jak leczyć paradontozę? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • już zęby się ruszają. Czy jest możliwość wyleczenia? (oprócz lasera)
    • Jest możliwość, mój znajomy miał czyszczone korzenie zębów w znieczuleniu. Miał
      4 zabiegii pomogło.
    • jasne ze mozna :) polecam wizyte u stomatologa najlepiem takiego kotry zajmuje
      sie wlasnie chorobami przyzebia ale mysle ze kazdy sobie poradzi.
      --
      Iść, ciągle iść w stronę Słońca.....♥ ☼ ♥ ☼ ♥
      • Koenzym Q10 jest pomocny w paradontozie. Oprócz tego na pewno czyszczenie
        kamienia, antybiotyki.
        • no moze nie odrazu antybiotyki i leki, moze by zaczac od poczatku:)
          wizyta u stomatologa, korekta higieny jamy ustnej, skalingi kiretaże w
          osatecznosci wlaczyc antybiotyk jesli lekarz tak stwierdzi lub pomyslec o
          zabiegach chirurgicznych. ale wszystko od poczatku a nie od konca.
          --
          Iść, ciągle iść w stronę Słońca.....♥ ☼ ♥ ☼ ♥
    • Ruszajace zeby moga miec wiel przyczyn jednak natychmiast zrob zdjecie
      pantomograficzne-czyli przeswietlenie calej szczeki, ktore pokazuje wszystkie
      zmiany w tym ubytek kosci. Nastepnie udaj sie do specjalisty osobiscie moge
      tylko dwoch dobrych polecic.Ja mam 27 lat- agresywne zapalenie dziasel, zanik
      kosci przyzebnej, przeszlam kilka kiretazy- tz rozcinanie dziasel, zszywanie. Do
      niektorych wstawilam preparat kosciotworczy. Wydalam mnostwo pieniedzy i nie mam
      pewnosci czy bede miala zeby a ruszaja mi sie wszysttkie nie mowiac o bolu,
      gdybym dostale taka porade ......i wczesnie antybiotyk uniknelabym tego
      wszystkiego. Nie jestem zwolennikiem antybiotykow od nich mam candide, ale
      chociaz nie krwawia mi zeby, pozbylam sie niemilego zapachu z buzi. Polecam:
      -myc zeby po kazdym posilku [moge polecic pare sprawdzonych past]
      -koniecznie kilka razy dziennie usuwac nitka resztki jedzenia to one rozwijaja
      bakterie, ktore niszcza przyzebie
      -pare razy dziennie plukac plynami [kupionymi w aptece-sa lepsze i gorsze]
      -regularne wizyty u perdiontologa
    • Na paradontoze pozostaje juz tylko sztuczna szczeka. Moja babcie pani dentystka
      zarazila paradontoza no i babci zeby wylecialy. Teraz nosi juz tylko sztuczne
      zeby.
      • jogulka napisała:

> Na paradontoze pozostaje juz tylko sztuczna szczeka. Moja babcie pani
        dentystka zarazila paradontoza no i babci zeby wylecialy. Teraz nosi juz tylko
        sztuczne zeby.

Zdradzisz jakies szczegoly? Jak doszlo do tego "zarazenia"?
        Ogolnie przeciez wiadomo,ze parodontoza jest choroba zakazna,tak?
      • ale żeby 'nosić' sztuczą szczękę to trzeba mieć dziąsła - bo przecież musi się
        ona na czymś trzymać. A na czym Twojej babci się szczęka trzyma?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.