Dodaj do ulubionych

pyt.w sprawie obliczenia audiogramu

03.03.06, 17:53
prosze bardzo o obliczenie audiogramu-chodzi mi ile w db jest ubytku w kazdym uchu
ucho prawe:500-50db,1k-65db,2k-60db,4k-50db,6k-90db,8k-55db
a takze przewodnicwo nie wiem czy kost czy powietrzne a wiec
500-20db,1k-50db,2k-60db,4k-40db

ucho lewe:500-35db,1k-80db,2k-75db,4k-70db,6k-65db,8k-65db
na i przrzewodnictwo 500-15db,1k-60db,2k-70db,4k-50db

Mam tez pytanie o czym swiadczy przewodnictwo kostne i powietrzne.Lekarz
napisał mi ze mam obustronny trwaly ubytek stopnia znacznego odbiorczy.Obecnie
nosze ap.słuchowe wewnątrzkanałowe.Za opd. bardzo dziekuje
Obserwuj wątek
      • grino Re: pyt.w sprawie obliczenia audiogramu 15.03.06, 14:35
        Hela83 samemu mozna obliczyc swoj audiogram :-) tu podaje linka
        www.glusi.pl/tech/audiogram.html w zasadzie to nie jest takie trudne.
        Tylko jednej rzeczy zaskoczony to, ze eksperci_psps nie potrafia tak
        lakonicznego pytania sensownie odpowiedziec. No coz czsami tak bywa.

pozdr grino

Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja
        jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest
        najmojsza!
        • eksperci_psps Re: pyt.w sprawie obliczenia audiogramu 15.03.06, 23:42
          > Tylko jednej rzeczy zaskoczony to, ze eksperci_psps nie potrafia tak
          > lakonicznego pytania sensownie odpowiedziec.

Jeśli dane są przytoczone w sposób mało precyzyjny, to tutaj, na forum
          internetowym nie da się udzielić precyzyjnej odpowiedzi na tak zadane pytanie.
    • malinka_malinka1 Re: co to za experci? 25.03.06, 19:02
      witam? co to za eksperci tu odpowiadają , jeśli po dokładnym podaniu wyników nie
      potrafią ich zinterpretować pacjentowi!!!Przecież każdy kto ma choć trochę
      pojęcia o audiometrii tonalnej wie, ze przewodnictwo kostne bada sie zwykle na
      częstotliwościach od 500Hzdo 4000Hz.Szkoda gadać!!!
      Do >HELA83< :Przewodnictwo powietrzne oznacza, jak dźwięki są przenoszone od
      małżowiny usznej,która je wyłapuje, wgłąb ucha aż do nerwu słuchowego.Na tej
      drodze przewodzenia mogą następować straty (tj pacjent nie słyszy dobrze)
      spowodowane np.woskowiną w uchu czy uszkodzeniem błony bębenkowej lub z innej
      przyczyny.Te pierwsze wartości zmierzone od500Hz do 8kHz to najprawdopodobniej
      przewodnictwo powietrzne.Jest ono niestety na poziomie średniego uszkodzenia
      słuchu.Zkolei przewodnictwo kostne oznacza +/- jak dźwieki są przenoszone przez
      układ kostny czaszki i jak odbiera dźwięki nerw słuchowy(bada się to specjalną
      słuchawką kostną z tyłu ucha).Gdyby wartości (te podane w drugiej kolejności
      zmierzone od500 do 4000Hz)tego przewodnictwa były w normie tj.0-20, 25
      dB,wówczas oznaczałoby to, że nerw słuchowy niejako przyjmuje dźwięki, ale ucho
      zewnętrzne i środkowe nie przewodzi ich dostatecznie z otoczenia do środka ucha.
      U pani jednak przewodnictwo kostne na obu uszach jest znacznie poniżej normy co
      oznacza,że problem leży głębiej w uchu tj uszkodzone są struktury
      nerwowo-czuciowe ucha i rzeczywiście jest to typowy ubytek
      odbiorczy.Prościej:dźwięk swobodnie przechodzi z małżowiny przez błonę i
      kosteczki słuchowe ale nie może być odebrany przez ślimaka i nerw, bo gdzieś w
      tym obrębie a może i na wyższym poziomie nerwów leży uszkodzenie, którego nie
      operuje się ani nie leczy przy takich wynikach audiometrii.Pozdrawiam !!!

• krysia95 Re: pyt.w sprawie obliczenia audiogramu 27.03.06, 23:25
      Rzeczywiście śledzę odpowiedzi specjalistów i mało wiedzą.Ale niech im
      będzie.Muszę ci powiedzieć, że mam większe ubytki i mam lekki stopień. Więc jak
      wiadomo wszystko zależy od specjalistów albo od "niby specjalistów' jak kto
      woli.Ale twoje ubytki zaliczają się do głębokiego niedosłuchu.
      • eksperci_psps Porady lekarskie tylko w gabinetach lekarskich. 28.03.06, 14:34
        > Rzeczywiście śledzę odpowiedzi specjalistów i mało wiedzą.Ale niech im
        > będzie.

Każdy z nas celowo uchyla się od udzielania TUTAJ szczegółowych porad
        lekarskich, ponieważ takowe BEZ BADANIA PACJENTA BEZPOŚREDNIO W GABINECIE
        byłyby postępowaniem wysoce nie etycznym.

Zamieszczane przez Państwa często bardzo fragmentaryczne wyniki badań nie
        upoważniają do ich komentowania i wyciągania na ich podstawie wniosków, które
        moga być błędne.

Internet nie może być miejscem, któe zastępuje konsultacje u lekarza
        specjalisty czy wizytę w GABINECIE protetyka słuchu.
        • grino Re: Porady lekarskie tylko w gabinetach lekarskic 02.04.06, 12:41
          Do ekspertow_psps ja sie z tym sie zgadzam co panstwo pisza i z stad taka
          wyp[owiedz a nie inna tylko trzeba uwzglednic to,ze hela83 ma aparaty sluchowe
          oraz zrobiony audiogram zapewnie w renomowanym gabinecie przez renomowanego
          protetyka i nic poza tym. Moge teoretycznie zalozyc ze hela83 zapytala co
          oznacza ale nie udzyskala odpowiedzi lub odpowiedziano byle jak i z stad jej
          pytanie w tutejszym forum liczac na to,ze uzyska w miare zrozumiala odpowiedz.
          Niestety jak widac, ze i tutaj sa tylko expertami od zakladania aparatow i
          robienia audiogramow przechodzac na ilosc niz na jakosc i dobro pacjenta,
          oczywiscie bez obrazy.

pozdr grino
          --
          Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja
          jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest
          najmojsza!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka