boli mnie bark, uszkodzenie ścięgien Dodaj do ulubionych

• 09.02.06, 22:24
    Boli mnie bark.Mam diagnoze - czesciowe uszkodzenie sciegien miesni
    nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego.
    Czy ktos miał coś podobnego albo wie, co mnie może czekac? Prosze o info....
    • Uszkodzenie stożka rotatorów bo tak okresla sie te mięsnie (wraz z kolejnymi dwoma: obły mniejszy i podłopatkowy) jest dość częstym urazem barku.

Prowadzi zwykle do zmniejszenia ruchomości stawu ramiennego.
      Zwykle są to ograniczenia w unoszeniu ramienia bokiem w góre ponad kąt 90'
      (normalnie napisał bym odwodzenie ponad 90' ale jest to termin rzadko stosowany w codziennym życiu i moze byc niezrozumiały) ze wzgledu na funkcje m. nadgrzebieniowego.
      Ograniczenia mają też miejsce w ruchu rotacji zewnetrznej ramienia.

Dobry fizjoterapeuta napewno ci pomoze.
      Na ograniczenia stosuje sie kinezyterapie.
      Na ból fizykoterapie (laseroterapia, jonoforeza i inne w razie komplikacji)
      Na zbliznowacenia na ściegnach laseroterapie, ultradzwięki i masaż wibracyjny.

Powodzenia

Opierzon
    • najpierw napisz jakie masz objawy,kiedy Cię boli,przy jakim ruchu.Kto postawił
      ta diagnozę?
    • Diagnoza jest po MRI. Boli mnie przy ruchach odwadzajacych,ruchach do tyłu, gdy
      spie na prawym barku I tak ogolnie caly czas czuje dyskomfort, nawet nic nie
      robiac.
      Czy te uszkodzenia da sie wyleczyć? Czy potzrebna jest operacja?(jakies
      zszycie...)
      • a ile masz lat?
        • 43
          • w jakim mieście mieszkasz?
            • jesli mnie wypytujesz o coś, o napisz odpowiedż, a nie kolejne
              pytania.Mieszkam na śląsku
              • operacja potrzebna raczej nie jest,ponieważ przy częściowym zerwaniu ścięgna
                był by ból i osłabienie tych mięśni,a nic o tym nie piszesz.Wypytuję Cię o
                różne rzeczy,bo yo jest ważne przy postawieniu diagnozy.To,że nie możesz spać
                na tym barku świadczy,że raczej jest problem o odczynie zapalnym.Może być to
                torebka stawowa,mięsień,ścięgno...,nie wiem zbyt mało infomacji.Musisz iść do
                kogoś kto będzie umiał to zbadać i wyleczyć.Śląsk jest duży tak górny jak i
                dolny.Nie wiem gdzie Ciebie skierować,gdzie masz najbliżej.Pozdrawiam
                • MRI wykazalo czesciowe uszkodzenie tych ścięgien, wiec to chyba najlepsza
                  diagnoza, mnie sie przynajmniej tak wydaje;). Boli mnie bark przy odwodzeniu
                  reki. Przy zataczaniu kola rekami wzdluz ciala, boli mnie dosc mocno i to
                  świadczy o prawidłowej diagnozie. Ogólnie czuję dyskomfort przez cały czas i
                  osłabienie tej ręki. Trochę pływam, ćwiczę, ale sama nie wiem, czy nie
                  pogorszę sobie.Nie wiem, czy uszkodzenie ścięgien da się zagoic, czy jakoś
                  trzeba zszyc.
                  Mieszkam na slasku górnym :).
                  • ja własnie też jestem na etapie leczenia. rezonans magnetyczny wykazał
                    podobnie jak twój. Jestem pacjentkom W szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach
                    ŚL. Lekarz powiedział, że bez operacji sie nie obejdzie. Bedę miała robioną
                    arteroskopię ale dopiero 29 kwitnia (takie są terminy)
                    • Nie pocieszyłaś mnie. Za kilka dni mam wizytę u ortopedy, zobaczę, jak mój stan
                      oceni.Długo chorujesz? Bo jak ponad rok, jest duzo lepiej, wczesniej miałam
                      znaczne ograniczenie ruchów, fizykoterapeuci mnie "wyciagnęli" ćwiczeniami, ale
                      ból do końca nie ustąpił. A może nawet jakimis ćwiczeniami uszkodzilam
                      ścięgna...Dopiero jesienią dostałam skierowanie na MRI, czekalam 4 miesiace na
                      badanie:(....czas leci...Powinni na poczatku zrobic pacjentowi wszystkie
                      badania,a nie eksperymetowac, to duzo więcej kosztuje niz drogie MRi, a potem
                      ukierunkowane leczenie.
                      • Nie było moim zamiarem zmartwić Ciepie. Ale taka jest prawda o mnie. wszystko
                        zaczęło się w X/2004 najpierw chodziłam do ortopedy w Blachowni. Beznadzieja .
                        Znajoma rehabilitantka poleciła mi dr. z Piekar. Ten zaczął właśnie od
                        rezonansu, rehabilitacji itp. Nic nie pomogło dostałam skierowanie do Piekar i
                        od nowea wszystkie badania. Miałam rehabilitacje, blokady , jakieś zastrzyki w
                        łopatke i nic. zapisał mnie na artroskop[ię (czy cos podobnego) To robia w
                        szpitalu i jest najbardziej dokładnum badaniem. Czekam od sierpnia ub roku
    • w opisie MR barku prawego jest zdanie: w obrebie ściegna nięśnia
      nadgrzebieniowego widoczna strefa podwyższonego sygnału obraz MR przemawia za
      częściowym uszkodzeniem ( II stopień zaawansowania wg klasyfikacji Neera)
      • Ja ma trochę inna diagnoze-uszkodzenie miesnia nadgrzebieniowego-czesciowe,bez
        przerwania cech ciaglosci i w mniejszym stopniu podgrzbieniowego. Moj obecnuy
        ortopeda jest b.dobry i tez robi artroskopie....To podobnie jak ty, ja choruje
        od X/2004, tylko lekarz pierwszego kontaktu nawet nie kazal mi sciagnac kutrki,
        aby obejrzec ruchomomosc barku, dal mi skierowanie na jonoferoze i tyle:(...O
        I/2005 zaczelam rehabilitacje.
        • Ortopeda zadecydował,ze muszę mieć robioną artroskopię barku.Termin oczekiwania
          dość długi, więc zdążę się do tego zabiegu przygotowac psychicznie. Jesli ktoś
          miał taki zabieg bardzo proszę o jakieś info. Jak długo trwa taki zabieg,
          rozumiem, ze zalezy co jest do zrobienia, ale tak mniej więcej....Jak szybko
          wraca się do zdrowia, do pełnej sprawności. Jak szybko po zabiegu mozna
          posługiwać sie chorą ręką. Czy musi byc ona unieruchomiona i na jak długo.Czy
          są jakieś zagrożenia zdrowia?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.