc pare
        > ku temu przyczyn,alw nie sa one w tej chwili istotne.

A jeśli leciutko "ćmi" taki ząb po zatruciu mimo,że minęła doba to jakie moga
        być tego przyczyny?
        • vacia napisała:
          > A jeśli leciutko "ćmi" taki ząb po zatruciu mimo,że minęła doba to jakie moga
          > być tego przyczyny?

Rozne.Od martwicy PDL po niekompletna dewitalizacje.Chyba nie oczekujesz,ze
          wymienie je wszystkie? Samych dotyczacych PDl byloby z min.dziesiec.
          • konti7 napisał:
            >
            > Rozne.Od martwicy PDL po niekompletna dewitalizacje.Chyba nie oczekujesz,ze
            > wymienie je wszystkie? Samych dotyczacych PDl byloby z min.dziesiec.

Co to jest martwica PDL? Czy termin zgorzel się z tym wiąże?
            (chciałabym wszystko wiedzieć)
            • 11.08.05, 22:13
              1.Martwica PDL-martwica tkanek przyzebia glebokiego (mniej wiecej)
              2.Czesto sie wiaze.A czasami nie.
              3.Nikt nie wie wszystkiego
              Inne interesujace definicje odnajdziesz w literaturze specjalistycznej.
              • Dziękuję Konti :-)
                • Właśnie wybieram się do dentysty. Wczoraj niestety już nie przyjmował. Boli mnie
                  cała szczęka. Idę z reklamacją i nie mam zamiaru płacić za "uleczenie". Mam
                  nadzieję, że długo nie będę się musiała o to wykłócać

• Wróciłam. Zęba juz nie ma. Ponoć to było zapalenie i przyznano, że leczenie zęba
                    nie miało sensu. Na razie zapłaciłam, bo nie miałam jak się wykłócac po
                    wyrwaniu. Ale miejsce po zębie i zęby inne nadal mnie bolą. To normalne? Ile tak
                    może byc?
                    • Jej, wyrawli Ci zabka :( No ladnie, a poto wymyslono jego zatruwanie i leczenie
                      kanalowe aby zeba miec a nie chodzic bez :( Przykro mi strasznie ze Cie to
                      spotkalo. Nie wiem jak to jest,ale pewnie boli bo wkoncu wyrwanie wiaze sie z
                      rozszarpaniem dziasla itd. mam nadzieje ze szyko przejdzie i nic zlego sie juz
                      nie stanie, bo wiem ze niektorym po wyrwaniu tez cos sie dzieje :(
                    • Przeciez pisałam, że to zapalenie. Gazy to wynik zapalenia. Teraz masz pewnie
                      zapalenie okostnej. Na to nie ma innej rady, tylko antybiotyk i to szybko. Zęby
                      mamy w głowie.....Nie zwlekaj. Jeśli dentysta nie przyjmuje to istnieje
                      pogotowie stomatologiczne. W tym tekście, który mi sie wymazał pisałam, że
                      grozi Ci utrata zęba.
                      Jestem zwolennikiem leczenia naturalnego i wielkim przeciwnikiem antybiotyków.
                      Ale czasem trzeba. I TERAZ JEST TAKI CZAS!!!!!!! Szybko antybiotyk, bo będzie
                      wielki kłopot nie tylko z zębaMI!!!!!!
                      Żyrafa
                      • Może to niewłaściwy ząb, a ten chory nadal boli? Mnie po zatruciu bolał ponad
                        tydzień z przerwami aż zaczęłam się bac że to niewłaściwy bo promieniowało i
                        ciężko było określic z pewnością któy to. Ale okazało się że nie jest w pełni
                        martwy i dostałam znów wkładkę dewitalizującą - od tamtek pory nie boli.
                        Pragnę jednak zwrócic uwagę na inną rzecz - na ból miejsca po znieczuleniu. U
                        mnie skończyło się to zapaleniem stawu skroniowo-żuchwowego. Usłyszałam że to
                        czasem może bolec kilka dni po, ale ja miałam chyba pecha na wyrost :>

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.