stluczony duzy palec u nogi help! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wczoraj wieczorem udezylam sie bardzo mocno w duzego palca u nogi :( bol jest
    okropny, ale palca moge zginac, czyli chyba nie zlamanie. miejsce uderzenia
    to najprawdopodobniej tam, gdzie wyrasta paznokiec, bo tam boli mnie
    najokropniej. ogolnie palec nie jest spuchniety, tylko mam wlasnie sine przy
    podstawie paznokcia, ale juz skore, nie paznokiec. co robic, zeby usmierzyc
    bol? jakies oklady?? z czego? help!
    • Możesz ew. przykładac lód, ale to już tylko dla złagodzenia bólu, bo jesli
      chodzi o krwiaka, na pewno już jest "po ptokach".

Natomiast jeśli pod paznokciem rzeczywiście jest krwiak, to dobrze byłoby go
      zdrenować (prościutki zabieg w znieczuleniu miejscowym /sprayem/), bo inaczej
      za jakiś czas zejdzie Ci paznokieć:-(
    • Być może nie od rzeczy byłoby jednak RTG.
      Jesli możesz, przez kilka dni chodź w butach, w ktorych paluch jest na sztywnej
      podstawie i nie zgina się przy chodzeniu (ortopedzi polecają drewniaki).
      • dzieki za odpowiedz. krwiak nie jest pod paznokciem, ale lekko sine, jakby maly
        siniak jest tuz pod pazokciem, ale na skorze. nie wiem czy robic jakies
        przeswietlenia, bo palcem ruszam bez problemu, tylko bol :/ bylam jaenak w
        aptece i wytlumaczylam milej pani, dala mi jakis ekstrakt z arniki, na wlasnie
        takie sprawy, czyli na obtluczenia, zmiazdzenia, stany zapalne, etc zeby robic
        oklady. wiec robie. od samego rana. boli juz mniej niz wczoraj ale i tak
        kustykam :( juz sama wiec nie wiem co z tym zrobic. chyba poczekam przez
        weekend i zobacze, jakby bylo zle to zostaje mi pogotowie
    • sunsilk napisała:

> wczoraj wieczorem udezylam sie bardzo mocno w duzego palca u nogi :( bol jest
      > okropny, ale palca moge zginac, czyli chyba nie zlamanie. miejsce uderzenia
      > to najprawdopodobniej tam, gdzie wyrasta paznokiec, bo tam boli mnie
      > najokropniej. ogolnie palec nie jest spuchniety, tylko mam wlasnie sine przy
      > podstawie paznokcia, ale juz skore, nie paznokiec. co robic, zeby usmierzyc
      > bol? jakies oklady?? z czego? help!

Powyzsze rady pomijaja istote takiego urazu.
      Taki uraz zle leczony moze doprowadzic do deformacji stopy.
      Absolutnie nie wolno nosic modnego,ciasnego obuwia na podwyzszonym obcasie.
      Rezym taki obowiazuje przez ok 8 tygodni.Obowiazuje postepowanie jak przy
      halluxach.
      RTG powinien byc zrobiony.Problem w tym,ze jezeli nie bedzie zlamania
      to przecietny ortopeda uzna,ze to lekki uraz.
      Dobry ortopeda natomiast zauwazy,ze w obrebie stawu powierzcnie kosci palca
      beda jasniejsze co jest wynikiem uderzenia i uraz taki nalezy potraktowac
      powaznie.Dochodzi wowczas do zapalenia stawu, ktory nieleczony gwarantuje
      deformacje stopy. Dobry ortopeda wyjasni to szczegolowo.
      Jezeli moda wezmie gore nad logika to w przyszlosci bedziesz szukac dobrego
      chirurga.

Spector

• Ja mialam podobnie,tylko niestety paznokiec ucierpial bardziej niz u Ciebie,i
        musieli mi go wyciac.Oprocz tego palcem zupelnie nie ruszalam,i bolal
        okropnie.Ale zrobili przeswietlenie i okazalo sie,ze kosci sa cale.Moze to
        takie feralne miejsce,ze wyjatkowo boli;/ W kazdym razie pobolal okolo
        tygodnia,moze 10 dni-szczescie w nieszczesciu bylam na wakacjach,wiec nie
        musialam kustykac wiecej niz do lazienki;)A chodzilam w japonkach,bo cala
        przednia czesc stopy tak mi spuchla,ze nawet do tenisowek z wyciagnietymi
        sznurowkami nie bylam jej w stanie wlozyc;/
        Aha,a jestes pewna,ze paznokiec jest caly?Bo ja na poczatku myslalam,ze tylko
        boli,a potem okazalo sie,ze w dwoch miejsach paznokiec byl wyrwany,i chyba stad
        najwiecej bolu bylo.
        • wydaje mi sie, ze u mnie paznokiec nie jest uszkodzony, ani mnie specjalnie nie
          boli, ani nie jest siny, ani nigdzie nie widze uszkodzen. siniaka mam tuz pod
          paznokciem i malego na pierwszym pod paznokciem stawie. i to wlasnie tam
          odczuwam bol. palec jest lekko opuchniety, ale reszta stopy opuchlizny nie ma
          wogole, spokojnie mieszcze stope w bucie. teraz boli mniej, stosuje oklady z
          wyciagu z arniki i od wczoraj wieczorem z altacetu. boli, kiedy probuje
          normalnie chodzic. wnioskuje wiec, ze moze nie jest z nim jeszcze tak zle,
          poczekam pare dni, chyba ze cos sie zacznie dziac. najbardziej wkurza mnie, ze
          chodzic nie moge normalnie. no i mam nadzieje, ze palec sam dojdzie do siebie,
          obejdzie sie bez chirurga i krojenia brrrr :/ na szczescie teraz mam wolne, nie
          musze chodzic do pracy, o tyle dobrze, bo palca nie nadwyrezam.
          pozdrawiam i bardzo wszystkim dziekuje za opinie :)
      • Czapki z głów za to wyjaśnienie!!!!!!!
        • Spector 1, ze tez ja nie spotkalam kogos madrego jak mialam wlasnie taki uraz.
          Bylam mala, bolalo, ale dalo sie wytrzymac. Chyba nie bylo zlamania, ale nikt w
          to nie wnikal. Teraz mam po trzydziestce i od okolo 20 lat mam znieksztalcony
          duzy palec/staw. nigdy nie mialam na nogach butow na wyzszych obcasach (o
          szpilkach nawet nie mysle). Teraz w koncu zdecydowalam sie na operacje. Ze
          zdjecia faktycznie nie wynika aby tam bylo kiedykolwiek zlamanie. Ortopeda
          powiedzial mi, ze wedlug niego bylo to stluczenie, ktore doprowadzilo do tak
          duzej zmiany. Mam duza narosl kostna, ktora blokuje staw od gory, co powoduje
          ze staw ma bardzo ograniczona ruchomosc.Czekam teraz na termin operacji i boje
          sie jak cholera, a wystarczylo palec na troche unieruchomic i absolutnie nie
          bagatelizowac. Sluchaj Spectora on ma absolutnie racje i zrob koniecznie rtg.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.