Augmentin - opinie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chcialabym zapytac o zdanie na temat antybiotyku augmentin. Biore go od 2 dni
    na zapalenie ropne migdalkow. Przez te dwa dni zdazylam nasluchac sie od
    wszystkich znajomych glownie nieciekawych opisow tego leku. Podobno moze
    wywolac wiele nieciekawych reakcji, moze ktos wie cos wiecej, moze mieliscie
    z nim jakies doswiadczenia?
    Z gory dziekuje za wypowiedzi.
    Gosia
    • Gość: Doki IP: *.165-136-217.adsl.skynet.be 24.11.02, 20:47
      Jak zwykle profani pozuja na autorytety. Augmentin to
      powszechnie uzywany antybiotyk, bardzo wygodny i dobry.
      Pewnie wspominali Ci o dzialaniach ubocznych takich jak
      biegunki, metaliczny smak na jezyku itp. W rzadkich
      przypadkach Augmentin, a raczej jeden z jego skladnikow,
      kwas klawulanowy, moze uszkadzac watrobe, zreszta
      odwracalnie. generalnie jest dobrze tolerowany przez
      chorych, ktorzy maja powod, by go brac, tzn wiekszosc
      skarg jest ze strony tych pacjentow, ktorzy brali go
      niepotrzebnie.

Co konkretnie slyszalas o tym leku.

PS: nie mam zadnych udzialow w zyskach ze sprzedazy
      omawianego leku.
      • Gość: lilliana IP: *.ppp.get2net.dk 24.11.02, 21:11
        wlasnie bralam ten lek na zap migdalkow w ogole nie pomogl i teraz biore konska
        dawke primiciliny (pochodna peniciliny) 2 razy dziennie po 2 razy 800 mg i
        pomaga.a watroba mnie bolala gdy bralam augmentin .
        • Gość: Doki IP: *.165-136-217.adsl.skynet.be 24.11.02, 23:25
          Gość portalu: lilliana napisał:

> wlasnie bralam ten lek na zap migdalkow w ogole nie pomogl i teraz biore konska
          >
          > dawke primiciliny (pochodna peniciliny) 2 razy dziennie po 2 razy 800 mg i
          > pomaga.a watroba mnie bolala gdy bralam augmentin .

Nie wiem, co to jest primicillina, ale augmentin to tez pochodna penicyliny (konkretnie amoxycylina).
          Nie sadze, zeby jakikolwiek pacjent mogl powiedziec "boli mnie watroba". Brzuch boli po prawej stronie, nie sposob okreslic, ze to watroba.
      • Gość: Gosia IP: 62.233.202.* 24.11.02, 21:31
        Miedzy innymi moja uslyszalam iz koniecznie nalezy prowadzic jak najbardziej
        oszczedny tryb zycia przy braniu augmentinu, bo moga pojawic sie omdlenia,
        zaslabniecia a nawet krwotok. I ze moga mi zejsc paznokcie po tej kuracji. Ze
        uszkodzi watrobe, ze nic nie pomoze itp. Ale nadal biore, bo choroba nie jest
        lekka (goraczka, duze ropne nacieki, bardzo silny bol). I mam nadzieje ze moze
        nie trafia mi sie zadne efekty uboczne. Zwlaszcza ze bede grzecznie lezec w
        lozeczku - mam 5 dni zwolnienia.
        • Gość: Doki IP: *.165-136-217.adsl.skynet.be 24.11.02, 23:29
          Gość portalu: Gosia napisał:

> Miedzy innymi moja uslyszalam iz koniecznie nalezy prowadzic jak najbardziej
          > oszczedny tryb zycia przy braniu augmentinu, bo moga pojawic sie omdlenia,
          > zaslabniecia a nawet krwotok.

O matko, to straszne. A ja to akurat w tej chwili daje mojemu 3.5-letniemu dziecku i nic sie nie dzieje. Jak to wytlumaczyc?
          To sa wszystko brednie, wyczytanie w ulotce dolaczonej do leku, gdzie sa wymienione wszystkie mozliwe powiklania, nawet te, ktore wspomniano raz na kuli ziemskiej.

> I ze moga mi zejsc paznokcie po tej kuracji.

Nie zejda. A chocby nawet, to co z tego? Przeciez odrosna.

>Ze uszkodzi watrobe,

Mozliwe, ale to odwracalne.

> ze nic nie pomoze itp.

A to juz sprawa postawienia wskazan. Wiekszosc pacjentow nie chce przyjac do wiadomosci, ze niektore choroby wymagaja CZASU. Jak mowie, ze za 6 tygodni najpewniej sie polepszy, to nie chca sluchac, ale ja wiem, co mowie.
    • Wytnij migdałki czym prędzej. -"Zapalenia będą się powtarzać aż "nawali" serce.
      • Gość: I IP: olsztyn:* / *.ols.vectranet.pl 27.11.02, 21:25
        Jeżeli możesz zrób wymaz w laboratorium- określi jakie bakterie chorobotwórcze
        i lekarz na tej podstawie wypisze odpowiedni ewentualnie antybiotyk. O
        wycinaniu migdałów róznie słyszłam i tak i nie, dobra kansultacja u specjalisty
        przyda się.
        • Gość: Gosia IP: 62.233.202.* 28.11.02, 14:53
          Co do wycinania jestem nieufna. To jest pierwsze moje zapalenie migdalkow od
          dziecinstwa, wtedy mialam ich wiele. Zlecono mi wtedy wyciecie. Moi rodzice
          najpierw byli za a potem zdecydowali ze jednak nie wycinamy. Jakis czas pozniej
          poszlismy do lekarza, podobno uwazanego za jednego z najlepszych laryngologow w
          calym miescie. Autorytet obejrzal mnie i zanim mama zdazyla cos powiedziec o
          rezygnacji z wycinania, stwierdzil ze slicznie usuniete migdalki i teraz to
          napewno juz bedzie dobrze.
          Niezaleznie od tej historii, mysle ze stosowanie od razu drastycznego srodka
          nie jest konieczne, chyba zeby rzeczywiscie byly nawroty. Wtedy pewnie bede
          rozwazac z moim lekarzem. A moze bedzie jak w dziecinstwie ;-))
          Nie wiecie przypadkiem czy takie zapalenie migdalkow jest scisle powiazane z
          zapaleniem gardla i krtani? Takie juz zaliczylam w tym roku :-(

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.